Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok sétáltatástól szelíd lesz...

Sok sétáltatástól szelíd lesz a kutya egy idő után?

Figyelt kérdés
Felnőtt korára is barátságos lesz az idegenekkel háznál is?
2019. szept. 29. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ez nevelés kérdése nem a sétáé...
2019. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem, ez szocializáció, nevelés és hozott tulajdonságoktól függ.


Ha sokat sétáltok, akkor ingerek érik, és ezért nem csavarodik be a kertben.

2019. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem.Egy közel 9 hónapos kan kaukázusi juhásztól már lehetne várni hogy őrizze a területét nem? Mert a szülőkben főleg az apában benne volt erősen ez a jellem.Tehát a géneket hordozza.
2019. szept. 29. 18:28
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
A seta elengedhetetlen ahhoz, hogy normalis kutyad legyen. Egyreszt szocializalodik, masreszt levezeti az energiajat es nem utolso sorban a kutya ezt rettenetesen elvezi. Tehat kozvetlen nem, de kozvetve igenis hozzajarul a kutya normalis viselkedesehez es konyebb vele.
2019. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak lakásban tartott kutyák akiket napi 3x viszenek sétálni még is minden ingerre agresszíven reagálnak. Tehát nem a sétától nem lesz szelíd. A neveléstől lesz az illetve hogy a séta során tapasztalt új ingerek kezelésében a gazda segít. Tehát ha egy utcán sétáló macskától dührohamot kap a kutya azért a gazda leszidja, ha kiváncsian nézi vagy nem is érdekli jutalmazza. Őrző védő kutyáknál is működik. Attól hogy egy kutya az utcán kenyére kenhető nem azt jeleni hogy nem fog otthon védeni. Szimplán megtanulja hogy az udvar hazai pálya ahova nincs bemászkalás, a séta pedig séta. Nekem rotim van, az utcán bárkit körbe csókol de ha a kerítés előtt megy el akár az ismerős személy akkor van morgás, ugatás stb ahogy a nagy könyvbe meg van írva. Az is nevelés kérdése hogy az ismerős személyt aki miatt a kerítést döngette betudjam engedni miután hallottam hogy a kutya jelez, ehez van egy parancsszó és nem kell a pincébe zárnom a kutyát nehogy szétkapja a vendéget. Egyszerűen szólok neki és vissza változik bújos macivá hiszen átvettem a terepet mint falkavezér.
2019. szept. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attol meg szettepi a vendeget a hazban. Tanitsad otthon. A vereben van az en amstaffomnak is. Nem is hivunk vdndeget inkabb. Legutobb az oraleolvaso is kint maradt inkabb es kerte,h en olvassam le :D
2019. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy tökéletes Örző-védő tulajdonságú kutya közel sem biztos, hogy örökíteni is tudja ezt a tulajdonságot.

De ettől eltekintve egy Kaukázusi 6 hónaposan még nagyon kölyök. Majd 1, 1,5 éves korában fog igazán kinyílni a csipája, addig is javaslom, hogy nagyon erőteljesen fektessétek le a falkavezéri szerepet, és a lehető legszélesebb legyen a szocializációs spektrum.

2019. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem 6 hónapos hanem 9.Egyébként tudom,hogy még így is kölyök,majd eztán fog beérni.Kutyával való viszonyommal nincs semmi gond,széles spektrumú szocializáción mit értesz? Itthon alap dolgokat tanítottam,játszottam vele sokat,séta szinte mindennapos.Van,hogy szántóföldre kiviszem ott elengedem.
2019. szept. 30. 20:42
 9/9 A kérdező kommentje:
Illetve idegen kutyákkal nem lép fel agresszívan.
2019. szept. 30. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!