Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Rottweiler tényleg agresszív...

A Rottweiler tényleg agresszív, kiszámíthatatlan kutya, aki a saját gazdáját is megtámadhatja?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embertől hallgatom,olvasom hogy az a véleménye a rotiról hogy: agresszív,kiszámíthatatlan,megtámadja a saját gazdáját is,stb... Igaz ez? Mi a véleményetek? Tapasztalatok? Ja és még valami,azt olvastam a rotiról hogy a szukák szelidebbek,kevésbé bátrak,ez azt érti ez alatt hogy a roti szuka nem kiszámíthatatlan,és nem agresszív,vagy csak kevésbé?
2010. júl. 16. 16:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

hát nekem viszont 3 nagyon rossz tapasztalatom van Rotikkal.


Az a véleményem hogy a roti nem való akárkinek. Örző -védő fajta akihez határozott kéz kell.


sajnos minket kétszer ért támadás egy ismerősünk kutyáját pedig megcsonkította egy roti. Mind a 3 esetben a gazda egy kemény kutyát akart és nem tudott vele bánni. De két kutyának volt valami stiklije is hiszen még a farkasok sem támadnak kölykökre..


Az első eset akkor történt amikor két kölyök ( 6 hónapos) skótjuhász kanunkal sétáltunk az utcán és egy ismerősünkhöz érve beszélgettünk vele a kapu előtt. Négy házzal arréb megérkezett a tulaj és kinyitotta a kaput hogy beálljon a kocsival. A kutya kirohant és egyenesen megtámadta a mi kutyáinkat. Pedig azok még csak 6 hónapos kölykök voltak. Jó hogy a skótjuhász egy gyors fordulékony fajta így a roti nem talált rajta fogást, én viszont a rotin igen. Megragadtam a nyakörvét és rászoltam hogy ŰLJ! a kutya meghökkent .. a gazdája csak ekkor mert odajönni..

senkinek nem esett baja. az ijedségen kívül de erősen remegtek a lábaim...


a másik támadást én éltem meg , szaladtam a vonathoz mert késésben voltam. Nem vettem észre hogy egy roti nyitott kapuból egyenesen nekem rohan csak amikor már a kezemnél volt a foga. rögtön megálltam A kutya morgott és egész testével elém állt. Nyugodt mély hangon mondtam hogy "jól van" "nyugi" szép lassan indultam előre. Még egyszer elém állt de végül nem harapott meg. elfordult tőlem és lepisilte a legközelebbi fát.


A harmadik eset pedig egy barátom kisfiával esett meg aki sétáltatta a 7 hónapos kutyusát. A roti gazdája állt ki a kocsival és a kutya itt is kirontott , először a gyereknek akit hanyattdöntött, de mivel ott volt a kutya azon kezdte a marást. 14 helyen marta meg a szerencsétlen kölyköt. A hülye gazdája meg ahelyett hogy a nyakörvénél megragadva rászolt volna a kutyájára ,hogy "elég". Még rugdosta is a kutyáját ettől a roti még dühösebben marcangolta a kölyköt. Rengeteg műtét és kezelés után végül amputálni kellet a kiskutya lábát.


Azért mondom hogy ha nem érzed magad elég határozott egyéniségnek aki következetes. Ne válassz Rotit. Ha mégis beleszerettél ebbe a fajtába nagyon nézd meg a szülőket!!

2010. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

,,ta emberek közt mozog egész nap. Ha ketrecben, láncon tartanák, biztos, hogy nem ilyen lenne. Láttam egy rottweilert kikötve, megkérdeztem, hogy miért így tartják. "Azért mert agresszív" Aztán a gazdi elkezdett vele úgy játszani, hogy pofozta, rángatta, néha rácsapott az orrára. Hát, nag az Isten állatkertje, alacsony a kerítés... "


Na, az ilyenekből lesznek a balesetek, és emiatt lesz rossz híre a rotinak, a gazda meg a híradóban csodálkozik, de hát sose volt vad, jól neveltük..ja, csak aztán a láncon tartott, bántalmazott kutya megunta és megharapott valakit. Sokan csak azért vesznek ilyen fajtát, mert ,,jó erős harci kutya" nevelni meg nem tudja.


Ezért kéne abszolút betiltani a láncon tartást, meg ellenőrizni, tud-e a gazda bánni a kutyával.



Ja, és nekem meg jó tapasztalatom van a rotikkal, a miénk anyja, az első találkozáskor felugrott, és össze nyálazta az arcom. Hú. Micsoda fenevad. A miénk is veszélyes volt, képes volt órákon keresztül nyalakodni meg hízelegni bárkinek, aki egy csak rámosolygott.

2010. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. És a szuka jelleme miben másabb mint a kan rotinak?
2010. júl. 16. 23:06
 14/19 anonim ***** válasza:
Legtöbb fajtában a szukák kezelhetőbbek kevésbé törnek a vezérségre. A kanok hajlamosabbak a dominanciára . Fűti őket a tesztoszteron ,ezért is javasolják nem tenyészegyedeknél az ivartalanítást. a szukák kevésbé hajlamosak elszökni tüzelés idején.A kanok azonban kerítéseken is átmászhatnak.
2010. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 BlacktigerXXX ***** válasza:
a kan hajlamosabb valóban a dominanciára, viszont hamar le lehet erről szoktatni. kb úgy 6-8 hónapos korában, az első próbálkozásoknál ha megmutatod ki a főnök, örökre tudni fogja. Persze a szocializálást onnantól kell megkezdened, mikor hozzád kerül. Egy jól nevelt roti nem agresszív!
2010. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
ez nem igaz! nekem rotim van, és nagyon barátságos, bátor, jól nevet kutya! tudja, ki a főnök (én), és nem zavarja, hogy nem ő van a hierarchia legtetején. szuka, de a jól nevelt kan is ilyen!
2010. júl. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
köszi
2010. júl. 19. 11:09
 18/19 anonim válasza:
Nekünk Kan volt méghozzá nagyon nagy semmi baj sem volt vele aranyos kedves és megértő határozott nevelést kapot amig a szomszéd meg nem mérgezte
2012. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Toth Betty válasza:
Ha van vele sokat foglalkozva, nincs láncrakötve, nem válik agresszívvé. Ott ahol agresszív a kutya, ott a gazdában van a hiba, nem a kutyában.
2012. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!