Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem vagyok tenyésztő, de...

Ha nem vagyok tenyésztő, de törzskönyves kutyáimnak kölykei születtek, mi lesz a kennelnév a törzskönyvben?

Figyelt kérdés
Mert ugye a kölyköknek lehet igényelni majd tk-t. Az almot be is jelentem majd (3 hete volt a fedeztetés) De kennelnevet nem szeretnék kiváltani, a szukámnak ez az első alma, többet nem is tervezek, vagy h találok rá egy olyan kant akkor még max egyet. Ezért én nem szeretnék macerálni, kennelt se szeretnék alapítani
2019. okt. 15. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz törzskönyvet kennelnév nélkül.
2019. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. Nos, akkor tk nélkül maradnak.
2019. okt. 15. 19:58
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
A szukád tenyésztője ha bevállalja akkor esetleg az ő kennelneve alatt megoldható. De egy kennelnév kiváltás nem olyan drága. Az én tenyésztőm 2006 óta 3 almot hozott le, de azokat normális, hivatalos keretek között. Szóval akár egy alom miatt is kikérheted, aztán ki tudja mit hoz a jövő...
2019. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Miért akarsz szaporítani? Nincs elég gazdátlan kutya?
2019. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha a tenyésztők belemennek, akkor vagy a szuka vagy a kan kennelnevét megkaphatják. De csak az a tenyésztő adja mellé a nevét, aki meggyőződik arról, hogy a másik tenyészállat felmenői is rendelkeznek papírokkal és szűrve is vannak. Egyik NORMÁLIS tenyésztő sem vállalja be, hogy egy génhibás szukának/kannak a kölykei rontsák a vérvonalát és a hírnevét.
2019. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3: köszi

#4: persze tudom mindenki szaporító aki nem rendelkezik 3 Inter Ch kutyával és nem tenyészt legalább 430 éve. Lépjünk túl rajta.

#5: kösz bár nem tudom honnan veszed hogy génhibás kutyák lennének...


Minek támadtok? Tudtok egyáltalán bármit is rólam? Csak feltettem egy kérdést...

2019. okt. 15. 21:09
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy tenyésztő, nem értesz hozzá, ez látszik a kérdésedből. A kutyádat inkább ivartalaníttatni kellene, nem kölyköket lehozni tőle.

Milyen fajta? Miért akarsz kölyköket?

2019. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Mit akarna? Pénzt... ha egy nyomi kennelnévre is sajnálja.m, akkor nyilván nem a fajta nemesítése a magasztos cél...
2019. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

5-ös vagyok, félreértettél. Ha pl.van egy nagyon jó kanod egy neves tenyésztőtől, aki szűrve van, az ükszülei is díjnyertesek stb, akkor az nem szívesen adja a a nevét pl.egy olyan alomhoz, ahol a szukának csak sima törzskönyve van, mert a tenyésztő jóban van valakivel, aki ki tudja állítani a tk-t olyan kutyának is, aki amúgy nem standard és nem örökít jó géneket. Ezért mondtam, hogy csak 2 jó szülőpárral lehet.


Ráadásul a tenyésztés nem abból áll, hogy évente 2x születnek a kiskutyák és drágábban adod el, mert törzskönyvesek. Fel kell ismerned a foghibát, azt is, ha egy kutya ösztöngyenge vagy csak simán nem "hibàs" valamiért. Ehhez pedig keményen tanulni kell, csak úgy egyik tenyésztő sem adja a kennelnevét, hogy aztán hallgassa a panaszokat, hogy az összes kutya aki tőled lejön (és az ő kutyái a nagyszülei) ideggyengék, harapáshibásak vagy csak simán nem felelnek meg a standardnak.

2019. okt. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Ui.: ha pedig valaki veszi a fáradságot, hogy utánajár, nem sajnálja a pénzt egy adott fajtára, mert kell neki valamire, akkor simán lehet, hogy azonnal kiszúrja, ha a kutyáid nem megfelelőek a célra.


Nekem pl.munkavonalasom van, mert járok vele edzeni, őrző-védőzni, ezért sok almot megnéztem és nem választottam olyan kutyát, ahol a szülők is féltek (pl.az autótól, dörgéstől, zajtól stb). Volt egy olyan tenyésztő, akinél a 2 szülő egyfolytában rohangált a kerítés mellett (csak úgy...) amíg ott voltam, már ziháltak és fulladtak, de akkor sem hagyták abba. Nyilván onnan nem veszek kutyát.

De ha van egy jó és leinformálható kennelneved, akkor attól az emberek többet várnak mint egy Jófogásos "óccsó, de fajtatisztának tűnő" kutyától, ezért náluk hamar kibukik, ha nem értesz hozzá és elcsesztél valamit.

2019. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!