Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám fél a...

Mit tegyek ha a kutyám fél a víztől de már nagyon koszos és nem tudom megfürdetni?

Figyelt kérdés
beagle kutyám van és a házban lakik de kiengettem az udvarra pisilni és belehempergett a földbe és amikor a kádhoz viszem és beleakarom rakni elkezd nyüszíteni és kiugrik a kezemből
2010. júl. 16. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Slag? Lehet, hogy csak a kádtól fél.
2010. júl. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

hát ne rakd a kádba!!! jó vicc. nehogy leslagozd vagy lezuhanyozd :-o


lavór, meleg víz, mosdókesztyű

(az én kutyám is fél a víztől).

2010. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó mondjuk nálunk lehet a slagot szabályozni, hogy gyenge víz sugár jöjjön, meg ebben az időben olyan rohadt hosszú a cső, hogy az egész család megfürödhetne belőle mielőtt hideg víz kezd jönni.
2010. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tacsim van,ő is fél a víztől,de ha fürdetjük,akkor kádban.Megkérem a tesómat,hogy segítsen,amíg ő lefogja,én fürdetem.Te is kérj meg valakit,hogy segítsen,vagy akkor kint,lavórban fürdesd meg!:)
2010. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
az én kutyám egy fekete német juhász, életében nem fürdött mert képtelenség volt megmosdatni. nade tegnap!!! apám megfogta, nem engedte elszaladni, finom langyos vízzel leöblögettük, aztán szappanossal, majd megint. Közben fésülgettük is hogy még szebb legyen. Ma már puha és selymes. :D Viszont kíváncsi lennék hogy az aljas legyek ellen mi a megoldás, amik a fülére meg az orrára szállnak és véresre csípik. Rossz nézni :(
2010. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menjetek el vmi bányatóra, tuti bemegy a gazda után :) Vagy egy másik kutyus után.
2010. júl. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

De miért akarod megfürdetni? hagyd megszáradni, és mivel rövidszőrű lepreg a kosz, esetleg egy kefével segíthetsz rajta.

Azért fél mert ismeretlen neki a víz mint közeg.Ismertesd meg vele olyan tempóban ami neki kényelmes , estleg egy kinti kádban sok jutalomfalattal., hogy érezze, hogy a víz cool.

2010. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is beaglem van,három.

Ők is féltek,na de nem a víztől,hanem a kádtól.Én úgy csináltam,hogy beletettem az egyiket,ott simiztem,beszéltem hozzá.Amikor láttam,hogy megnyugodott,akkor meg elkezdtem megfürdetni.Azóta semmi baja,ha fürdetni kell.

2010. júl. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
este volt akkor locsoltam és belement a sárba azt nem tudom kifésülni mindenkinek köszönöm
2010. júl. 16. 09:05
 10/10 anonim ***** válasza:

A megszáradt sarat ki lehet fésülni a kutyából, illetve magától is kikopik.

A rendes fürdetéshez valaki megfogja a kutyát, egy másik meg fürdeti. Nincs apelláta, ilyen egyszerű.

A vizet pozitív élményekkel kell megszerettetni vele. Oda viszed egy lavór vízhez, biztatod, jutalmazod. Leviszed egy tóra vagy folyóra, bemész, onnan biztatod, jutalmazod, stb.

2010. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!