Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kistesű kutyát - pl...

Lehet kistesű kutyát - pl yorki - macsakalomra szoktatni?

Figyelt kérdés

Főleg a reggeli sétáltatást nem tudom garantálni :( ha rá lehet szoktatni mint a macskákat hogy szükség esetén bent végezze el a dolgát akkor egy yorkit bevállalnék.


Amúgy foglalkoznék vele, nem kell a "az akkor minek neked kutya" megjegyzés.


2019. okt. 31. 13:46
 1/6 A kérdező kommentje:
kistestű
2019. okt. 31. 13:46
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában nem, de nem is érdemes, mert akkor nem lesz szobatiszta a kutya az életben soha.

(Szobatiszta = lakáson kívül végzi a dolgát, a szabadban.)

Sajnos annak, aki lakásban tart kutyát, a napi minimum 3 (ilyen kicsi kutyánál inkább minimum 4) sétát meg kell tudnia oldani.

2019. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csivaváim vannak. Az egyik 6 hónapos és már szobatiszta, de sokan használnak állandó jelleggel kutyapelenkát. Én 3x leviszem őket, ha kutyát vállalsz, ezt is vállalod. Munka/iskola előtt csak le tudod vinni 15 percre pisilni, kakilni (?)


Én 1 órával korábban kelek a kutyák miatt, ezzel jár. Munka után egyből viszem le őket egy nagyobb sétára. Este lefekvés előtt szintén egy rövidebb, 10 percesre.

2019. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem palotapincsim van(3 kg-s kislány, szóval kb mint egy yorki, csak nagyobb bundával). Már idősebb, így nem mindig bírja ki a munkaidőmet. Tettem ki neki egy régi kiselejtezett tepsit, bele cicaalmot és simán belejár. Persze ha otthon vagyok, akkor jelez minden módon, hogy azonnal ugorjak, mert márpedig neki mennie kell ésnyilván le is viszem. De napi 6 séta kellene már neki, mert nem tudja annyira tartani, ha itthon vayok le is viszem 6x, amúgy 4x, de munkaidőbe nincs mit tenni.

Viszont! Azért, mert lusta vagy levinni, ne akarj kutyát alomra szoktatni!

2019. okt. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig a reggeli sétáltatást a legegyszerűbb megoldani. Csak 15 perccel előbb kelsz.

Legutóbb amikor reggeli eü sétára mentem a kutyával barátom megjegyezte, hogy csak 5 percig tartott. Márpedig 5 perces sétával is kibírja 10 órán át.

Egyébként én mindig is hétalvó voltam. Hozzá lehet szokni hogy korábban kelsz. Eltartott pár hónapig, de már nem zavar.

2019. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyilván lehet, ha pelenkára is. De ne azért legyen, mert spórolni akarsz a sétán. Egészséges felnőtt kutya nem nagyon végzi bent a dolgát, ha szobatiszta, ha mégis, akkor valami nem oké, beteg, rosszat evett, ilyen esetekben jól jön, meg amit fentebb írtak, idős kutyánál. Amúgy nem igazán van szükség rá.
2019. okt. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!