Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy foglalkozzak a goldenemme...

Hogy foglalkozzak a goldenemmel, ha porcelválása van?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves goldim, porcelválása van. Azt mondta az állatorvos, hogyha sokat futtatom, és ha sokat mozog a porc leválhat és akkor meg kell műteni, de egyébként legkésőbb 1.5 éves korára kinövi.

Hogy foglalkozzak így vele? Naponta 1-2 órát vagyok vele, kb. 10 percre kiengedem a nagykertbe, (egyébként nem kennelben van), egy párszor eldobom neki a labdát, de az együtt töltött időnk legtöbbjét a simogatás, és szőrének ápolása és a tanítás teszi ki. Ilyen nagy melegben szoktam slaggal locsolni. Sétálni nagyon ritkán, és kis távokra megyünk. Mit tehetnék, hogy színesebbé tegyem a napjait?


2010. júl. 16. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem amit most leírtál elég de ez csak az én véleményem lehet vaéaki jobbatír :)
2010. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még több fésülés, simogatás és tanítás. :)

Ha van elég pénzetek, vagy van egy ügyes barkács a családban, akkor vannak spéci tologatós kutyajátékok, amikben a kutyának meg kell találnia a jutalomfalatot.

Pl.

[link]

[link]

[link]

[link]

Vagy ott a KONG, az is lekötheti a kutyát.

Legyél türelmes, másfél éves korától még lesz legalább 10 évetek együtt sétálni meg futni! :D

Tudom, milyen, mert nálunk is volt egy gyógyszeres időszak, amikor nem mehettünk sétálni. Hát a kutya egész nap tombolt és randalírozott az előírt nyugalom helyett, úgy hiányoztak neki a séták :).

2010. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mióta lehet kinőni egy porc leválását? Ami lejött, az lent is marad, nem a helyén. Sőt, az a porc bekerülhet igen rossz helyre is. Pl. ízületbe.
2010. júl. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha jól elolvasod a szöveget nem porc leválásról hanem ELVÁLÁSRÓL beszélünk!

Ezt pedig a csontok növekedésével ki tudja nőni!

2010. júl. 16. 23:00
 5/5 A kérdező kommentje:

A másodiknak meg köszönöm :D

KONG-ot fogok venni neki :D

2010. júl. 16. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!