Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy őrző-védő...

Szeretnék egy őrző-védő kutyát, akivel komoly eredményeket lehet elérni agilityben. Ötletek?

Figyelt kérdés

Van egy óriás schnauzerünk, ő már 12 éves, de hiába kap vitamint, gyógyszereket az állapota napról-napra rosszabbodik. :(

Vele nem sportoltunk, akkor még kicsi voltam. Következő kutyának a szüleim ugyancsak öv kutyát akarnak, de én olyat, amelyikkel komoly eredményeket lehet elérni agilityben.

Öv-re is járnék vele.

Malinois nagyon tetszik, csak őt nem merném bevállalni.

Esetleg óriás schnauzer ugyancsak, milyen eredményeket lehet vele elérni agilityben?

Jó lenne, ha ajánlanátok más fajtákat is.


Amúgy kertes házban élünk, de kint lakna. Esetleg bejárással.


2010. júl. 17. 23:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%

óriás uszkár, egyik legjobb agalytis, kitünő jelző, kitűnő házörző.

tapasztalat.

2010. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az óriás schnauzerrel nem hiszem, hogy lehetne eredményeket elérni. A belga juhászkutya lenne a legjobb választás, azon belül is a tervueren. Jó őrző-védő és agility kutya.
2010. júl. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen belga akkor és azok közül is inkább a mali. Valami kisebb, kompaktabb példány :o) nem kell tőlük annyira tartani. Nem nehezebb velük mint egy terrier agyú schnautzerrel ;o)

De a tervueren is hasonlóan jó lehet. Ha emellett döntesz, akkor csakis Halász Ilditől vegyél.


Snacival, órisás uszival, dobival, németjuhásszal, beauceronnal stb nem sok eredményt fogsz elérni.

2010. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is óriás snacim van, nagyon ügyes az agilityben is, bár mi csak hobbi szinten járunk, nem komolyan. Gyors, ügyes, fordulékony fajta, nem értem miért fikázzák. ÖV-ben is kitűnő. Elismerem, a belgák gyorsabbak, de nem okosabbak egy snacinál sem.
2010. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Azt írta komoly eredményeket szeretne elérni agilityben.... miért nehéz elfogadni, h a legtöbb öv fajtával nem fog. Testfelépítésükből adódóan és nem az észbeli képességeik lettek megkérdőjelezve.
2010. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt meg tudná mondani valaki, hogy a tervueren és a malinois között viselkedésileg mi a különbség?

2010. júl. 18. 11:15
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
A malinois keményebb és munkamániásabb. A tervueren kedvesebb, kicsit érzékenyebb és kevésbé munkamán.
2010. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Dobermann?
2010. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nekem a dobermann is tetszik.
2010. júl. 18. 14:13
 10/26 anonim ***** válasza:
Szia én a dobermannt,boxert,német juhász ajánlom de a schnauzer is jó.
2010. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!