Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhász kutyám füle...

A németjuhász kutyám füle sebes. Mit tegyek, sok infó lent?

Figyelt kérdés
A németjuhász kutyám füle sebes. Először a seb fertőtlenitésére való sebolajat (federol) vettem, ami elvileg távol is tartja a legyeket. Mindennap bekentem neki, de csak pár napig hagyták békén a legyek. Tegnap vettem 2x4 ml-es "csepegtetőt" amit a gerincéhez kell cseppenteni, és elvileg távoltartja. A neve nem jut eszembe, de 3000Ft volt. Még vannak rajta legyek, pedig 1 hónapos védettséget igértek. Mit lehetne még tenni?
2010. júl. 15. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínű atka, vagy rüh. Az a baj, hogy tüneti kezelést akarsz csinálni. A seb a rüh/atka miatt van, arra jönnek a legyek, tehát az nem megoldás semmire, hogy a legyektől akarsz megszabadulni. A sebolaj ha nem irjta ki az élősködőt, ami a sebesedést okozza, semmire nem jó, nem gyógyul a seb, jönnek a legyek is. A spot on csepp, amit vettél kullancs és bolharissztó (rá szokták írni, hogy lény, szúnyog, de arra nem jó igazából) megintcsak semmi köze az atkákhoz, azokat nem írtja ki.


Dokihoz kellett volna vinni a kutyát már rég, aki írt volna olyan ecsetelőt, ami megszünteti azt az élősködőt, amia sebet okozza.

2010. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a legyek okozzák a sebet (mert kicsipkedik) akkor én azt szoktam, hogy betadinnal lemosom, majd befújom Kubatol nevű nem túl kellemes szagú spray-vel. Ja, és megszűntetem a legyeket úgy, hogy kiteszek 1,5 literes üvegbe cukor, víz, sör keveréket. olcsó és 100%-os hatás és nem utolsó sorban környezetbarát!
2010. júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Frontline szerűséget vettél? Az tényleg nem hat sokat. Fertőtlenítsd a sebet, és megpróbálhatod bekötni a legyek ellen (bár nem hinném, hogy a kutya közreműködne ez ügyben). De ha tényleg valami élősködő telepedett a kutyára, akkor állatorvos megmondja, hogy mi az és hogyan irtsd ki.
2010. júl. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

sok dolog lehet... ha rüh akkor apró dudorok lesznek a sebes területen és környékén és állandóan vakarná

ha bolha akkor azt észrevenni

ha atka azt meg mégjobban...még összekeverni se lehet őket semmivel.

de arra figyelj, met a fül lényegében porc amit egy vékony bőr réteg fed, ha a bőr lejött a sebes területről és kivan a porc(amit lehet te nem tudsz megállapítani) akkor súlyos fertőzésnek van kitéve... mert mindig minden porcnak fedve kell lennie egy emlős testén.. szval szerintem vidd ez dr.-hoz

2010. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a probléma a doktorral, hogy beoltani is csak úgy meri, hogy én a keritésen belül megfogom... Elvinni nem tudnék egy ilyen hiperaktiv kutyát mint az enyém...:D
2010. júl. 15. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!