Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kutya kibír 4,5 órás...

Fél éves kutya kibír 4,5 órás vonatutat?

Figyelt kérdés
Hamarosan hozzuk el a kiskutyánkat, sajnos autóval nem tudunk lemenni. Szerintetek 5 hónap körüli kiskutya kibírja a vonatutat? Szállítóboxot tervezek venni, azt kibélelve törülközővel. Ha baleset történne meg fognak szólni minket az utasok? Illetve a törülközőt ti hogyan cserélnétek diszkréten út közben, ha baleset történne? Azt sem akarjuk, hogy a kutyus traumának érezze az első útját velünk, szóval még próbálkozunk fuvart szerezni. Aki hasonló módon szállította haza a kutyáját az kérem írja meg hogyan csinálta. :)

#vonat #kölyökkutya #szállítáy
2019. szept. 22. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy ahol volt eddig, szoktatták e szobatisztaságra. Nekem havanesse van, ő kistestű kutya. Fél évesen még nem bírt ki 6 órát pisi nélkül, mire hazamentem legalább három pisi volt a pelenkáján. Ha otthon voltam vele, ennyi idő alatt legalább kétszer vittem le.

Ha már muszáj, mindenképpen vennék kutyapelust és azt hajtanám be alá a szállítóba, nem plédet. Vinnék valami maradék nejlonszatyrot, hogy abba be tudjam csomagolni a koszos pelenkát ha kell.

Egyszer a másfél órás vonatút három órás lett és a kutyám az utolsó pár percen elkezdett sírni. Gondoltam, hogy pisilni szeretne, még picike volt akkor is. Fogtam egy pelust, kimentem az előtérbe és megpisiltettem. Nézték páran, hogy mit csinálunk, de inkább ez, minthogy össze kelljen pisilnie magát. Szerencsére ő eleve pelushoz szokott úgyhogy rögtön tudta, hogy igen, ezt szabadon le lehet pisilni.

Az meg hogy az utasok mit szólnak, jó kérdés. Volt aki gonoszan nézte a szállítóboxot és direkt fél óráig evett egy szendvicset, meg tologatta a kutya felé hogy hergelje. Más meg sírt, hogy egy hete nem látta a saját hasonló kutyáját és az ölében utazott egész úton az enyém, végig simogatta.

2019. szept. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen,de hordozóba tedd így egy esetleges baleset is belefér pl kutyapelenkára.

1 hónapja hoztam el a kutyámat 4 hós volt akkor. Igaz nekünk csak 2,5 órás volt az út,de így is hányt az úton,viszont a hordozóban ez nem volt gond.

2019. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok még annyi,hogy nekünk nyitva volt a box ajtaja és simogattuk végig.Pisi kaki nem volt bár nekem az elejétől bírja az éjszakát is. Eddig 2x volt csak pisi éjjel. Most 5 hónapos Coton de Tulear. Szóval ez kutyustól is függ,és az utasokkal ne törődj. Aki szereti az állatot azt nem zavarja, a többi meg ne érdekeljen.
2019. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A vonat annyiból jobb, hogy kevésbé kanyarog (kisebb az esélye a hányásnak), illetve tudtok mozogni (ki a peronra). Az nem rossz ötlet, hogy néha vegyétek ki a kutyát a boxból és tegyétek rongyra, hogy ha nagyon kellene neki, akkor ne a saját boxát pisilje össze. Szintén jó ötlet, hogy legyen nyitva a box ajtaja, hogy tudjátok simogatni, a biztonság kedvéért jó lenne rá egy pórázt is csatolni, nehogy ijedtében kiugorjon és elszaladjon. Fél éves korában vonatoztunk már a kutyánkkal, viszont az csak max. 2,5 óra volt, amit - ha kellően kifárasztottuk előtte - jól bírt. De ő akkor már régóta velünk volt, tudtuk, hogy nem lesz gond a pisivel. Hogy nálatok mi lesz, azt ez alapján nem merném megjósolni.
2019. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Abban még esetleg tudtok segíteni, hogy mekkora boxot válasszak neki? Felnőtt korában a végleges marmagassága nagyjából 35 cm lesz és súlyra maximum 9 kg. Vagy a legjobb, ha előtte megkérem a tenyésztőt, hogy mérje le a kutyit?
2019. szept. 23. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Olyat vettem ami még felnőtt korában is bőven jó lesz. Először kisebbet akartam,de rábeszéltek a nagyobbra és jó ötlet volt.
2019. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!