Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Német Dog jó házőrző?...

A Német Dog jó házőrző? Mennyibe kerül a megvétele és fenntartása körülbelül?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy irdatlan drága?

Miben nyilvánul meg a drágasága?


2010. júl. 16. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem tudom pontosan mennyibe kerül a kaja havi szinten,mert nekem nincs ilyen kutyám csak a szomszédnak,de elég sokba kerül nekik mert sokat eszik

sztem minimum havi szinten kb20E

2010. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem jó házőrző, nem egy kemény kutya csak kinézetre. Ráadásul nem él sokáig a nagysága miatt. 8-9 év már rekordnak számít.

Gondolom az egészségének védelme is sokba kerül.

2010. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Vásárlásnál ha szerencséd van, már 100 ezerért találhatsz, de inkább ettől felfelé. Feltéve, hogy megbízható tenyésztőtől, egészséges jó genetikával rendelkező kutyát akarsz.


Aztán az etetése, kiskorában muszáj neki prémium vagy méginkább szuperprémium tápot adni, úgy 1,5 éves koráig. Erre havi 40 ezret nyugodtan számolhatsz. Aztán már elég a középkategória is (figyelem, ez nem a darling, meg a pedigree, meg a chappy), ezt megúszhatod havi 20-30 ezerből.


A nagy test miatt a bolha- és kullancsirtás is elég drága (ha jól tudom kb. 6000 szokott lenni 3 havonta), és ha bármilyen orvosi probléma van, az is drágább, mert nagyobb súlyra több gyógyszer, több altató, stb. kell.


hatalmas mérete miatt mindenképpen az egyik legdrágább kutyafajta, esetleg azok lehetnek nála is drágábbak, akinek az óriás test mellett a hosszú szőrüket is ápolni kell.

2010. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát akkor tényleg drága...szencségit, pedig olyan jó kutyusnak tűnik.


Házörzőnek tényleg nem jó? Úgy olvastam, hogy nagyon okos házörző.


"Kiváló őrkutya, főként a kan – azt mondják, a betörő bejutni még bejuthat egy olyan házba, ahol dog is lakik, de kijutni már nem fog onnan. Gyakran azt hiszi az ember, hogy mélyen alszik, de folyamatosan figyeli a környezetét, bár csak a szemöldökét vonogatja. Ha bármilyen szokatlan esemény történik a másodperc tört része alatt felpattan. "


Forrás:

[link]


(Ezt a kérdés feltétele után találtam meg...de megerősítés sosem árt)

2010. júl. 16. 20:22
 5/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Jaj, az ilyen fajtaleírásokat imádom! Láttam már olyat, hogy a huskyt rendőrkutyának titulálták. :)))

El ne hidd a felét sem.

A dogok jámbor nagy borjúk. Mindenkit szeretnek és imádják a nagy fejüket a lábadhoz (vagy inkább a derekadhoz) dörzsölni, hogy simogasd még még és még.

2010. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ellent kell mondanom egyik előző válaszolónak.

A német dog viszonylag egy olcsó kutyának számít, vásárláskor.

Viszont utána horror a tartása.

Minimum 70kg egy ilyen kutyus, így szárazból több, mint 1 kg a napi adagja.

Valóban nem jó neki a "sima" táp, ha azt akarod, hogy legalább 8 évig veled maradjon.

Sok baj van az izületeivel, a "rideg" tartás kimondottan árt neki, és általában a szíve az, ami végül elviszi.

Egy 70 kg-os "öleb", nem házőrzőnek való, hanem lakásba.

Nem szeret egyedül lenni, főleg nem udvaron, esetleg láncra kötve.

Kaukázusi, kuvasz, ezek jók házőrzőnek!

2010. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát én árat nem tudok mondani,de amit előttem írtak az reálisnak tűnik.És hát igen,nem a leghosszabb életű kutyák közé tartoznak,nagyon sok betegségre hajlamosak,de leginkább a szívbetegségre mert a méretükhöz képest a szívük igen kicsi és nem bírják a dolgokat.

Én 3 olyan embert ismerek akiknek Német dogja van,mindegyik kutya jámbor,nyugodt,békés és nagyon bújós kutyák,nagyon hízelgősek,szinte könyörögnek a simizésért=) Az egyik kutya az utcánkban lakik,ő egy hihetetlenül jól nevelt kutya,parancsszóra megcsinál mindent a gazdájának,ebből a szempontból tud védeni,de csak ha utasítják rá,amúgy akár ki bemehetne a területükre=D

2010. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ohh. Köszönöm a válaszokat! Most kiábrándultam.


Ha a kutya leírásoknak nem lehet hinni, akkor minek lehet?:)

2010. júl. 16. 22:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha egy jó házőrzőt keresel, válassz az alábbiak közül:


Német juhász, Óriás Schnautzer (Pityke őrmester kutyája),Malinois, de jó választás tud lenni a kuvasz is, ha korábban még nem volt kutyád.

2010. júl. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kuvaszon vagy Német juhászon gondolkozok...német juhász barátságosabbnak tűnik a családhoz. Majd összehasonlítom őket, bár úgy is ránézésre döntöm el, ha eljő az idő:)
2010. júl. 16. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!