Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon elkésünk a szobatisztas...

Nagyon elkésünk a szobatisztasággal, ha csak 16 hetesen viszem le a dolgát végezni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat vartunk erre a kiskutyara, rengeteget fizettünk érte, és se a tenyésztő se az állatorvos nem javasolja, hogy a 16 heti oltásai előtt olyan helyre vigyük ahol sok kutya megfordul. Még a végén összeszed valamit.


Ahol mi lakunk kutya hátán kutya van, és nem vagyok benne biztos, hogy minden gazda oltatja a kutyáját vagy akár rendesen fel is takarít utána. Így most a lakásban takaritunk utána, bár szerencsére egy helyre végzi a dolgát.


Nagy baj lenne ha csak 16 hetesen kezdenénk el szobatisztaságra tanítani? Akkor már nyugodt szívvel sétálhatunk vele a környéken.



2019. okt. 19. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, amíg az összes oltást meg nem kapja más sem viszi sétálni a kutyáját. Ez így természetes, ez az érdeke.
2019. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dehogy is! Az én menhelyi kutyusomat pár hetesen vitték be menhelyre, és 9 hónaposan hoztam el. Addig egy 3mx2m helyen volt, másik két kutyával együtt. Csak maga alá tudott piszkítani, mert nem vitték sétálni... Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy amikor haza hoztam megfürdettem, megszárítottam, megfésültem, úgy hagyta mintha addig hetente kozmetikushoz járt volna. 3 hét alatt teljesen szobatiszta lett.
2019. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogyis * javítva
2019. okt. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem késtek el, viszont a kutyának is és nektek is könnyebb lenne, ha már most erre szoktatnátok.

Én 11 hetesen hoztam el a tenyésztőtől, és a védettség kialakulásáig a ház elé vittem, illetve a járdán mentünk.

A dolgát el tudja végezni egy kisebb füves területen, nálunk ez a lakás előtti sövénnyel elkerített kis részen belül volt. Valami hasonló kis rész nincs esetleg nektek is?

2019. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
itt sehol sincs sajnos, még a liftben sem merem letenni, mert a múltkor is odapisilt egy kutyus, és a gazdaja nem takarította fel... undorító.
2019. okt. 19. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem vittem ki, pontosabban 18 hetesig, mert az utolsó oltás 16 hetesen volt, rá két hétre alakul ki a teljes védettség.

A kutyák alapvetően szobatiszták, nem piszkítanak az ennivaló, fekhely környékére. Amint elkezded lehordani elkezded tudni fogja. Csak adj neki sűrűn lehetőséget, és dicsérd meg, ha jó helyen végzi a dolgát.

2019. okt. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!