Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! 4hónapos mudi...

Segítség! 4hónapos mudi keverékem egy ideje a kajáját betegesen félti. Valaki?

Figyelt kérdés
Megvan arra taníva hogy csak akkor mehet az ételhez ha azt mondom a tied! De ha oda nyúlok morog,vicsorít'harap.. És ha megharap nem engedi el a kezemet... Többször volt már hogy üres tányért el akartam venni és megharapott.. Több módszerrel be próbálkoztam de nem megy.. Ugyan úgy harap... Valaki ötlet mit tegyek?

2019. okt. 15. 21:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Most próbálgatja a határait. Ha rád fog és nem enged, kapd el a grabancát és rázdemg. Na ne ügy, hogy fájjon neki, hanem úgy, mint ahogy a falja idősebb/domináns tagjai is csinálják. Csak hogy szépen vegye észre magát, hogy nem ő a góré. Ne hagyd ezt neki semmiképp, mert ha ilyen foatalnak próbálkozik (ráadásul egy mudi?!), akkor később oara lehet belőle.


Honnan van? Menhely?

2019. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
*rázd meg
2019. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
15%

# 1/2

Hol láttál te kutyáknál nevelési módnak a grabancánál megemelni egy másikat és megrázni? Az anyakutya sem rázogatja a kölykét, amikor az nem megfelelően viselkedik.

A grabancrázás más néven a zsákmány halálra rázása.

2019. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%

3-as hozzászólásával értek egyet. A grabancrázást nem csinálja az anyakutya a kölykével, és egymással sem teszik, az a zsákmány kivégzésére irányuló cselekedet.

Nem kéne a kutyát azzal ijesztgetni, hogy MEGÖLLEK!


Személyes tapasztalatom szerencsére nincsen, mi pici koruktól úgy neveltük őket, hogy érezzék, ha a gazdi a táljukban nyúlkál, abból ők csak jól jöhetnek ki. Ez a kulcs, ezt kell megértetned vele, erre vannak jó leírások, videók a neten, keresgélj.


https://www.youtube.com/watch?v=mXs39TMqSIs


Ez pl. szerintem tök jó.

2019. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó vagyok:


Szerintem, ha van lehetőséged, hívj ki magatokhoz egy trénert, ő meg fogja tudni mondani, mutatni, hogy mit, hogyan csinálj, és akkor már egyedül is gyakorolhattok.

Én azért nem írom le, hogy mi mit csináltunk, mert ugye nálunk nem volt ételagresszió, mi meg akartuk előzni, de itt már egy kialakult dologgal állsz szemben, azt azért máshogyan kell kezelni.

Mindenesetre az jó alap, hogy tudja, csak engedéllyel ehet.

2019. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ilyenkor tanulnak meg a kutyák repülni. Ha most hagyod az agressziót neki, ha most következetlen és gyenge vagy, soha semmiben sem fog menni a nevelés!
2019. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Nincs szükség kutyareptetésre, kölyökkutyánál pláne nem. Ez a bizalomépítés időszaka, röptetéssel nem fog kialakulni. Egy benned maximálisan bízó kutyát a büdös életben nem kell röptetni. Egy kutya sokkal jobban szeretne kötődni a gazdájához, mintsem uralkodni felette.

Az étel, fekhely védelme természetes ösztön náluk, azt kell megértetni vele, hogy nincs mitől tartania, nem pedig azt, hogy - bár tart tőle, hogy elveszed- féljen, ha védi, a röpüléstől.

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy nem kell határozottnak, következetesnek lenni a kutyával.

2019. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

hogy hol láttam, hoyg megrázzák/lefogják a kölyköt a nagyok? Minden egyes alomban, ahol tolakodó kölyök volt. :)


Elárulom nektek, hogy az anyjuk is bekapja, szó szerint, a kölyök fejét, és addig nem ereszti, amíg le nem nyugodott, vagy úgy arrébb b@ssz@, hogy nyekken a saját kölyke. Ti tényleg nem láttatok még kutyát élőben? :)

2019. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%

baromságokat beszéltek. mutassatok egy falkát, ahol természetes, hogy a kölyök bevédi a nagyobbaktól a kaját, fekhelyet. abszolút nem vagytok tisztáan a hierarchiával, és annak szabályaival. a kölyök, mint olyan, a rangsor legalján van, tehát neki jut mindenből a legszarabb alapból. Mivél magasabban van a hierarchiában egy kutya, annál több jog illeti meg. Mondjuk egy beta szuka, az alfa fekhelyén kívül (tehát a legjobb, legkényelmesebb helyen kívül) bárhova odafekhet, ahova kedve van. Ha egy kiskölyök ezt bevédéssel megvétózná, akkor - ha hiszitek, ha nem - jó eséllyel az volt az utolsó próbálkozása. Vagy meghal, vagy úgy elp@cs@zza a beta szuka, hogy többet afejében meg nem fordul keménykedni.


Nem tetszik, hogy a természet kemény? Akkor ne kell kutyát tartani. :) Ha én a mentett, harcoltatott pitet itthon cukiznám, lehet már nem lenne karom. 100%-ig bízik bennem, úgy, hoyg amúgy az előélete miatt nagyon sok oka nincs emberekben bízni, de a tiszteletet megkövetelem, és nem az ilyen new vawes kutyalélektanos szar dumákkal. :D

2019. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk futiban úgy szokták ledominálni, vagy megbüntetni a kutyát, hogy a hátára fektetik. Van olyan akinek nagy kutyája van és ilyenkor még rá is fekszik.


Nem muszáj dobálni, vagy rázogatni. Én néha csak kicsit lenyomtam a földre, vagy nagyon közel hajolva a szemébe nézve megszidom.

2019. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!