Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb egy tenyésztő,...

Minseo1998 kérdése:

Miért jobb egy tenyésztő, mint egy szaporító?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy most meg leszek kövezve, de azon kívül, hogy jobban ért hozzá miért lenne jobb? Ugyanúgy haszonszerzésből csinálja és nem egy, mem két tenyésztőről derült már ki, hogy nem úgy bánik a kutyákkal, mint kéne. Szaporítónál is megvannak az oltások, meg lehet nézni sok esetben mindkét szülőt és azt is, hogy jól vannak tartva a kutyák. És míg egy szaporító nem konkrétan azért tartja a kutyáját, hogy kiskutyái legyenek, hanem épp így sikerült vagy néha fedezteti, addig egy tenyésztő kutyái erre a célra vannak, és szerintem nincsenek is úgy szeretve mint egy szaporító kutyája. Ez csak az én véleményem, és lehet, hogy nem jól látom de szerintem attól, hogy egy kutyának nincs törzskönyve nem 100%, hogy rosszul is van tartva.
2019. nov. 9. 11:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
14%

Roviden: tenyeszto: apple, iphone, macbook

Szaporito: intel, amd, android


Tehat a tenyesztotol ugyanazt kapod csak dragabban.

2019. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
pedig nem sokat kéne utánaolvasni... a szapi mindenféle ellenőrzés, minőségi foglalkozás nélküli, gyakran beteges, nem teljesen egészséges kutyák kölykeit adja el chip, egészségi ellenőrzés, oltás nélkül, alultápláltan, gyengén, ki tudja milyen öröklött betegséggel... a tenyésztett pont azért drágább mert tenyészkutyák kölykei, a fenti pontok teljes ellentéte. Nem találkoztatok száz meg száz sztorival, mikor dobozból meg csomatartóból eladják az aranyos 6 hetes kutyit, ami meghal napokon belül? Vagy ha nem akkor beteges, ideggyenge lesz, és egy vagyon megy rá? A kutya nem olyan mint egy macska...
2019. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

A tenyésztő odafigyel a kutyákra, betegségekre szűr, a kölykök alap egészségügyi ellátást minden esetben kapnak (féreghajtás, oltások a megfelelő korban), mindenképpen lesz chip a kutyákban.

A szaporító (törzskönyves vagy sem) ezeket nem teszi meg.

Még egy dolgot hozzátennék. Egy JÓ tenyésztő nem pároztat minden lehetséges alkalommal, de még minden évben sem, hanem hagyja az állatait pihenni.

2019. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
14%

"yengén, ki tudja milyen öröklött betegséggel... a tenyésztett pont azért drágább mert tenyészkutyák kölykei"


az igazsaghoz hozza tartozik hogy a tenyesztonek is ugyanugy vannak beteg es elpusztult kolykei, csak azokat megoleti elajandekozas helyett.

2019. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
32%

"Egy JÓ tenyésztő nem pároztat minden lehetséges alkalommal, de még minden évben sem, hanem hagyja az állatait pihenni."


Ezt paran emberek kozul is betarthatnak :D

2019. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
7%
A tenyésztő drágább. A szapis olcsóbb.
2019. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ezeket értem amiket itt leírtatok, csqk miért ne tehetné meg ugyanúgy egy szaporító is ugyanezt? Azt meg pl, hogy kapott-e a kutya féreghajtót egy tenyésztett kutyánál sem tudhatom biztosra, maximum elhiszem amit mondott. Azért tettem fel a kérdést, mert sokan úgy gondolkodnak, hogy ha már egy kutya szaporítós az rossz vagy ha valaki szaporít az rossz. Pedig szerintem lehetnek ugyanúgy olyan szaporítók akik jól bánnak a kutyával és olyan tenyésztők akik rosszul. Maximum nehezebben lehet nyomon követni egy szaporítónál, de rengeteg olyan esetet is hallottam már, hogy törzskönyves tenyésztett kutya volt begeg, ideggyenge, stb. Szóval szerintem ez nem tisztán fekete és fehér.
2019. nov. 9. 11:29
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarsz tenyésztőtől kutyát vásárolni, akkor ott vannak a menhelyek, fajtamentések, ott is megkapják a kutyák az alap ellátást, szerződést kötnek veled, ami mindkét felet kötelezi.

A féreghajtás nem annyi, hogy elhiszed, mert látszik, ha nem kapta meg a kölyök.

2019. nov. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
"Ezt paran emberek kozul is betarthatnak :D" - Egyetértek, de ez a kérdés most nem abban a kategóriában van. :-)
2019. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, egy kis infó, ez talán segít a kockázatokat felmérni:

[link]

2019. nov. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!