Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiányzó oltás egy fél éves...

Hiányzó oltás egy fél éves kölyöknél?

Figyelt kérdés

Vettünk tenyésztőtől egy fél éves kölyköt (nem szaporító) törzskönyvvel. Elmentünk az itteni állatorvoshoz, és átnézte az oltási könyvét. Mindent szépen megkapott, viszont a kombinált ismétlést nem. (2 hónaposan kapta meg az elsőt, utána már csak a veszetség ellenit előző hónapban). Nem értem mi történhetett, mivel előtte és utána minden oltása megvolt, illetve kullancsra is kapott gyógyszert, 4x féreghajtva, nem hiszem, hogy a tenyésztő akart ezen spórolni, inkább orvosi hibának tűnik.


A doktornőnk most beadott neki egy kombináltat, biztonság kedvéért berendelt minket 2 hét múlva egy ismétlésre. Addig is viszont sétáltatnunk kell a kutyát, más kutyához nem engedjük. Szerintetek így megbetegedhet ha a két kombinált között 4 hónap telt el? Igazából nem is értem miért nem került beadásra 2 héten belül az ismétlő... :/



2019. okt. 13. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Próbáljátok olyan helyen sétáltatni, ahol minél kevesebb a kutya, ne vigyétek be futtatóba, meg a legtipikusabb sarki susnyába, ahol mindenki megáll. Csökkentsétek minimálisra az esélyét hogy más kutya után felnyaljon valamit. Szerintem nem lesz baj.

Amúgy nekem az a tippem inkább, hogy a matrica maradt ki, ha több kölyköt oltottak egyszerre (gondolom az egész almot), esetleg összekavarodtak a könyvek vagy ilyesmi. Ha a későbbi oltások rendben vannak, akkor a dokinak feltűnt volna, hogy ismétlőn nem voltak egyáltalán.

2019. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3 kölyök volt az alomban. A veszettség elelni pedig másik oldalt van a könyvben, mint a parvo és a kombik. :/ Szóval lehet tényleg kimaradt, pedig tenyésztő is azt mondta, hogy minden oltását megkapta. Létezhet olyan doki, aki szerint egy kombinált elég?
2019. okt. 13. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
A tenyésztő nem elérhető? Hiszen ő tudna pontosan válaszolni az oltásokról.
2019. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet, hogy olyan veszettség ellenit kapott, amiben a kombinált is benne van?
2019. okt. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elértem azt mondta lehetséges, hogy nem lett matricázva, mert a többieknek stimmel
2019. okt. 13. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!