Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen óriás szőrös kutyát...

Milyen óriás szőrös kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy óriás ház/személy örző mindenképp bundás kutyát, nem baj az se ha nem jó ház/személy örzésre. Én a kaukázusi juhászkutyára gondolkodtam mindig is tetszett a faj és a fegyelmezetsége az erőssége és persze az is hogy igen domináns. Várok más fajtákról is vélemény mert mielött kutyust szereznék be szeretnék több fajtát is megnézni.

2019. okt. 6. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Komondor. Nagy és szőrös is és jó házőrzésre. :)
2019. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Leonbergije volt egy ismerősömnek. Igazi nagy mackó volt, a fején ült a cica, ölelgették a gyerekek. Gyönyörű, szép kiállású, tekintélyt parancsoló jószág volt viszont.

Sajnos hamar meghalt, 10 éves kora előtt.

2019. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Bobtail, bernáthegyi, újfundlandi: ezek igazi nagy, szőrös, családi mackók.
2019. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kaukázusiról nem a fegyelmezettség jut eszembe, talán még a makacshoz is közelebb állnak.

Komondort csak akkor vegyél, ha hajlandó vagy a szőrére heti 20-30 percet áldozni(bár szerintem a raszta nem adja azt a tipikus nagy szőrös, puha maci tapintást, az olyan rasztás érzetű inkább :P...)

Pireneusi juhász valamivel könnyebben kezelhető, de ettől még alkalmas őrzésre, a tibeti masztiff pedig talán a kauval van egy szinten.

További szőrösek: ovcsarka, szlovák csuvacs, kárpáti pásztorkutya, mioritic pásztorkutya

2019. okt. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

A kau akkor lesz fegyelmezett, ha a gazdája hozzáértő (te nem vagy az), keménykezű (tuti nem) éd képes kiképezni nagyon jól (kizárt).


Ezt mellőzve, egy hatalmas, domináns, elképesztően erős, agresszív kutyád lesz, aki jó eséllyel megesz téged meg a családodat is. Jó szórakozást. :)

2019. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Leonbergi.


A fajta szülőföldjének a címerállata az oroszlán, ezért úgy tenyésztették ki a fajtát, hogy úgy nézzen ki :)


Viszont a jelleme kifejezetten nyugodt és békés. Házőrzésre alkalmatlan, viszont valójában minden kutya az: ha be akarnak törni, első dolguk hogy elintézzék a kutyát (szerencsés esetben csak elkábítják, elaltatják - de gyakran ki is nyírják) és ha mégis megharapja a betörőt, akkor te és a kutyád kerültök bajba.

Kamera, riasztó!

2019. okt. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 odaírtam hogy bundás magyarul nagy szőrzettel rendelkezik nem tudom hogy ezen mit nem lehet érteni.
2019. okt. 9. 06:23
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Komondor, ujfullandi,óriás uszkár...

Ha az internetre beírod ott is kidob jopár fajtát

2019. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lugoka ***** válasza:
Ha puhát, nagyot és házőrzőt szeretnél, akkor jó a Kaukázusi :) Vagy Pireneusi, Kájnak a hosszú szőrű típusa, Bukovinai. Most csak ennyi jut eszembe. De csak akkor lesz fegyelmezett ha határozottan, következetesen neveled.
2019. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha csak a bunda mérete számít, semmilyet.

Nem kevered össze a kaut valami más fajtával? Nem éppen erőssége a fegyelmezettség. Az egyik legdominánsabb fajta, de makacs is. Ha nem tudod kezelni akkor ne vágj bele, mert veszélyes lesz és a fejedre nő.


Ha jól nevelhető nagy bundájú örző/védő, területőrző kutyát szeretnél akkor Moszkvai őrkutya. Ha jó, stabil vérvonalból van akkor kellő foglalkozással és neveléssel szuper kutya lesz.

Ha munkakutya és őrző-védő + nagy bunda akkor Hovawart kutyafajta. Jól tanítható, megfelelő szocializációval és oktatással szuper kutya akit közösségbe is tudsz vinni, de akár IGP-re is alkalmas. Igaz nem a legnagyobb kutyafajta.

2019. okt. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!