Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl etettem eddig a kutyám?...

Túl etettem eddig a kutyám? Hogy etessem? Ki lesz herélve nem akarom hogy elhízzon és azt sem hogy éhes legyen.

Figyelt kérdés

nap kétszer kap enni főttet mert a tápot annyira nem eszi... A kutya suliba az oktató szerint túl zabáltatom .

Húst kap rizzsel tésztával zöldségekkel... Szerinte ezért ennyire lusta fáradékony nem a meleg miatt.. fekete keverék kutya van benne amstaff-labrador és még kitudja mi ezeket fedeztem fel a vonásaimban.. találtuk pici korában.

Most kapott új tápot bewi-t kimérve vettem neki ( kipróbálni meg eszi e ).

Elvileg 20 dkg-t kellene neki a tápból adni ... én azt keveslem...

hányszor és mennyit adjak neki ? Fokozatosan szoktassam le a nagy mennyiségről?

Amúgy meg estére már mindig éhes....

9 hónapos szeretném ha aktívabb lenne és nem halna meg 20 perc sétától hozzá teszem a melegben napon amíg oda érünk a suliba ( szerintem ez tök normális) este sokat tud már sétálni ha nincs az a nagy meleg...


2010. júl. 17. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen talán kicskét sok amit adsz neki. A nagy melegben amúgy is csökken a kutyák étvágya. Ne zabáltasd túl. Ráadásul azt mondtad van benne labrador szóval vigyázz mert azok hajlamosak az elhízásra. Fokozatosan csökkentsd az étel mennyiségét (nem sokára úgy is át kell érned a napi egyszeri etetésre ha már 9 hónapos) és növeld a séták nagyságát inkább este, mert akkor nincs az a dög meleg.
2010. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit adj neki,ami a tápra van írva!

Nem eszi?Nem baj,15 percet előtte hagyod,és legközelebbu etetéskr ugyanezt elérakod,közbensemmi mást.

Ha nem eszi,megint elveszed következő etetésig 15 perc múlva.

Hidd el,éhen nem hal,ha éhes,megeszi.

Az én kutyám 0 4.napon tört meg.

Ha nem vagy következetes,egész életében kínlódhatsz vele.

2010. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván nem véletlenül írkálnak a tápos zacsskóra mindenfélét.
2010. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű megállapítani, hogy kövér-e.


Megtapogatod az oldalát, és a hasát. Ha érzed a bordáit, és nem áll ki a hasa, akkor nincs elhízva. Ha igen, akkor kicsit kevesebb kaja, több mozgás.


Mivel nagyon meleg van, most egyébként sem esznek annyit a kutyát.

2010. júl. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában testsúly kilogrammonként egy dekagramm táp. vagyis egy húsz kilós kutyának 20 dkg egész napra. Persze prémium minőségű tápból. az olcsó tömeg tápokból több kell. De azokon is feltünteik az ajánlott mennyiséget.

Ha a kutyád 10 perc alatt nem eszi meg vedd el tőle a maradékot. Soha ne hagyd előtte a kaját.


egy évesen már úgy is napi egyszeri etetésre kell átszoktatnod. egy hét alatt állítsd át a kaját először keved a már megszokott kajával arányosan csökkents végül marad a táp , így van ideje átállni.

2010. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy általános igazdág: az éhes kutya okos kutya, a fáradt kutya boldog kutya.


Nem kell éheztetni, de ahhoz, hogy jól motiválható legyen jutalommal, éhesnek kell lennie.


Az én kutyám is ledobott a kutyasuli alatt egy ötöst a 33 kilójából. Most szépen megvan a horpasza, kitapinthatóak a bordái, és sokkal de sokkal jobban viseli a meleget.


A kutyások néha beszólnak, hogy sovány a kutyám, de az állatorvos mindig megdícsér, hogy az ő fajtájából milyen ritka az ilyen szép, nem elhízott példány. Inkább neki hiszek, mint jajj szegény is kutyulimutyuli hadd egyen típusú kutyásoknak.


Ragadozó gyomruk van, az még csak nem is mindennapos étkezésre lett kitalálva. Annyit adj neki, amennyi a tápra van írva, illetve amennyit egy lendülettel megeszik, anélkül, hogy kiemelné a fejét a tányérból. Egy jól etetett kutya zabál ha kajához jut, onnan látod, hogy túletetted, hogy csak ímmel ámmal eszi meg az egészet, és nehezen motiválható kajával (van, hogy nem fogadja el, inkább megy tovább rosszalkodni, szaglászni.

2010. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt akartam írni, hogy a helyesen táplált kutya mindig éhes (na jó, közvetlenül etetés után talán nem annyira), de az előző hozzászóló megfogalmazása is tetszik, hogy "egy jól etetett kutya zabál ha kajához jut".
2010. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!