Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyusnak kölyökkorában...

Ha egy kutyusnak kölyökkorában lesz légcsőszűkülete akkor attól még lehet hosszú boldog élete?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket tapasztalat alapján válaszoljatok. Köszönöm 😊
2019. nov. 6. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Persze, kerülni kell az izgatott állapotot ami ugye nehéz.

Sajnos sokat fog krákogni ha nagyon hevesen veszi a levegőt de semmi baja nem lesz és ugyan úgy sokáig fog élni mint a többiek

2019. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Az én kutyusom 8 éves és fél éve derült ki nála de azóta az életem folyamatos aggódás. Pánikbeteg lettem emiatt meg ilyenek. 😪
2019. nov. 6. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:

"A légcsőszűkület azért fordulhat elő, mert a kutyusok légcsöve nem egy teljesen zárt porcgyűrűkből álló cső, hanem a porcok egy C betűre hasonlítanak, ahol a betű két végét egy hártya köti össze. Ez a hártya örökletesen, vagy a kor előrehaladtával veszíthet feszességéből, így a porcgyűrűk szárai beemelkedhetnek a légcső üregébe, ami reflexes köhögést válthat ki. Sokszor a kiváltó ok egy nagyobb szaladgálás, vagy öröm okozta gyorsabb légzés, amikor a hártya nem tud feszes maradni az erős légáramlás miatt. Ha a légcsőszűkület már előrehaladottabb, akkor a porcok beemelkedése az üregbe állandósul és a tünetek is gyakrabban, vagy akár enyhébb megerőltetésre is jelentkeznek. Ilyen esetben már röntgenfelvételen is látható lehet az elváltozás. A baj egyébként műtéti úton orvosolható, nyilván olyan rendelőben, kórházban, vagy klinikán, ahol fel vannak készülve mellkasi műtétek elvégzésére."


Gondolom, az orvosod tájékoztatott, hogyan tovább.

Ez nem olyan betegség, hogy belehalnak a kutyák .

2019. nov. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Huuu engem nagyon is sok orvos tájékoztatott nagyon sok tapasztalatot végig hallgattam és minden cikket elolvastam csak azért innen is szerettem volna tapasztalatokat olvasni. Sajnos nagyon megtudok ilyedni amikor köhög vagy szívja - fújja a levegőt hiába csinálja ritkán. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2019. nov. 6. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!