Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öleb/szobakutya hogyan tanítha...

Öleb/szobakutya hogyan tanítható meg hogy ne rohangáljon össze-vissza és szépen jöjjön pórázon?

Figyelt kérdés
Ha van valami tippetek ami bevált azt megköszönném.
2019. szept. 20. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jutalomfalattal, fix pórázzal, következetességgel.
2019. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Leülsz mellé, a szemébe nézel, koncentrálsz, és ezt mondod: MUKODJ!!! MUKODJ FIFI!!! Tuti módszer, csak elég ideig próbálkozz!!!
2019. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első köszönöm.

Szegény 2. biztos tapasztalat alapján írja szegény. Őt így taníthatták otthon. Az 5 hós kutyám már most okosabb nála :D

2019. szept. 20. 11:15
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Mint bármely másik kutya.

Pórázfegyelem névvel keress rá.

Alapvetően elsősorban jutalmazással neveld.

Ha nem megy, kutyasuli.

2019. szept. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

"Az 5 hós kutyám már most okosabb nála :D"


Én nem rángatnálak össze-vissza séta közben, szóval ez egy kicsit erős volt, majdnem libabőrös lettem, de tartom magam.


Egyébként a kérdésből amit kiírtál süt, hogy nem beszélsz kutyául. Én nem sulit, jutalmazást ajánlanék, hanem kutyapszhichológust, tartósabb megoldás, és nem a jutiért néz rád az ebzet, hanem mert tisztel, és kiegyensúlyozott.

2019. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kutyasulin gondolkoztam én is.

66%-os látod tudsz te "értelmes" választ is adni :D

köszönöm mindenkinek

2019. szept. 20. 13:08
 7/11 A kérdező kommentje:
A behívás az ül a kaját csak akkor eszi ha engedélyt kap megy neki. A marad, félig meddig már megy neki,de ez a séta... :D
2019. szept. 20. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Csak mert szerintem egy cuki szőke vagy, és iránymutatásra van szükséged, ebben a mély, sötét, kétlábúakkal teli világban, amelyben mindannyian evező nélküli csónakkal hajózunk. <3 Nyomj két likeot, és pontozz fel.
2019. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy barna anyuka vagyok akinek eddig csak Rottweilerei voltak. Ilyen kicsi kutyám sose volt. :D Míg az előzőnel kemény kéz és hatarozott nevelés kellett (pl setanal egy erős vissza rántás (úgy hogy a kutya is szinte átpördült) ,addig itt ezeket nem mertem alkalmazni, meg nem is lehet szerintem. Rotinal kifejezetten ajánlották ezt a fajta leszoktatast és bejott. Ez a mini kutya nem tudom mit bír nevelés téren, de már egy hangos szótól megijed :(

Senkit se pontoztam le egyébként csak jót nevettem :D

2019. szept. 20. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Rotival van tapasztalat. Szuper. Ugyanezt kell most is csinálni, csak átméretezve kicsi kutyára. Az öleb is kutya. Csak kicsi. Más különbség nincs
2019. szept. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!