Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fél egy bizonyos...

A kutyám fél egy bizonyos helytől?

Figyelt kérdés
Van egy nemetjuhasz 1 eves kutyám. Sokat jarunk sétálni. Van egy egy forgalmas hid, aminek a masik oldalan oriási erdő van. Sajnos ahogy meghallja a kocsik hangjat megfordul. Hogyan lehetne rávenni,hogy atjöjjön a hídon?

2019. aug. 29. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Ha közeledtek ahhoz a helyhez, ahol már fél, tereld el valami olyannal a figyelmét, amit szeret: játék, étel. Próbáld meg eltalálni azt a pontot, ahol már érzékeli a zajt, de még nem parázik be tőle! Ezen a ponton játszatok, kérj tőle feladatokat, ilyesmi, de ne erőltesd, hogy továbbmenjen. Következő alkalommal menjetek egy kicsit tovább, itt is játék, ha itt sem fordul vissza, akkor másnap megint tovább... a lényeg, hogy megszokja a zajt és a helyhez jó emlékeket is társítson. Viszont ez el fog tartani egy darabig.

Ha nem félne ennyire tőle, akkor mondanám, hogy tedd a kedvenc jutalmát az orra alá és úgy csalogasd át, de ebben az esetben ez szerintem kevés lenne.

2019. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam, az autóktól félt meg a zajtól,5 hónapos. Határozottan átvezettem az úton a hídon ahol kellett. Kicsit húztam is ha szükség volt rá. A 3. alkalom óta simán jön. Minél hamarabb szembe néz vele annál jobb. Utána rögzülhet ez a félelem. Igazából ilyen zajokkal stb már hamarabb meg kell ismertetni.
2019. okt. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!