Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nyakán oltás után...

Kutya nyakán oltás után fájdalmas duzzanat - mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezem, hogy egyből látta orvos, vett mintát, az eredményre várunk. Viszont elég érdekes ez a történet, és kíváncsi vagyok másnak volt-e hasonló tapasztalata.


Szóval a kutyám másfél-két hete hányt, hasmenése volt. Visszatérő betegsége volt ez, úgy néz ki előző alkalommal nem lett rendesen kikezelve. Az orvostól kapott szurit hányás ellen, illetve antibiotikumot.

Ebből a szerből kaptunk otthonra is, 8 napos kúrát. Ezt jól viselte, másnapra már sokkal jobban volt.

Csütörtökön fogyott el a gyógyszer.

Tegnap este séta után pár órával bágyadtabb volt, és a nyakát fájlalta. Nem sokkal később elkezdett be is dagadni neki bal oldalt, a válla felett. Éjszaka sem lett jobb, így reggel bevittük az állatkórházba.


A doki szerint a múltkor kapott injekció helyén kialakult (steril?) tályog lehet (én a nyirokcsomóra gyanakodtam, ezért meg is ijedtünk.) Megszúrta de nem jött semmi a duzzanatból, pár csepp vízszerű folyadékon kívül, ezt a mintát tovább vizsgálják.

Kapott tablettában fájdalomcsillapítót, és most hogy nem fáj neki a kedve, étvágya jó, a puklit kivéve nincs panasza. Néha vakarja.


Nekem nagyon fura ez a dolog, mert tényleg 1-2 óra alatt jelent meg a dudor, és elég sokkal az oltás után... Látott már valaki hasonlót?

Igazából nem tudom miért írom ki a kérdést, hiszen úgyis az orvos eredménye lesz a mérvadó, de ki kellett adnom magamból, és hátha valakinek ismerős ez a szitu. Szerintetek milyen hamar megy le a duzzanat? Normális ez a reakció? Olyan rossz, hogy nem egyértelmű és pontosan nem tudom mi a baja :( plusz hétvégén versenyre terveztünk menni, de nem tudom erre mennyi esély lesz így. De persze az egészsége az első.


2019. szept. 29. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a beagle kutyámnak rossz injekciót adott a félrészeg doki, ráadásul rossz helyre. Neki is puklis lett, de szerencsére elmúlt.
2019. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ugyan ez van most, az én 12 éves Cavalier King Charls spániel kutyusommal is. Annyi plusz, hogy ő farba is kapott injekciókat.

A nyaka háti részén 2 db., kisebb tyúk tojásnyi duzzanatok keletkeztek, míg a combjában 1 db., normál tyúk tojásnyi csomó jött létre. A nyakán lévőket megpungálták, kb. 40 ml váladékot tudtak leszívni belőlük.

Ő is antibiotikumot kapott otthonra. Tegnap, a már szinte elviselhetetlen fájdalma miatt és a csomók megnagyobbodása miatt meg kellett mutatnom az orvosnak. Megpróbálta tűvel és fecskendővel újra leszívni a tartalmukat, de ez nem volt eredményes.

Újabb antibiotikumot is kapott az előző amoxicillin mellé (amitől a bevétel után 1 órán belül, mindent kihányt).

Az orvosnál tett látogatás után, a duzzanaton ejtett szúrcsatornából pár óra elteltével sűrű enyhén véres nagyon nyúlós genny ürült. Ami azóta is folyamatosan, magától is távozik. Kisebb rásegítéssel, enyhe és nagyon óvatos nyomásra viszonylag bőségesen ürül.

A mai napon, vérvétel miatt, ismét megyünk a rendelőbe. Remélem, hogy a combjában lévő hatalmas csomót is megnyitja a doktor úr, mivel amiatt a kutyusom már járni sem tud. 😭😭😭


Szeretném megkérdezni, hogy mi lett a Te kiskutyáddal? Nagyon remélve, hogy ő már jól van!


Köszönöm szépen a válaszodat előre is!


Amíg megírtam ezt a pár sort, ismét hányt. 😭😭😭

2020. szept. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy hatalmas tenyérnyi dudor lett belőle, megkeményedett, viszont nem fájlalta. Kb másfél, két hét alatt magától lement, de buktunk miatta egy kiállítást.

Tuti, hogy a szuri okozta, szöveti duzzanat volt, nem pedig tályog, nem volt semmi a "belsejében", csupán a kötőszövet keményedett meg és dagadt be. Valószínűleg rossz pontot találtak el a szurival. A mai napig fura, hogy ilyen későn jött elő, de rá fél évre láttam egy posztot egy boxerről, ugyanilyen dudorral, szintén oltás után.


Az orvos a kérdésben írt mintában nem talált semmit, de azért felírt neki antibiotikumot... elég szkeptikus voltam ezzel, mert ugye előtte pár nappal fejeztünk be egy 8 napos kúrát egy erős szerrel.. ha volt baktérium a szervezetében azt kinyírta volna. Szóval azt hiszem max kettőt adtam be neki, és mint a későbbiek mutatják nem is volt rá szükség. Csak idő kellett neki. Csúnya látvány volt, de nem fájlalta, semmi egyéb tünete nem volt, azóta is egészséges, nyoma se maradt.


Nálatok a leírtak alapján másról van szó. Ha gennyes, gyulladt gócok alakultak ki,akkor jó az antibiotikum. Mellé javaslok mindenképp valami probiotikumot majd, nekünk a probiovet nagyon bevált.

Jobbulást a kutyusnak, az orvosok remélhetőleg gyorsan átsegítik ezen!

2020. szept. 29. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!