Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én nem adok neki eleget enni,...

Én nem adok neki eleget enni, vagy csak folyamatosan enne?

Figyelt kérdés

4 hónapos tacskóm van.


A napi menetrend:

Reggel (7:00) 20g száraztáp (N&D)


11:00kor, 15:00kor és 20:00kor kap enni. A perchef ételeit kapja, ami napi adagra kimérve, a súlya alapján 160g, ezt osztom 3 felé.


Ezen kívül napi 1 virslit feldarabolok, és jutalomfalatnak kapja. Ezen kívül jutifalatos labdába szoktam tenni száraztápot este, de ez csak 5-6 szem.


Mikor enni kap, úgy eszik mintha sosem látott volna ételt. Emberi kaját nem kap semmit, (vagyis nem dobálunk neki falatokat), és nem szeretném hogy elhízzon. Olvastam róla sokat, de nem igazán találok megfelelő írásokat a táplálásr.


Szerintetek ez elég neki, vagy kevés?


2019. szept. 25. 20:54
 1/8 anonim válasza:
61%
Készül a télre :) ilyenkor próbálják magukat felhizlalni hogy ne fázzanak ez ilyen ösztönös náluk az én macskám és kutyám is egész nap enne ha percenként adnék neki kaját :D ekkortájban mindig sokat esznek az enyéim is érzik a hideget
2019. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Az a normális ha egy kutya mindig éhes.


A kutya formáján látod hogy mikor sok

2019. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy tudatosítsd magadban azt, hogy egy kutya, mindig tudna még enni! Ha addig etetted, hogy már nem képes többet enni és otthagyta, akkor már rég túletetted. Vicc nélkül ez nagyon fontos, mert ha bedőlsz a kérlelő szemeknek, egy malackává fogod hizlalni a kutyát. Főleg mivel úgy hallottam a tacskó amúgy is falánk fajta és mivel kicsi, könnyű túletetni.

A kölyök kutyák, mindig kicsit inkább soványak szoktak lenni, de semmiképpen nem kövérek és sokat esznek, mert növésben vannak.

Ha követed az etetési útmutatót nagy baj nem lehet, de ezzel együtt, mivel ez alapvetően csak egy ajánlott adag, azért folyamatosan figyeld a kutyát. Ha sovány sovány és fogy, adj neki többet, ha kezd kövér lenni, kicsit kevesebbet. Ahogy az első is írta, télen a kutyák többet esznek, mint nyáron és picit híznak, de nem tudom, hogy ez a kölykökre mennyire vonatkozik.

Ne felejtsd el rendszeresen féregteleníteni! Ez is fontos. Ha jól emlékszem 6 hónapos koráig 2-3 hetente ajánlott. Egyébként nekem az a 160g táp egyáltalán nem tűnik kevésnek.

"Mikor enni kap, úgy eszik mintha sosem látott volna ételt." Az én kutyáim is. Szerintem ez általános jelenség. Amúgy úgy tudom ez az egész falánkság még a farkas ősöktől megmaradt viselkedés. A farkas, ha elejt egy nagyobb vadat, próbálja teleenni magát, hátha napokig majd koplalnia kell. Szóval a kutya is, addig eszik, amíg kaja van előtte és gyorsan, nehogy valaki megegye előle. Néhány kutya kifejezetten habzsol, ami meg ugye nem jó, ezért a gazdáik mindenféle trükkökkel próbálják lassítani az evését.

2019. szept. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Az én fél éves, 3 kilós macskám napi 3x50gramm száraztápot eszik, mellé 10 deka húst vagy konzervkaját. És még kap anyumtól mindig sonkát vagy sajtot, bár a csak egykét falat.
2019. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

szóval szerintem az a 20gramm kevés neki.

A másik kaja se sok.

2019. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#5


3x 50g táp, 10dkg hús, és pár falat sonka, az majdnem egyenlő 160g szín hússal, 20g táppal és egy virslivel. :)

Jelenleg 4kg, és teljesen jól néz ki. Csak az zavaró hogy folyamatosan játssza a rosszul tartott éhezőt.

2019. szept. 26. 12:09
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha jó súlyban van, fejlődik, nem sovány, akkor elég neki a kaja.

Normális kutya mindig enne :)

2019. szept. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég ennyi kaja neki, ne aggódj. Ha nem csont és bőr, akkor nincs gond az etetéssel. Szomorú látni a sok undorítóan elhizlalt, dűlöngélő kutyát, jó, hogy valaki ilyen értelmesen áll hozzá, és kiméri a kutya eledelét.
2019. szept. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!