Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt ajánlotok az...

Milyen pórázt ajánlotok az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű fekete kutyám, akinek hatalmas a mozgásigénye. Panelban lakunk, nincs kertünk, így reggel tudok neki megoldani egy 1-1,5 órás szabad rohangálást, viszont erre az esti sétáltatás alkalmával is igénye lenne. Ilyenkor egy hosszú pórázzal szoktam sétáltatni, de néha igyis nekiszaladna hevesen a világnak, ilyenkor sajnos ránt rajta eléggé a póráz. Kutyafuttató sokszor nem elég neki, ha nincs lent este más, akkor elég hamar elunja magát, viszont imád szabadon szaladgálni, de ez így a téli sötétben póráz nélkül nem megoldható. Olvastam gumis pórázról, ami a hirtelen rántásokat elnyeli és állítólag nem árt annyira a kutya nyakának. Egy fél éves kölyökről van szó, aki most kezd ivarérni, és elég kajla, mivel ezen dolgozunk folyamatosan ezért egyelőre a hámos megoldást nem szeretném alkalmazni, mert még kevésbé érezné a határokat. Egyébként behívható, de imád rohangászni és ezt az igényét csak pórázzal tudjuk kielégíteni amíg ilyen sötét van.


Szóval ezek alapján milyen pórázt ajánlotok ami bevált nektek és nem árt a kutya nyakának sem annyira mint egy hagyományos nyakörv - póráz kombó?



2019. nov. 2. 16:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Illetve 1 éves korától szeretnék majd vele futni, így emiatt is jó lenne egy strapabíró póráz. :)
2019. nov. 2. 16:37
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Ez elég strapabírónak tűnik, és 8m-ig (de van 10m-es is) engedhető. Nyilván visszarántani ez is vissza fogja, de pl neonos, így sötétben is látszódik valamennyire.

[link]


A Julius K-9 - nak vannak egész jó, gumírozott pórázai,azok elég strapabírók.


Esetleg egy jól megválasztott nyakörv is segithet (valami vastagabb, párnázott).


Azt jól teszed, hogy nem használsz hámot, addig amíg nem tud pórázon igazán jól sétálni.

2019. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Piros lezerponttal futtasd. A lezerinterek jok erre sotetben. Siman lefoglalja poraz nelkul. Azer probalj meg vmi automentes helyet keresni hozza
2019. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi első, de flexije van és nekünk nem annyira jött be, sokszor fennakad benne illetve ha eléri a flexi végpontját, akkor még nagyobbat ránt rajta, mint a sima póráz, hisz előtte nem érzi a feszülést, igy bátrabban nekilendül. K9nek utánanézek :)
2019. nov. 2. 17:55
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Ha nappal el tudod engedni és este csak a sötétség a gond, sokféle világító kütyüt lehet már kapni. Nyakörv-hám- nyakörvre rakható villódzó bigyó.
2019. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Nekünk van gumis, olyan is, aminek sima fogantyú a vége, meg olyan is, amit egy ehhez használható derékövhöz tudok csatolni. Viszont én ezeket inkább túrához és futni használom. Amúgy jók, szeretem. Bírják a strapát. Az enyémek nem márkásak egyébként, aliexpressről van az egyik, a másik egy kínai vegyesboltból. Semmi probléma nincs velük. Az enyém is meg tud lódulni, egy flexit ki is akasztott, amit csak kipróbáltam, hogy milyen. Jobb a fix meg ez a rugalmas.
2019. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Este azért is akarom pórázon vinni, mert így nagyobb eséllyel látom, hogy felszed e valamit a földről. Világító nyakörvvel ezt sajnos nem tudom gyorsan kontrollálni
2019. nov. 2. 18:53
 8/15 anonim ***** válasza:
Közterületen amúgy is kötelező a póráz...
2019. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Maegitszigeten például le szoktam engedni a pórázról, ezért lehet megszólni minket. Utcán nincs elengedve.
2019. nov. 2. 19:43
 10/15 A kérdező kommentje:
Margitszigeten*
2019. nov. 2. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!