Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táppal etetés kérdések?

Táppal etetés kérdések?

Figyelt kérdés

(Nem vitát akarok, légyszi úgy válaszoljatok.)

- Ki, honnan vette, hogy a kutya "nem kifejezetten húsevő", vagy "mindenevő húsevő"? Mint kb minden élőlénynek, szüksége van állati és növényi fehérjére egyaránt. De ettől még nem válik mindenevővé.

- Ha "nem kifejezetten húsevőkké" alakultak az ember által adott maradék miatt, akkor nem az lenne a természetesebb, hogy maradékot kapnak, mint tápot? Persze nem túl zsírosan, fűszeresen.

- Miért gondolod, hogy egész életében jobb az a száraz vacak, mint a változatos étrend?

- Adsz mást a tápon kívül?

- "A kutya emésztőtraktusa lehetővé teszi a feltárt növényi szénhidrátok - krumpli, főtt rizs, kenyér - és a természetben hozzáférhető cukrok megemésztését. " - Írja egy tápozásra bíztató oldal. Próbáltál kenyeret, vagy főtt krumplit etetni a kutyáddal, vagy vakon bízol a tápokban, hogy a kenyér és a krumpli valóban hasznos számukra? Ha valóban jól hasznosulnak ezek a dolgok, miért nem etetsz ezekkel?

- Miért gondolod és honnan vetted, hogy a húspor (liszt) egyenértékű a rendes hússal?

- Miért veszed meg a méregdrága tápokat, mikor nem a minőséget takarja az ár és a túlzott hústartalom káros a kutyák számára?

- Miért veszel gabonamentes tápot (kikéve, ha allergia miatt), mikor a gabona a legjobb növényi fehérje forrás?

Köszönöm, ha válaszolsz.


2019. okt. 22. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kap maradékot, nyers dolgokat is kap néha, de ugyan úgy kap bolti kutyakaját is(szárazat+ nedveset is)
2019. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

1., Ebben teljesen igazad van. Viszont sokan átesnek a ló túloldalára. A BARF nagy körültekintést igényel, rendszeres tesztek stb... Én személy szerint a PREYt el is ítélem, szükségük van növényekre is, de ettől még húsevők.


2., Erre a kérdésre kérdéssel lehet válaszolni: Vajon az a maradék, amit 2019-ben adsz neki, ugyanolyan mint amit 2-300 akár 1-2000 évvel ezelőtt kaptak? Illetve nem csak a természetességre hanem a hasznosságra is kéne figyelni.


3., Honnan tudod hogy vacak? Ne minősítsd le, nem kell ellene lenni, illetve egy objektív kérdésben nem kell foggal körömmel a saját véleményedhez ragaszkodni. Azt sem értem, miért kéne egész életében egyetlen tápot ennie. Az enyém 2 éves és ha 6 féle tápot nem evett eddig életében, egyet se. Miért gondolod hogy majd a túlfűszerezett, túlsózott, túl zsíros étel jó lenne? Miért gondolod hogy jó neki ha minden egyes nap mást kap?


4., Konzervet, 2-3 naponta fél adagot


5., Én táppal etetek, a kutyáim erősek, egészségesek. Te miért nem táppal etetsz? Hisz az is jól hasznosul, illetve lehet ugyanolyan, akár jobb is mint a maradék meg a kenyér, krumpli. Másban "hiszünk" ennyi.


6., A rendes hús mit takar? Hacsak nem te személyesen vágod le az állatot, valószínűleg kb ugyanazt a húst eszik. A különbség hogy a tápban mindenféle a hús ipar számára fel nem használható hús, nyesedék van, a nyers hús amit a boltban veszel, meg emberi fogyasztásra szánt hús, ergo még több hormonnal, tartósítószerrel tel van nyomva.


7., Honnan tudod hogy mit etetek? Miért akarod egyből elítélni és miért akarod egyből leírni? Minden tápban más van.... Csak mondom... Az pedig hogy nem a minőséget takarja Na nem mondod? De talán a tegnapi gulyásleves meg rántthús rizibizivel mennyivel jobb? Talán az a minőséget takarja?


8., Nem veszek, hiszen kutatások bizonyították hogy az ilyen "mindenmentes" tápok növelik az allergia és az immunrendszeri betegségek kockázatát

2019. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm.

#2 Mint a kérdés elején írtam, nem akarok vitázni, de látom nem sikerült értelmezni. :D Én is etetek táppal és a saját magam által nevelt és vágott állatok húsával. Mint írtam, nem zsíros és nem túl fűszeres ételekre gondoltam, ezt sem sikerült értelmezned. A 3. Kérdést sem sikerült értelmezned. A kérdés az volt, hogy miért is lenne az jó, ha egész életében száraz tápot kap a kutya, semmi természeteset?! A 7-es kérdésre sem azt a választ kaptam, amit kellett volna. :D Ugyan mindenkinek magánügye, hogy mivel etet, de akkor miért szóljátok le a középkategóriás táppal etetőket, mikor a kevesebb hústartalom jobb a kutyának a tápok terén? Csak akkor válaszolj, ha arra tudsz reagálni, ami a kérdés és nem húzod fel magad.

2019. okt. 22. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Én táppal kezdtem, mentett kutya, a tápot javasolták, de bármilyen összetételűt kap, vakarózik, ha főtt hút kap meg zöldséget, akkor ilyen probléma nincs. Szóval még elfogyasztjuk a tápot, ami van, aztán átállok házi kosztra, nem maradékra, főzni fogok neki külön, már elkezdtem utánajárni.
2019. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 kutyámról tudok írni.

Az idősebb elég érzékeny gyomrú, sajnos neki nehéz olyan ételt adni, ami nem hajtva meg. Nem allergiás, egyszerűen érzékeny a gyomra. Nála végig próbáltuk a tápokat igen nagy választékban. A nagyon drágától és minőségtől a középkategóriásig. Az magas fehérjét nem bírja. A közepes tápoknál jobb volt a helyzet, de még mindig ment a hasa. Egyetlen egy tápot találtam, amitől normális a széklete. Namármost! Mivel a kutya húsevő lenne hivatalosan, így egy egyszerű módszert alkalmaztam. Fél bögre táp, mellé natúrban főtt csirkemell/csirke szív / máj apró darabokra szétszedve és a tápra terítve. Heti egyszer rizs hússal. Mellé kapnak pár naponta répát reszelve, vagy minőségi túró darabokat, vagy előflórás joghurtot.

Jutalomfalatként 2 felét használunk: szárított hal darabok, ebből napi 2-2. A másik egy minőségi száraz jutalomfalat. Abból is napi 2-2.


A másik kutyánk mindenevő, jó gyomorral,de! Sajnos van egy veleszületett betegsége, így az ő etetése kicsit eltér állatorvosi javaslatra természetesen! Neki prémium tápot veszünk magas fehérjetartalommal, gabona és minden mentes. Neki amit amúgy tilos lenne kifejezetten minden étkezés egy csipet sóval meg kell pöccinteni. (alacsony a nátrium szintje, gyógyszert szed stb most erre nem térjünk ki)

A répa/alma/túró/joghurt/husi/máj/szív neki is ugyanúgy szerepel az ételében. Ő is szokott főtt rizst kapni husival.


Illetv, ha olyan ételt eszünk, amit nekik is szabad nem zsíros fűszeres stb akkor természetesen kapnak belőle.

A kifejezetten nekik készített húslevest egyenesen imádják. Husi főt répa és lé = teljesen le vannak kenyerezve vele.


Szeretik a gyümölcsöket, már persze amit szabad csak abból kapnak. Úgy gondolom a majdnem 8 éves kutyámnál, akinek érzékeny a gyomra már nem állok neki barfozni, nem is ajánlotta az orvos. A 3 éves sajnos betegség kutyusomnál meg kifejezetten megtiltotta az állatorvos.

Én próbálom a változatosságot tartani attól függetlenül, hogy tápozunk, és nem csak lerakom eléjük hogy egyetek.

Rengeteget jártam utána, több orvossal beszéltem ezekről. Így én ezzel indokolnám az egész etetésüket.

2019. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!