Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez normális gazdi...

Szerintetek ez normális gazdi viselkedés a kutyafuttatóban?

Figyelt kérdés
A környékünkön van több kutyafuttató, de az egyikbe nem szívesen járok, mert oda olyan kutyasulis gazdik járnak, akik nem engedik, hogy a kutyák játék közben egymásra ugorjanak, vagy birkózzanak. Csak futkosni szabad nekik, de ha egymásra ugranak, azt nem engedik, mert az "dominálás", amit nem szabad, és olyankor egy kövekkel töltött műanyag palackot dobnak a kutyák közé, és mondják a tiltó parancsot. A kutyák így többnyire nem játszanak, csak állnak a futtatóban, agyon vannak fegyelmezve, bármit csinálnak, már ordítják, hogy "Nem!". Bevittem párszor a kutyámat hozzájuk, de annyira nem érezte jól magát a kutyám, próbálta a többi kutyát játszani hívni, és egymásra ugrottak szaladgálás után, és elkezdték dobálni a kutyámat a köves flakonnal, amire azt mondják, a zajkeltés miatt kell, hogy a zaj miatt kizökken a kutya a rossz viselkedésből, és hogy csak a kutya mellé dobják, de egyszer eltalálták vele a kutyámat, az én játékos boldog kutyám meg a végén ugyanúgy állt egy helyben, mint a többi, bebújt mögém behúzott farokkal, hátracsapott füllel félelmében. Én azért viszem futtatóba a kutyámat, hogy a többi kutyával játsszon, és sehol máshol nem tapasztaltam ilyet, még belvárosi futtatóban sem volt ilyen. Az sem tetszett, hogy az én kutyámat dobálják a köves flakonnal a beleeggyezésem nélkül, és az én kutyámra szólnak rá olyanért, ami szerintem normális viselkedés. A kutyám egyáltalán nem agresszív, közepes méretű vidám kutya, még egy kutyával se volt összetűzésben.

2019. szept. 22. 11:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt is hallottam, hogy egyszer ugyanezek a kutyaiskolások véletlenül megdobtak ezzel a köves falkonnal egy pincsi kutyát, aki fájdalmában felvonyított, annak a gazdija sem repdesett a boldogságtól. A flakon fél literes, az alján vannak a kövek.
2019. szept. 22. 11:48
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem, nem normális. Sajnos,hibás oktatással nagyon meg lehet vezetni az embereket.
2019. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
En se hagynam hogy mas ember a kutyajat csak ugy az enyemre terelje. Talan megkerdezted oket rola? Mas kutyajahoz engedely nelkul nem nyulunk, nem hogy még ossze engedjuk a ket kutyat csak ugy. A fel literes uvegben levő kavicsok pedig kb semmit nem jelentenek amíg nem erőből vágják hozzájuk. Ha ők nem szeretnek hogy a kutyak egymassal jatszanak akkor nem akarjak. Nincs jogodban megszabni nekik hogy mit tegyenek. A kutyadat is meg kellene tanítani hogy nem zaklatjuk a többi allatot/embert. Azt meg nehezen hiszem el, hogy ott van 10 kutya es mindegyik all egy helyben 1 órát.
2019. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, te valamit nagyon nem értesz, jártál már kutyafuttatóban? Erőből vágják a kavicsos flakont, üvöltés kíséretében, szerinted a pincsi miért vonyított? És igen, állnak a kutyák egy helyben, nem muszáj elhinned.
2019. szept. 22. 12:50
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
"Ha ők nem szeretnek hogy a kutyak egymassal jatszanak akkor nem akarjak." - Akkor nem kell bevinni a kutyafuttatóba, vagy szólni kell, hogy most nem szeretnék, hogy más bejöjjön hozzájuk. A futtatókban is megvannak a szabályok, ott szabadon szaladgálhatnak a kutyák, futtatón kívül meg (szabály szerint, de sokan nem tartják be) kötelező a póráz közterületen.
2019. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Esetleg tudod, melyik ez a kutyaiskola, ahol ezt tanítják? Én még ezután tervezem, de ilyen helyre biztos nem vinném a kutyámat, ahol így tanítanak. Ez marhaság. Ráadásul mentett kutyám van, így is sok munkám van benne, hogy ne legyen parázós a rossz előélete miatt, egy ilyen módszer biztos, hogy nem tenne jót neki.


Amúgy legközelebb kérdezd meg a bent lévőktől, hogy bemehettek-e az ő kutyáikkal játszani.

2019. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos, a felugrálást sokan egyből dominanciára vezetik vissza. Holott a kutyák játéka közben ez is előfordul. Sőt...netán még az egyik földre kerül és a másik rodeózik rajta. Ha normális keretek között történik, a másik felpattan és megy tovább a játék, az sem eget verő bűn.

Kerüld el azt a társaságot.

Tükrösök szoktak flakonozni. Bár mostanában már jó pár tükrösön felnőtt egyed iskolát nyit és beletesz a képzésbe saját kútfejből is. Aztán jön a katyvasz az így tanított kutyák viselkedésében.

2019. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Valami csepeli kutyasuli. Természetesen mindig megkérdezem, hogy bemehetek-e, ez alap dolog.
2019. szept. 22. 14:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán a Falka City.

Olyan futtatóba be se menj, ahol a gazdák kezében műanyag palack van :)

2019. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég furák, a köves flakon használatát sem hallottam még így. Én is használom pl kapu szabály tanításakor (ha átlépi a határt jól megrázom a flakont és a hangja miatt visszalép) de nem dobálom vele a kutyát. Persze vannak kutyák akiket nem szabad hagyni birkózni egymással mer valóban verekedés lehet belőle. Nekem ivaros kanom van és amelyik kanról tudom, hogy dominálnak egymással azzal nem birkózhat, sétálhatnak labdázhatnak de birkózás nincs és fegyelmezni kell őket egy határozott NEMmel ha olyan a helyzet. De az fura hogy mondjuk 10ből 10 kutya nem jön ki egymással olyan szinten hogy flakonokat kell hozzájuk vágni. A kutya játék közbe van hogy morog, egyes fajták hevesebben is birkóznak de a gazdának tudni kell a kutyájáról hogy mikor játszik és mikor provokál verekedést. Ha a gazda nem tudja az rosszabb mint egy szimpla agresszívebb kutya. Én se vinném ilyen emberek közé.
2019. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!