Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vak kutyát is el lehet engedni...

Vak kutyát is el lehet engedni pórázról? Pl a parkban?

Figyelt kérdés
Nyilván a behívást tudnia kell, de nem tudom a vakság mennyi hátrányt jelent neki.
2019. szept. 15. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Erre nincs korlátozás de szerintem épp eszű ember nem tesz ilyet
2019. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
Persze, hogy nem. Lejárod vele 10 000x minden fát bokrot megmutatsz neki? Egy zárt kutyafuttatóban próbálkozz, először úgy, hogy egyedül vagytok.
2019. szept. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az állattartást szabályozó törvények szerint a kutyát közterületen csak pórázon lehet sétáltatni - kivétel a kijelölt futtató. Amennyiben ez elmarad, az szabálysértésnek minősül.

Szabálysértés szintén, ha természeti vagy természetvédelmi területen engeded el póráz nélkül a kutyát.


Azt nem árt tudni, hogy a bírságot tényleg nem érdemes kockáztatni: a kiszabható büntetést ugyanis egy kutya közterületen felügyelet nélküli elengedése, amennyiben ezzel másokat veszélyeztetünk, 5000 forinttól 150 000 forintig is terjedhet.


Sok kutyás ismerősömet kapták már el közterület felügyelők, de mindig csak szóbeli figyelmeztetést kaptak. Az egyikük azt mondta, hogy őket ez nem érdekli, de lehet, hogy a legközelebbi közteres kolléga akár nagyon komolyan veszi. Nálunk van egy park, van tábla is, amely figyelmezzet, hogy kutyát a parkban póráz nélkül sétáltatni tilos. Mégis minden délután szabadon futkos egy egész csoport kutya, az ott lakókat nagyon zavarja. Sokszor hívták rájuk a köztereseket, azok kijöttek mutatóba, de nem léptek egyszer sem. Én csak futtatóban engedem el mostmár a blökit, meg a Duna parton.

2019. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!