Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyám, hogy...

Mivel etessem a kutyám, hogy egy kicsit hízzon? Vegyes kaján él nem válogatos.

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mitől sovány? Olyan sokat mozog?
2011. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen egy örök mozgó 3 éves nagytestű,de a korabeliek nyugodtak és "szép kövérek".(egészségesen kövér)
2011. szept. 9. 10:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy sovány? Vidd el egy állatorvoshoz és megmondja, mit csinálj.

De talán ha normálisan etetnéd, akkor nem lenne vele gond.


"Nem válogatós"... Úgy imádom, amikor ezzel magyarázzák azt, hogy bármilyen sz@rt odaadhatnak a kutyának...

2011. szept. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Normálisan etetem még mielőtt jól leosztanátok!Adok neki száraz kutyakaját,húst tejet és konyhai maradékot.Ja és a száraz kaja folyamatosan előtte van,bár tudom ez nem igazán jó ötlet.
2011. szept. 9. 11:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki egy féregtelenítő kúrát,valószínűleg ők esznek helyette,vagy lehet egyéb élősködő is benne ami "leszívja".

Ha féregtelenítés után látod az ürülékében az elpusztult parazitákat akkor az volt a gond,ha nem akkor nincs tápértéke a kajájának,etesd valami prémium táppal.

pl.:Eukanoba,Hill"s,Royal Canin.

2011. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
11:04-es köszönöm szépen!Tavasszal féregtelenítettem,de ha jól tudom akkor a felnőtt kutyákat egy évben egyszer kell,de lehet tényleg ez az oka.Köszönöm.
2011. szept. 9. 11:07
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!:)


hát nem látom, mennyire sovány, és lehet, tényleg férges, de mondjuk ha kapott féregtelenítőt tavasszal, akkor szerintem sem ez lehet a gond...


próbáld ki, hogy minden nap adsz neki egy tojást, ez a szőrének is jót tesz, és általában elég hamar felhíznak tőle a kutyusok.:)

2011. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kutyákat 3 havonta illik féreghajtózni, főleg, ha hordod más kutyák közé.
2011. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

A féregtelenítést ha jól tudom minden negyed évben el lehet végezni, ha szükséges.

Az én kutyám ételmaradékon nőtt fel, persze nyesedéket vagy húst tettünk hozzá és imádja! Nem hajlandó száraz tápot enni. Aki kitalálta a száraztápot, vagy akár csak azt ajánlja hogy mindig azt adjunk neki enni, azt etetném egész életében ropival! Kiváncsi vagyok hogy állna a szája! Ez is csak egy jó üzleti fogás. Szerintem az a jó ha mindent megeszik, persze romlottat én sem adok neki.Lehet hogy a kutyádnak kicsit gyorsabb az anyagcseréje, próbáld meg növelni az adagot, és vegyél neki multivitamin tablettát.

Egyébként úgy lehet megállapítani hogy rövidszőrű állatnál ha "átsejlik" egy kicsit a bordája (tehát nem kiáll), de fejlett az izomzata akkor pont jó. Ha be van horpadva, kiállnak a csontjai és az izomzat fejletlen akkor alultáplált. Hosszú szőrűnél nem látszik a borda, de akkor jó ha ki tudod tapintani az ujjaddal a "meglétüket". Ha már azt sem érezni akkor túltáplált.

2011. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Hááát, én fokhagymát ettem, és attól híztam 56-ról 60-ra. Semmi más nem használt.


Próbáld meg, hogy összenyomott fokhagymát (1 gerezd max!!!) keversz a vacsoramaradékba, és azt eszi meg. Nem tudja körbenyalni :) Ha otthagyná, akkor 1 napig ne egyen, és másnap tuti meg fogja enni.


A fokhagyma kicsit hasonló mint a féreghajtó, s nem véletlen, h szeretnek legelni is a kutyák. Vidd el időnként valami frankó elhagyatott dús legelőre (lezárt temetőbe)

2011. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!