Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellene csinálni, hogy...

Mit kellene csinálni, hogy hajlandó legyen a kutya séta után hazajönni?

Figyelt kérdés
Oké elmegyünk sétálni, futni tök mindegy, hogy csak 20 perc vagy 3 óra hossza, ha már közel járunk a házhoz és megérzi, hogy haza megyünk akkor egyszerűen megmakacsolja magát. Leül vagy lefekszik esetleg ha el is indul akkor is csak pipi lépésekben, utána újra elfekszik.

2019. szept. 18. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Hat ehhez Cesar Millan kene szerintem... o ert a kutyak nyelven
2019. szept. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Virsli jutalomfalat,legalább naponta 3-5x haza aztán kicsit messzebb menni a háztól, ha haza értetek a helyére meg dicsérni és jutalomfalat aztán ezt újra és újra el ismételni még nem látod rajta hogy rendesen haza megy.
2019. szept. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a házban kellene motiváló, jutalmazó emlékrendszert kialakítani. Illetve tedd magad érdekessé. Az én kutyám, egy hiperaktív kutyus, csak tegnap 2-2 órát voltam el vele 12 km-ert gyalogoltunk összesen. Ebből 4 km-en, 1 óra szabadon szaladgáló, labda után, és egyéb parancs végrehajtós volt. Mégis, amikor közelítünk a kocsival a házhoz, mint a kis örült, úgy csóválja a farkát. Otthon a lakásban rengeteg foglalkozás van, minden trükköt jutalomfalattal itt bent tanítottam neki. És a nagy gyakorlatok mellett (amikor 4 óra séta mellett már nincs többre energiám) egy 5-5 perc feladatkérés mindig becsúszik, amikor jutalomként rohan a házban a labdájáért, és hozza vissza nekem. Indulás előtt pedig alap, hogy hozza a hámját, a cipőmet, télen a fényvisszaverő mellényt. Az is alap, hogy a házba csak utánam jöhet, és az is, hogy az ételét, csak parancs után eheti, addig kénytelen türelmesen ülni, bármennyire éhes. Szóval rengeteg minőségi idő, és tedd magad érdekessé! Legyen igazán mély kapcsolatod a kutyával, és akkor ez megfog oldódni magától.
2019. szept. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerűen csak nem kellene neki hagyni ezt a dacot és próbálkozást. Mert ez próbálkozás.
2019. szept. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráparancsolni, és nem ráhagyni ezt a viselkedést. Ha engedelmeskedik, akkor pedig jutalmazni.
2019. szept. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem lévő két válaszoló írta. Egészséges gazda-kutya kapcsolatban mindig az van, és az történik amit a gazda akar. A kutya így lesz boldog, kiegyensúlyozott.


Akik meg babakocsiba raknak egy falkaállatot most elkezdhetnek hápogni, hogy az én Fifikémet aztán nem így neveljük, és máglyára kéne engem vetni, mert lelketlen vagyok.

2019. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kinti világ érdekesebb, mint az otthona.


A hármas nagyon jó dolgokat mondott, az otthont is fel lehet ám dobni, hogy ne unalmas legyen a kutya szemében. Sok foglalkozás kell otthon is, akár rögvest azután is, hogy hazaértek vele.


Továbbá még azt ajánlanám, hogy rövid köröket sétáljatok a ház körül egy darabig, a séta során menjetek el a ház előtt többször is (ügyeljetek arra, hogy ne mindig akkor menjetek be, mikor harmadszor értek a ház elé, például, hanem létezzen egy kis változatosság, mert különben az lesz, hogy a kutya az első két alkalommal boldogan sétál el a ház előtt, harmadszor meg húzza a lábát...)

2019. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valamiért nem érzi jól magát otthon. Nekem mentettem van, de nagyon hamar megtanulta, hol lakunk, és maga fordul hazafelé, ha elég volt a séta (akár rövid, akár hosszú), nem kell nógatni, otthonának érzi.

Milyen kutyád van? Mennyi idős? Nem irritálhatja valami otthon? Szag, környezet...

2019. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma már nagyon hamar akadékoskodni kezdett, amikor vissza fordultunk, de még nagyon messzi voltunk otthonról. Akkor erőteljesen rá szóltam és többször erősen rántottam a pórázon is, erre jól reagált, jött velem és aztán szépen haza is jött. Igen a jutalomfalat is jó megoldás csak ritkán szoktam vinnni magammal. A kutya egy husky, 9 hónapos, kan.
2019. szept. 18. 21:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kilenc hónapos és husky, akkor ez eléggé világos... egyrészt a husky olyan, hogy állandóan menne, szóval biztosan más az elképzelése arról, hogy mennyi séta elég, mint neked. Másrészt pedig javában benne van a kamaszkorban, és feszegeti a határokat.


Az nagyon helyes, hogy nem hagyod, azt tegyen amit akar, de azért azon is gondolkodj el, érdemes-e neki hazamenni. Mindenképpen jó ötlet a hazaérkezést vonzóvá tenni a szemében, akár azzal is, hogy amint hazaértek, enni kap, vagy valami izgalmasat, érdekeset csináltok együtt.

2019. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!