Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt ajánlotok az...

Milyen pórázt ajánlotok az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű fekete kutyám, akinek hatalmas a mozgásigénye. Panelban lakunk, nincs kertünk, így reggel tudok neki megoldani egy 1-1,5 órás szabad rohangálást, viszont erre az esti sétáltatás alkalmával is igénye lenne. Ilyenkor egy hosszú pórázzal szoktam sétáltatni, de néha igyis nekiszaladna hevesen a világnak, ilyenkor sajnos ránt rajta eléggé a póráz. Kutyafuttató sokszor nem elég neki, ha nincs lent este más, akkor elég hamar elunja magát, viszont imád szabadon szaladgálni, de ez így a téli sötétben póráz nélkül nem megoldható. Olvastam gumis pórázról, ami a hirtelen rántásokat elnyeli és állítólag nem árt annyira a kutya nyakának. Egy fél éves kölyökről van szó, aki most kezd ivarérni, és elég kajla, mivel ezen dolgozunk folyamatosan ezért egyelőre a hámos megoldást nem szeretném alkalmazni, mert még kevésbé érezné a határokat. Egyébként behívható, de imád rohangászni és ezt az igényét csak pórázzal tudjuk kielégíteni amíg ilyen sötét van.


Szóval ezek alapján milyen pórázt ajánlotok ami bevált nektek és nem árt a kutya nyakának sem annyira mint egy hagyományos nyakörv - póráz kombó?



2019. nov. 2. 16:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Nyakörv helyett hámot tennék rá, ha az megrántja, abból nem lehet baj.
2019. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hámot fentebb írtam, hogy azért nem teszünk rá, mert még nem sétál sokszor szabályosan láb mellett. Az átcsatolásnak pedig nem hiszem hogy lenne értelme, mert akkor meg behivásnál nem lenne hatásos.
2019. nov. 2. 19:48
 13/15 lugoka ***** válasza:

Vagusnak is vannak rugalmas pórázai. És nemhogy olcsóbb a K9-nél, de egy csomó mindent kiválaszthatsz (szín, hossz, felirat stb) Én azt használom.

Hosszú póráznál én megtanítottam, hogyha nekilendül és rászólok, hogy "lassan" vagy "lassíts", akkor belassít és nem ránt rajta a póráz. Már egész kicsinek megtanulta, hogy neki is jobb ha lassít. Talán érdemes kipróbálnod.

2019. nov. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbáljuk :)
2019. nov. 4. 08:56
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem a hámon vagy a nyakörvön múlik, hogy szépen sétál-e.
2019. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!