Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkő eltávolítása orvosi...

Fogkő eltávolítása orvosi beavatkozás nélkül?

Figyelt kérdés
2 éves a kutyám, 8 hónapos korában kezdett el fogkövesedni, mára már nagyon btutális módon fogköves, de nem szeretném ha a doki altatásban szedné le, az roncsolja a fogát. Ezért nagyon hálás lennék ha tudnátok pár jó fogkő eltávolítási módszert mondani.
2017. máj. 3. 09:51
 1/7 anonim válasza:

Almaecet egész jól oldja, embereknél szájban képződő, kezdődő fog követ viszonylag rendszeres fogmosással, el lehet távolítani, saját tapasztalat. Rendszeres mosás amúgy is eltávolítja, elektromos fogkefe növeli a hatékonyságot. (Rendszeres alatt napi 2x-re gondolok.) Vagy morzsolt sezámmag paszta, szintén embernél hatásos lehet itt egy cikk:

[link]


A sós változatot nem ajánlom az marja az ínyt.


Ha van kedved rá költeni, vehetsz ilyen otthoni eltávolító készülélket:

[link]

2017. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha roncsolná a fogait az orvosi leszedés, az sokkal kisebb kár, mint a mostani állapot. A komoly fogkövesség már bőven több kárt okozott. Főleg az ínyében. Vidd orvoshoz! UH-val leszedik a fogkövet és az orvos azonnal el is tudja látni a keletkezett elváltozásokat.

Tanácsot is kapsz, miként tudod elkerülni az ilyen méretű fogkő lerakódást.

2017. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámmal mire elmentünk dokihoz, nagyon fogköves volt. Vérvételen kiderült, hogy folyamatosan gyulladás volt a kis testében a foga miatt, ezért volt örökké kedvetlen. ÖT(!!!) fogát vesztette, mert túl későn vettük észre a fogkövesedését. Ja, és valószínűleg folyamatosan fájt neki, mind az evés, mind a rágás, meg úgy minden.

Szerintem nem éri meg otthon bohóckodni házi praktikákkal... Egyébként nem altatják, hanem bódítják őket, és nem roncsolja a fogát(ellentétben a fogkővel).

2017. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fogköves, akkor azt házilag sajnos sehogy nem lehet leszedni. Tudom, próbáltam mindenféle csodatermékkel még évekkel ezelőtt, nagy kamu.


Vidd el dokihoz, ő altatásban leszedi, aztán meg onnantól kezdve néhány naponta pucold otthon a kutyád fogát. Egy vékony, tiszta rongyot rátekersz az ujjadra és azzal végigdörzsölöd a fogait, így lejön a már rárakódott lepedék.


A nagyon minimális fogkövet, arra alkalmas szerszámmal házilag is le lehet pattintani, de ahhoz kell ugye szerszám, meg meg kell tanítani a kutyát, hogy viselje el, hogy b.zerálod a fogait. :)

2017. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jesszus mint csinàlsz szerencsétlen kutyàval hogy már most fogköves???

Gondolom konzerven meg krumplipürén él!

Tessék neki rendes kaját adni (táp, néha csont, vagy fogtisztító) és akkor nem lesz fogköves.

2017. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, az én kutyám barf mellett is fogkövesedik, márpedig ott kell rágnia bőven. Hajlam kérdése is, sajnos.
2017. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Brit care tápot eszik 2 hónapos kora óta, emberi kaját nem kap, fajtatiszta kutya,és ez egy genetikai hajlam nála sajnos.
2017. máj. 3. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!