Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás nekem egy Border...

Jó választás nekem egy Border Collie?

Figyelt kérdés
Imádok kint lenni és mozogni, sétálni, táncolni, szóval bármit csinálni csak ne keljen otthon ülnöm. Mondhatni tapasztalt kutyás vagyok, eddig 3 kutyim volt (labrador keverék, pincsi, német juhász), és mindegyiket imádtam és rengeteget foglalkoztam velük. Most szoba került, hogy kaphatnék újra egy kutyát, én pedig rögtön a Borderre gondoltam. Jó választás lenne?
2019. szept. 6. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

“eddig 3 kutyim volt (labrador keverék, pincsi, német juhász),”

És hova lettek? Azért ezek nem 1-2 évig élnek, te viszont az írásod alapján még biztosan nem vagy 18-20 évesnél több.

2019. szept. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A labi, és a pincsi meghaltak mert idősek voltak, a német juhászt pedig nem tudtuk magunkal hozni külföldre
2019. szept. 6. 03:26
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

a német juhászt pedig nem tudtuk magunkal hozni külföldre

Mert? Oda van ragasztva a régi lakásotokba, vagy mi? Kutyák százait viszik külföldre magukkal az emberek. Mi lesz ha megint költöznek a drága szüleid, akkor a leendő border collie hol végzi? Ilyen “emberek” akik költözéskor kidobják a kutyájukat, inkább ne vegyenek másikat, nem tárgyak ők!

2019. szept. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

"nem tudtuk magunkal hozni külföldre" = nem akartuk magunkkal hozni külföldre


Lefordítottam, hogy mindenki értse. Ha akarod, meg tudod oldani. Van vele némi intéznivaló, és nem akartátok a macerát. Olyan embernek, aki nem vállalja az állatokkal való macerát, csak az instagramra akar pár képet a kutyáról, az alaposan gondolja meg a dolgot.

A lelkiismereted se nagyon rossz, ha új kutyán gondolkodsz, és nem a régit akarod magad után hozatni.


Nem tudom, a személyes véleményem az, hogy ne legyen kutyád. Ha mégis, akkor menhelyről válassz, ne fajtatisztával akarj villogni, hanem hozz el egy hasonlóan szerencsétlent valahonnan, mint amilyet ti magatok után hagytatok.

2019. szept. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor most mindenki akadjon fent azon h nem tudtuk elhozni magunkal a kutyát. Kicsit elmagyarázom, hogy ez hogyan van, mert úgy látszik, mindenki jobban tudja nálam. Akkor vettük mikor apum kiment dolgozni, és én szerettem volna, aztán négy évvel később a szüleim eldöntötték, hogy kiköltözünk külföldre. Na most a kutyát a nagyszüleimnél hagytuk, mert egy olyan lakásba kerültünk, ahol nincs kert, és ő pedig világ életében kint volt, szóval egy büntetés lett volna számára ha bent kellett volna lennie. Most pedig azért nem szeretnénk kihozni, mert a nagyszüleimnek nagyon a szívéhez nött, és imádják. Remélem most már mindenkinél tisztázódott ez, és nem akartok minden áron belém kötni:)
2019. szept. 6. 10:53
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Ne! A border munkakutya! Nem gyerekeknek való és nem dísz, kerti tartozék! Mivel nem sportolsz, dolgozol a kutyákkal semmit, nincs is ebben semmi tapasztalatod, ne akarj ilyen fajtát csak azért, mert most épp divatos!
2019. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Tehát egy nagy mozgásigényű német juhász két idős ember gondjaira van bízva?! Képzelem mennyit sétáltatják, mennyiszer viszik más kutyák közé, mennyit játszanak vele! Az életemre fogadni mernék, hogy semennyit, kikúrták a kertbe dísznek és annyi! NEKTEK NEM VALÓ KUTYA, ÉRTSD MÁR MEG! FELELŐTLENEK VAGYTOK, TE IS AZ VAGY!
2019. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

“a kutyát a nagyszüleimnél hagytuk, mert egy olyan lakásba kerültünk, ahol nincs kert, és ő pedig világ életében kint volt, szóval egy büntetés lett volna számára ha bent kellett volna lennie.“


Kislány, ez buta hazugság. A kutyának a szeretett gazdái kellenek, nem egy üres kert, ahol senki nem törődik vele. Mint ahogy téged sem hagytak otthon arra hivatkozva, hogy az új országban nem lesz valami, ami neked fontos... na a kutyát ugyanúgy hozni kellett volna. Iszonyatos törés és fájdalom neki, hogy kidobtátok, mert bizony azt csináltátok.


Egy lakásban tartott, naponta többször megsétáltatott kutya nem szenved. A kertbe kitett, onnan soha, vagy nagyon ritkán kiengedett kutya nagyon szenved. Az unalom és a szeretetlenség az igazi kínzás egy kutyának. A nagyszüleid biztosan nem viszik el szegény NJ-t futni, labdázni, nem birkóznak vele, nem játszanak kötélhúzósat, az a kutya szép lassan beleőrül az unalomba. Mégis mit csinál magában a kertben szerinted? Nézi és ugatja a nagy semmit, miközben a családja elhagyta őt, az új családja meg bent tévézik, szerinted ez jó bármelyik kutyának?


Nagyon szépen kérlek téged, hogy ne kínozzatok meg még több kutyát. Ha annyira akarsz egyet, akkor vitesd ki a régit, akivel 4 éve nem törődik senki, akinek még mindig hiányoztok, aki boldogtalan és rosszul bánnak vele, mert két kisöreg fizikailag képtelen lemozgatni őt. Ti ott hárman vagytok, két életerős felnőtt meg te, sokkal több erőtök és energiátok van. Ahelyett, hogy egy újabb kutya elől vennétek el az esélyt, hogy normális emberekhez kerülhessen, inkább szegény öreg németjuhászt tegyétek boldoggá a törődéssel. Nem azt érdemelte, amit tőletek kapott. Gondolkozz el ezen. Egy csepp irgalom sincs egyikőtökben sem? Nem láttátok a szomorúságot a szemében, mikor elhagytátok? Nem hiányzik nektek kicsit sem? Tényleg elhiszed a szüleidnek a meséjét, miszerint a kutyádnak ez így jó, sőt, így a legjobb? 😥

2019. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon ellentmondásos, hogy egy német juhászt nem tudtok külföldre vinni, de egy border collie-t igen. Értem én, hogy eltérő súlykategóriába esnek, de azért egy felnőtt BC testméretben annyira drasztikusan nem marad el a NJ-tól sem.


A másik észrevételem ugyanezzel kapcsolatos: Ha NJ-al nem tudod megoldani az utazásokat, akkor a BC-vel hogyan fogod megoldani?


// Apróbetűs rész: Egész véletlenül nem arról van szó, hogy a NJ-al nevelési problémátok volt, ezért nem akartad külföldre vinni...? - Ebben az esetben nyilván a BC abszolút kiesik, mert azzal sem fogsz tudni jól bánni. //

2019. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Az is baj tud lenni, hogyha a border collie-nak nagyon magas a mozgásigénye.
2019. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!