Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhes a kutyusom, mit tegyek?

Álvemhes a kutyusom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éves lány, kistestű kutyusom álvemhes.2 nap múlva tudjuk csak orvoshoz vinni, mert akkor rendel délután az orcos, de próbáltam telefonon elérni, semmi. Nem veszi fel. Cicijei meg vannak duzzadva, csak fekszik, nem eszik, alig iszik, kihány mindent. A fülei, orra melegszik, a cicijei is gyulladtak, melegek. Néha vacog. Ideiglenesen borogatást kap a cicikre, ezt elviseli. Azt olvastam, hogy emberi gyógyszert semmiképp se adjunk neki. Mit tudok tenni, hogy elviselhetőbb legyen neki mire el tudjuk vinni dokihoz?

Köszönöm a válaszokat! Remélem tudtok segíteni!



2019. nov. 5. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Másik állatorvos nincs? Ügyelet esetleg? Én felhívnék egy ügyeletet (vagy állatkórházat), hogy mit javasolnak, mit tegyél, ha tényleg csak 2 nap múlva tudod orvoshoz vinni. Esetleg állatpatikába bemehetsz megkérdezni, hogy tudnak e segíteni az ügyben. Ha van láza, azt minél előbb meg kellene oldani. Az én kutyám megfázott, csak hőemelkedése volt, de azonnal szuriban kapta a lázcsillapítót.

Jobbulást a kutyusnak, remélem mielőbb jobban lesz.

2019. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha valóban álvemhes, kevesebb táp, kevesebb víz, hogy ne termeljen tejet, ne legyen előtte babusgatni való játék, amit kiskutyaként kezelhet.
2019. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

"alig iszik, kihány mindent. A fülei, orra melegszik, a cicijei is gyulladtak, melegek. Néha vacog. "

"Sima" álvemhességnél nem jellemzőek ezek a tünetek.

Sokkal komolyabb baja lehet.

Ha nem iszik, hány, kiszáradhat nagyon gyorsan.

Ajánlatos lenne már holnapra orvost keríteni.

2019. nov. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem álvemhes. A miénk pont tavaly volt az, de tök más tünetekkel.


Az orvos akkor azt mondta, kivárhatjuk magától a tünetek elmúlását, vagy kezelhetjük gyógyszeresen. Nem értettük mire céloz, így mondtuk, hogy hát amelyik a kutyának jobb, erre válaszolta, hogy a gyógyszeres kezeléssel gyorsabban és simábban túl lesz rajta, de hogy az drága. Persze kértük azt a tablettát, “Galastop” a neve, tényleg napok alatt rendbehozta őt, plusz még annyit javasolt, hogy ne babusgassuk, ne nyúlkáljunk a cicijeihez és őt se hagyjuk hogy nyalogassa, és sok séta, hogy elterelje a figyelmét, sokkal több a szokásosnál, meg amit valaki már írt, hogy ne hagyd a játékait elöl, mert valamelyiket elkezdi a kölykeként kezelni.


De mondom, szerintem is más baj lesz nálatok, jó volna mielőbb orvoshoz eljutnotok szegénnyel.

2019. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Ivartalaníttasd.
2019. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez már több, mint álvemhesség, lehet gennyes méhgyulladás, amibe hamar belepusztul.

Sürgősen vigyétek orvoshoz (ügyeletre, állatkórházba), otthon ne adjatok neki semmit.

2019. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Esélyes, hogy itt már komolyabb s baj... Pl méhgyulladás.
2019. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Sajnálom, de a tünetek miatt én nem elsősorban az álvemhesség miatt aggódnék!

AZONNAL ÁLLATORVOS!!! Nincs olyan, hogy majd 2 nap múlva. MOST! Vidd máshoz, vidd állatkorházba.

Valószínűleg az álvemhességre még jött egy gennyes méhgyulladás, amibe belehal ha időben nem műtik meg.

2019. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!