Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szétrágta a rendszámtábl...

Kutya szétrágta a rendszámtáblát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudta, tudja hogy rosszat csinál, mert amint kimentünk, rohant el... Reggel volt másfél órás séta, többet nem tudtam ma reggel menni vele. Volt már elkapva amikor ilyet próbált csinálni, de úgy látszik nem volt annyira hatásos... Amúgy egy másfél éves labrador. Vannak kint neki játékai is, de nem neki az autót kell szétrágnia. Az autóról letiltani sem tudom, hogy például sehogyan ne mehessen az autó közelébe, mert szoktunk autózni vele... A napi séta, agyi fárasztás rendszeres, tényleg megvan, de nem tudok vele mit csinálni :/ valakinek ötlet, mit csináljak vele, hogy ne szedjen szét dolgokat (főleg az autót ne)?

2018. jan. 7. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Fogzik. Valami keményebb dolgot adj neki, amit rághat kedvére. Ha olyat rág, amit nem szeretnél, akkor meg rá kell csapni újságpapírral az orrára. Nekünk az bevált.
2018. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem segít az újságpapír sem, pontosan tudja, hogy rosszat csinál. És van neki adva például csont is (füstölt csont, sok meghagyott hússal rajta), azt elássa, és utána meg ilyeneket csinál. Nem értem, miért nem a csonttal foglalkozik, miért ilyennel... :/
2018. jan. 7. 16:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szerezz be egy új rendszámtáblát minél elöbb.
2018. jan. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben a miénk is rá volt kattanva a rendszámtáblára:S, pedig nem volt soha viselkedésproblémája.

A mienk kan volt, és az állatorvos javaslatára lefújtuk egy olyan spray-vel a rendszámtáblát, amivel a kanokat a tüzelő szukáktól tartják távol. Ez remekül bevált:) (Állatpatikában lehet kapni)

Amúgy mi sok mindent kipróbáltunk előtte, semmi más nem használt, ez viszont azonnal! Nem emlékszem már, meddig kellett használni, de sosem tért vissza a probléma.

2018. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobban, intenzívebben fáraszd le. Munkakutya, a tanítgatás és séta neki semmi. Dolgozni kellene vele. Ha te nem tudsz, akorr keress fel kiképzőt, hogy segítsen.

Emellett kicsit keménysbb nevelés, hogy hasson a letiltás.

2018. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a kutyával mit csináljatok, de az autóval inkább az utcán parkolnék :)
2018. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!