Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (Maltai kolyok kutya)

Mit tegyek? (Maltai kolyok kutya)

Figyelt kérdés

Napja kaptam meg a kb 2 honapos maltai kutyamat. Sajnos az elso napjan az agyban aludt velem tudom hogy ez nagy hiba de meg sosem volt kutyam es azt gondoltam igy jo leszz neki. Masodik nap kiderult hogy bolhas igy adtak el nekunk. A foldon kelett aludnia be is lett cseppentve bolha irtoval ami neki valo.


Egyaltalan nem szobatiszta mivel meg nagyon kicsi. Ha le viszem eloszor ul egy helyben aztan nagy nehezen setal egy keveset vegul pedig nyuszit hogy vegyem fel.

Ossze vissza pisil ahol eppen rajon.

Az elso kerdesem az lenne hogy szoktassam arra ra hogy a kutyapelenkara pisiljen? Mar egyszer sikerult neki de azota sajnos elkezdte az agyra pisilest ami nagyon nagy baj !!

Masodik kerdesem az lenne hogy szoktassam le az agyrol? Egyaltalan ne engedjem fel soha?? Vagy csak akkor ha ejszaka van?

Es folyton felkelt ejszaka ha lent van akkor nyuszit ha fentvan akkor meg le szeretne menni es mar attol ie felhetek hogy ejszaka az agyra pisil...

Tudom hogynnagyon elrontottam!!!!!! De meg nem keso helyre hozni 3. napja itt.

A tenyeszto pedig nem mondott rolla semmit csak annyit hogy ne adjunk neki maradekot es ennyi vihettuk is. Kerlek titeket adjatok tanacsokat. Sajnos tul joo szivem van hozza es nagyon sajnalom ha nyuszit foleg hogy nagyon kicsi meg. Egyebkent azt hozza tennem hogy egesznap alszik. Fel orankent fel kel jatszik pisil kakil iszik vissza alszik. Igy megy ez este is de viszont akkor nem hagy aludni. Milyen modszereket javasoltok??

Es milyen rendszeresen adjak neki enni? Napi 3-2 megfelel? Es ha mar evett elvegyem elolle a kis talat hogy ne egyen ossze vissza mindenfele idokozonkent? Vizet kinthagyhatom neki egesznap?

Sajnos senki nem tud tanacsokat adni mindenki annyit tud amennyit en.

Nem tudtam hogy ennyire nehez lessz de eladni mar nem fogom az egeszen biztos! Megkuzdok ezekkel a dolgokkal csak ha tudnam hogyan??!! Es egyebkent felelosseg teljes vagyok megmielott vakaki le irna hogy minek nekem kutya ! Szepen gondjat viselem csak mivel pici eleg nehez vele ! Koszonom mindenki valaszat...



2019. nov. 9. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Azért pár dologgal illett volna tisztában lenned, ha már kutyát vállaltál. Vz mindig legyen előtte, nem is értem ez hogy lehet kérdés. Kaját napi 3x kapjon, a tápon van javasolt mennyiség, mérd az adagját. A pelenkát felejtsd el, azzal azt tanítod, hogy bent nyugodtan pisilhet. Neki nem számít, hogy pelenka, szőnyeg, padló stb. Vidd ki sűrűn, nagyon dícsérd, ha kint végzi a dolgát. Következetesen neveld, vagy megengedsz neki valamit, vagy nem. Ne váltogasd, hogy néha jöhet fel csak az ágyra, hanem vagy-vagy. Egyébként szaporító lesz az, nem tenyésztő.
2019. nov. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Lehet először ra kellet volna szánni az időt és kicsit olvasgatni a kutya tartásról.


Az első napokban mindig nyuszogni vagy sírni fog mert már nincs az alomban és hiányoznak a testvérei, ez természetes. Erre állítólag megoldás hogy egy meleg vizes palackot és egy olyan rongyot teszel alá amin érződik mondjuk az anyja szaga. De gondolom az nincs így muszáj lesz “szívtelennek” lenned és kibírni az első par éjszakát.


Az hogy Bolhas nem a legjobb mert akkor a tenyésztő finoman szólva nem igazán foglalkozott az anyjával, a kölyköket nem szabad csepegtetni és meg a bolha nyakörv is tilos x hónapos koráig.(lehet azóta vannak kolyoknek valók de en meg nem láttam)

Bolha ellen vannak olyan készítmények amiket szét kell fújni a lakásban főleg ahol a kutya fekszik és ahova a bolha le rakhatja a petéit mert a bolha nem a kutyába petezik.


A szobatisztaság az nagyon kényes téma en a te helyedben éjszakára bezárnám a kenneljébe ahol le van terítve a kutya pelenka. Napközben pedig figyelni és ha elkezd pisilni akkor rá rakni és ha végzett a dolgával akkor megdicsérni. Az en kutyám 1het alatt megtanulta, jó persze balesetek előfordultak.


Igen a kiskutya ennyit csinál pisil kakál, eszik, iszik, játszik és alszik. Az enyém egyszer éves közben aludt el. Mikor gyerekek voltunk nekünk azt mondtak aludjunk mert sose növünk meg, ez igaz a kutyakra is és alvás közben rögződik az agyukban mi is történt addig, ilyen például hogy megdicséred ha arra a fehér ízére piszkít.


Etetni a kiskutyakat napi 4x kellene de sokaknak erre nincs lehetőség így 2-3x per nap is megteszi (mert nincs más lehetőség) és figyelj a táp minőségére mert lehet olcsóbb a Lidlis vagy a tescos tap de azokban meg ki tudja mi van, jó van rajta egy leírás de hallottam olyat hogy bizonyos olcsó tápokba a használt éttermi olajat adagolják, az pedig rak keltő . En csak prémium kaját veszek mert abban megvan minden amire a kutyának szüksége van.


!!!Vizet pedig mindig kell a kutya előtt hagyni!!!


Amikor időd van olvass a kutya tartásról és gyakorolj. A kiskutya hoz mindig sok türelem kell. De ha odafigyelsz nagyon jó kutyád lesz. De csúnyán el is lehet b..ni és átok lesz az életedben és az nem a kutya hibája lesz hanem a TIÉD!!

Sok sikert nektek

2019. nov. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen az elsőnek igaza van jobb lenne sűrűbben kivinni az udvarra. De ha nem kertes házban laknak akkor közterületre nem tanácsos kivinni míg az össze oltása meg nincs.

Ha nyuszog hogy vedd fel akkor ne vedd fel mert akkor a kutya irányít téged és ez örökre így marad. Ha nyuszog akkor elindulsz ő menni fog utánad.

2019. nov. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindegyikotok mast mond... egyikotok azt mondja hogy elotte legyen a viz a masikotok meg hogy ne legyen elotte. Egyik azt mondja vigyem le a masik azt hogy a pelenkara probaljam szoktatni. Mindenki mast mond es hiaba olvasok

el minden fele ilyen tanacsot mindenki mast mond es mar nem tudom mit kezdjek. Egyebkent meg kintre nem tud pisilni amikor feljovunk viszont egybol pisil.

2019. nov. 9. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A pelenka arra jó, hogy megerősítsd a kutyában azt, hogy a lakásban végezze el a dolgát. Víz MINDIG legyen a kutya előtt, etetni pedig lehet napi 3x ha otthon vagy.


Következetesnek kell lenned, ha most nem mehet fel az ágyba, akkor később sem mehet fel.


Vidd ki sűrűbben, ha rendesen végzi a dolgát, akkor dicsérd meg!

2019. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na vegre koszonom hogy kotozkodes nelkul le tudtad irni normalisan azt amire kivancsi voltam...
2019. nov. 9. 18:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vicces vagy kérdező...Ki írta, hogy vedd el előle a vizet? Mi kötözködés van abban, hogy úgy vállaltál kutyát, hogy halvány lila fogalmad sincs, hogy kell bánni vele?! Ez csak ki lett jelentve.
2019. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!