Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkasköröm eltávolítása...

Farkasköröm eltávolítása ivartalanításkor?

Figyelt kérdés
Kutyámnak le szeretném szedetni a farkaskörmét, mert nincs becsontosodva, és nem is fajtajelleg nála. Nem szeretném, hogy kétszer kelljen altatni, 9 hónaposan vinném ivartalanításra, akkor kérhetem szerintetek a farkaskörmök eltávolítását is? Így gallért se kéne kétszer rátennünk és talán jobban viselné, hogy csak egy altatáson esik át...

2019. okt. 13. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk kaukázusi keverék szukánk van, és az ivartalanításnál lett leszedve a farkaskörme is. Kb. annyi idős volt ő is. Az orvos javasolta így, hogy ne terheljük több altatással, mint muszáj.
2019. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De jó, hogy ezt írod! :) Jövőhéten megyünk vissza hozzá, akkor megbeszélem vele. Azt hittem sokan nem tanácsolják, mert túl sok szenvedés és fertőzésveszély a kutyának egyszerre, de akkor lehet mi is így csináljuk! :)


Az ivartalanításról tudom, hogy olyan 8-10 nap míg gyógyul, a farkasköröm hege nektek mennyi ideig gyógyult?

2019. okt. 14. 08:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát hozzátenném, hogy megszenvedtünk vele, de főként azért, mert pont sáros, esős idő lett, és benn kellett tartani a kutyát a lakásban hosszabb ideig, mint terveztük.

Na most, ez egy nagy darab kutya, plusz még volt rajta egy gallér, és amúgy kinti-benti kutya, de többet szeret kinn lenni. Akkor szeret benn lenni, ha mi is benn vagyunk. Egyedül nem, akkor, ha mi elmegyünk, ő úgy érzi, hogy neki a portát kell őriznie. De most vagy 3-4 napot nem mehetett ki, csak pórázon, egészségügyi sétára (szobatiszta amúgy is). Benn az első nap után nehezen bírt magával, nagyon nehezen bírta a gallért, mindennek nekiment... Csütörtöki nap lett műtve, a pénteket én, a hétfőt párom vette ki szabinak, egyedül nem mertük volna hagyni.

Ráadásul a gallér dacára a lábát elérte a kutya, és tudja nyalni vagy rágni, oda kellett rá figyelni, és rászólni. Lehet, hogy egy kisebb kutya nem érné el a lábát, nem tudom...

Emlékeim szerint (kb. 4 éve volt) előbb gyógyult, mint a hasán a seb.

2019. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!