Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív gazdik a kutyafuttat...

Agresszív gazdik a kutyafuttatóban?

Figyelt kérdés

Nemrég lett kutyánk, és gondoltuk, hogy eljárunk vele futtatóba. Elég zárt közösségbe kerültünk be így első körben, ahogy a kutyink nehezen illeszkedik be a falkába, úgy mi is a gazdik társaságába. Főleg, hogy ma az egyik gazda qva anyázva cibálta be a kutyáját, majd kb. 165 cm magasból levágta a földre, káromkodva. Mi inkább nem szóltunk semmit, de számomra kicsit elvette a hangulatomat a kutyás közösségektől. Pedig tudom, hogy a kutyámnak szüksége lenne rá, de nagyon furcsák a gazdák, valahogy egyiknek sincs pozitív kisugárzása...


Ti voltatok már hasonló helyzetben? Melyik kutyafuttatót ajánlanátok Budapesten, ahol az emberek is jófejek és nem parasztok a saját kutyáikkal?



2019. okt. 23. 21:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
14%
Láttam miért kapta a kutya azt amit? Van amikor igencsak jogos és helyénvaló egy bundaráncigálás és földre csattantás.
2019. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos arrafelé nem vagyok ismerős, de én sem megyek be bárkikhez a kutyámmal, illetve azt is figyelem, hogy mekkora kutyák vannak bent éppen. Kistestűm van (nem mini, de azért 9-10 kg-jával kicsinek számít), és ha több nagytestű kutyával vannak bent, inkább nem viszem be hozzájuk, nem parázok ugyan a nagyoktól, meg a kutyám sem, csak szegényt folyton fellökik a játék hevében, jobban szeretem, ha közel azonos méretű kutyákkal játszik inkább.

A mi környékünkön több futi is van, úgyhogy szerencsére van miből válogatni, de ez a pesti oldal, külső kerület.

Másik kerület esetleg, valamivel távolabb, szóba jöhetne egyébként? Nem mindenhol olyan idióták a gazdik, mint amit te tapasztaltál.

2019. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Azert szerintem egy 6 kgos tacsi kevereket majdnem ket meter magasrol a foldhoz vagni lenduletbol igen csak tulzo neveleskent nevezni. Egyebkent nem volt semmi attrocitas csak nem jott be egybol labhoz hivoszora a kutya.


Lehet mas a kutyaneveleshez a hozzaallasom de ha jol nevelsz egy kutyat ritkan kell fizikai erot hasznalnod, a nonverbalis komminukacio es a kiallas sokkal elorebb valo mint a fizikalis erodemonstralas. Legalabbis ilyenre meg nem lattam peldat pedig volt nekem is ket nemetjuhaszom egy kaukazusim es egyikkel sem kellett sosem igy fellepni... Plane nem az emlitett tacsi keverekkel :D

2019. okt. 24. 22:54
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem egy póráz nélkül sétáltató véletlenül?
2019. okt. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
De, igen
2019. okt. 25. 07:52
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én sem vagyok annyira ismerős a kerületben, de teljesen megértem, hogy miért nem akarsz ilyen közösségbe járni, egy érzékenyebb kutyát nagyon megviselnek az ilyenfajta élmények, ráadásul az így "nevelt" kutyák nagy része valószínűleg a "hozzáértő" gazdinak köszönhetően mentálisan sincsenek a topon, ami többet árthat a te kutyád szocializációjának, mint amennyit használ, hogy közösségbe viszitek. Azt tudom tanácsolni, hogy járjatok kutyaoviba, lehetőleg minél többször, ott szakemberek felügyelete alatt tudod szocializálni a kutyád, ami a fejlődésében nagyon fontos. Ha esetleg nem kölyök kutyusod van a suli akkor is jó lehet, nemcsak az engedelmesség, hanem a megfelelő kutyás közösség miatt is.

Tudom, hogy rengeteg jó futtató, jó kutyás közösség van, de nekünk valahogy sosem volt szerencsénk ezekkel, sok kutya viszonylag kis területen összezárva, minimum a felével nincs rendesen foglalkozva, van valami viselkedésproblémája és a gazdik csak későn, általában rosszul kezelik a problémákat, amik elég gyakran fordulnak elő ilyen körülmények között.

Én ezért szeretem a hajógyári szigetet, ott még egy ideig hivatalosan lehet póráz nélkül is sétálni és elég nagy terület ahhoz, hogy el tudjuk kerülni a problémásabb kutyákat, de rengetegen járnak ki, szóval ha arra van igény lehet bandázni is. Persze hülye mindenhol van, de azért nekem az az általános tapasztalatom, hogy viszonylag normális a közösség, általában figyelnek rá, hogy a félős/pórázon lévő/tréningező/labdázó kutyákat békén hagyják, nem hagyják, hogy egy idegen kutyához csak úgy odarongyoljon a sajátjuk. Tudom, hogy a Széll Kálmán térhez annyira nincs közel, hogy mindennap oda járjatok, de ha van lehetőséged néha kimenni akkor csak ajánlani tudom. (Most egyébként a hajógyárin is volt 1-2 problémás eset, konkrétan néhány kutya kikergetett egy másikat a szigetről, szóval ez sem tökéletes hely, de nekem abszolút nem ez az általános tapasztalatom, másrészt még mindig hatalmas előnye a kutyafuttatókkal szemben, hogy tényleg óriási terület, könnyebb elkerülni a konfliktusokat)

2019. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!