Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Top 10 kutyafajtátok indokkal?

Top 10 kutyafajtátok indokkal?

Figyelt kérdés
2019. okt. 18. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

1.Keverékek: Mert érdekesebbek, ha kölyökként veszed magadhoz lutri, hogy mi lesz belőle. Mert ellenállóbbak, sokszínűbbek és egyéniségek.

2.Labrador Retriever: Már régen is a kutyás könyvemben ő volt számomra a leghelyesebb. Aztán olvastam a Marley és én című könyvet és azóta is szerelmes vagyok a fajtába.

3.Beagle: Mert pont olyan makacs, idegesítő, de mégis jószándékú és szelíd, mint én.

4.Holland juhász: Gyerekként megmentettem egyet, ami elkóborolt otthonról. 3 hetet volt velem, de amit megmutatott magából azon rövid idő alatt, azt sosem felejtem. Már kölyökként sem érdekli más, csak a gazdi, lesi minden szavát, lépését, folyton csinálna, dolgozna valamit, már egészen kicsi korától. Elképesztő.


Nekem ennyi a top. Bocsi.

Minden kutyát imádok, vannak, akiknek szerintem létezniük sem kéne. Mármint szeretetből gondolom ezt (pl angol-francia buldogok). De csak pár kiemelkedő van, ami nagyon megfogott, a többit egyformán szeretem nagyon.

2019. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. okt. 18. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

10 top kutyát nem tudok írni, mert számomra annyi top nincs.


1. Írszetter

Eddig két ilyen kutyám volt, jelenlegi is ez a fajta. Amiért először beleszerettem, az maga a megjelenése, az eleganciája volt. Azután megismertem magát a kutyát. Okos, szelíd, emberbarát, türelmes, nagyon könnyen tanítható fajta. Iszonyú hűséges. Nem őrző-védő kutya, azonban lesi minden gondolatod. Nagyon nagyon jó társ, imád vadászni és tud is. Sokat ad a külsejére, igényli a tisztaságot, azonban ez a hosszú szőre miatt néha kicsit nehézkes.


2. Magyar vizsla

Szüleimnek volt vizslája. Kajla, szeleburdi, kissé torkos, de nagyon szeretetre méltó kutya. Mindent megtanult ő is, amit kellett, és azokat be is tartotta. Ő kissé "harciasabb", mint az írszetter. Mindenkit beengedett az udvarba. Azonban kifele menet ez már nem volt igaz, csak ha ott volt a gazdi. Szőrzete könnyen kezelhető, nem igényel túl sok macerát.


3. Magyar agár

A jelenlegi szetter kutyámnak volt egy magyar agár barátja. Imádták egymást. Az agár volt az idősebb, és azt látni kellett volna mindenkinek, ahogy az agár tanította az én szettem kiskutyámat. Szinte terelte. Hogyan kell futni, hogyan kell szót fogadni a gazdinak. Játszott vele, de olyan óvatosan, hogy még véletlenül se ártson neki. Azóta szegény elpusztult. Az én kutyám utána kicsit depis lett, azóta kiheverte.

Jelenleg van labrador, golden és sharpei barátunk is, de ők már nem ugyanazok, mint az agár volt.


Nekem ez a három toplistás kutya létezik. Minden fajtát nagyon szeretek, de ők hárman viszik a pálmát.

2019. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

1. Rottweiler

Kisgyerek voltam amikor megláttam benne valamit ami nem egy kutya, de nem is evilágihoz hasonlított. A mozgása, a jelleme teljesen elvarázsolt.


2.Kaukázusi juhász

A rotival nagyon vetekszik, szépsége és termete miatt szeretem. Nyugodt, határozott, védelmező, pont amilyennek egy igazi kutyának lennie kell.


3. Doberman

Eleganciája és szépsége miatt, ugyanazokért mint a Rottweiler.


4. Husky

Szárnazási helye, intelligenciája és kinézete miatt. Sokak imádják őket, köztük én is.


5. Leonbergi

Ugyanazokért amikért a kau, viszont nekem valamiért a kauk közelebb állnak.


6. Német juhász

Ők a klasszikus kutyák, ha valaki kutyát mond, mindenkinek a német juhász jut eszébe. Egyébként is rajongok a német fajtákért, a németekért. Munkája, ügyessége, hűsége miatt.


7. Argentin dog

Nahát azt a jellegzetes színt és megjelenést senkinek nem kell magyarázni. A tiszta tökéletesség.


8. Cane corso

Lomhasága miatt az a tankos beütése nagyon bejön. Mindegyik színváltozata gyönyörű, senmi rosszat nem tudok mondani róluk.


9. Ausztrál juhász

Gyermekies ártatlanságú fejük, eszük, letisztultságuk miatt.


10. Kanári szigeteki

Színe, tigrisszerűsége, tűrése, terhelhetősége miatt.

2019. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam. Nem tudom ki adhatott pirosat.
2019. okt. 18. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván az adott pirosat, akinek a felsorolt fajták nem a kedvencei, de attól még amit írtunk, azok a mi olvasatunkban igazak. Ez pontosan olyan, mint, hogy én imádom a töltött káposztát, más meg nem kedveli. És akkor mi van?
2019. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én top 10em


1. Malinois

Könnyen tanítható, okos, engedelmes, erős kutyák jó őrző védő ösztönnel, agilis, könnyű csontozatú


2. Munkavonalú németjuhász

Mint a malinois, de annál masszívabb, erősebb csontozatú


3. Alano espanol

Nagy álmom ez a fajta. Nagyvadakra vadászó nagy testű, erős fajta.


4. Cane corso

Az erő és a fennségesség ötvözete. Szerintem ezzel mindent elmondtam.


5. Karéliai medvekutya

Úgyszintén álomfajta, de csak keveseknek való



6. Amerikai staffordshire terrier

Karakán erős jellemű rendkívül aktív intelligens kutya. És bull típusú. Imádom a bull típusú kutyákat.


7. Amerikai pitbull terrier

Na ez a kutya egy legenda. Imádom őket, az izmos testűket, a közepes testükben lévő óriási erőt, az egyedi személyiségüket.


8. Patterdale terrier

Szerintem kb az egyetlen kistestű fajta amit szeretek, de ezek a kis ördögök lenyűgözőek.


9. Grönlandi kutya

A szánhúzó kutyafajta.


10. Kaukázusi juhászkutya

A legjobb pásztorkutya a világon

2019. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!