Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon ez mennyire...

Magyarországon ez mennyire szokás?

Figyelt kérdés
Többször hallottam, hogy sok tenyésztő megveszi az olcsó szaporítós kölyköket, letörzskönyveztetik, mint ha az ő kutyáik kölyke lenne és eladják több száz ezrekért.

2019. nov. 7. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Baromság!

A törzskönyvben benne vannak a kutya felmenői, amit nehéz hamisítani.

Egyébként egy magára csak egy kicsit is adó tenyésztő soha nem csinálna ilyet, mert büszke a tenyészetére.

2019. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem nagyon gyakori ez. Egyrészt azért, amit az előző írt, másrészt mert, ha a kutyáknak valami baja lesz, akkor az a tenyésztő rossz hírét kelti, hogy beteg kutyái vannak.
2019. nov. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valódi temyésztő nem csinál ilyet. Törzskönyves szaporító simán.
2019. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos aranykoszorús tenyésztő is hírbe keveredett már ilyesmi miatt. Úgyhogy bármi lehet.

A sok kutyámból 1 volt törzskönyves, azt kellett elaltatni 8 éves korában :(. (beagle volt, élhetett volna még legalább 5 évet....)

2019. nov. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
A tenyésztők sem szentek.
2019. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Ja, persze, mikor orrba-szájba hamisítanak orvosi papírokat, stb, akkor higyjük el, hogy törzskönyvet nem tudnának.

Bármit lepapíroznak idehaza, ha elegendő pénzed van. Volt munkatársam vett nápolyi masztiffot anno Törzskönyvvel, tenyésztőtől vette, aki versenyekre is jár a kutyáival (nem volt hajlandó elmondani kitől, mert a tenyésztő befenyítette a balhé után, ha bárkinek szól őt is meg az állatorvost is, aki behívatta agyon pereli), mindenféle szűrést igazoló papírral. Nem is volt gond, míg pár év után hirtelen a kutya csípő diszpláziás nem lett. Ezzel egy óriási probléma volt: a kutya szűrt volt, nem alakulhatott volna ki nála. De volt munkatársam elvitte állatorvoshoz, hogy nem ők tettek valamit, amitől kialakulhatott a kutyánál. A doki csinált röntgent, ránézett, azt mondta ez esélytelen, hogy náluk alakulhatott ki, mert már még kiskorában kialakulhatott nála, így nem is érti miként kaphatott papírt arról a kutya, hogy nem az.

Na, a doki behívatta a tenyésztőt, megmondta nem érdekli, hogy messze lakik, be kell jönnie meg hozza a két szülőt is. Elég volt a szukát behoznia, az konkrétan járni nem tudott már olyan diszpláziás volt. Ahogy írtam még a tenyésztőnek állt feljebb, hogy be lett rángatva, nyíltan megmondta tojik mindenre, nyugodtan meg lehet próbálni fellépni ellene, de akkor készüljenek fel, hogy legalább 5 különböző per miatt kell járniuk a bíróságra, meg a doki készüljön fel, hogy többet nem praktizálhat, mert ne legyen kétsége felőle, hisz a papírokat eltudta intézni, akkor azt is elintézné, hogy elvegyék még a diplomáját is.

Volt munkatársamnak annyit ajánlott fel, hogy kicserélheti a kutyát egy új kölyökre, mikor mondta neki, hogy ő nem ezt akarja, ő azt akarja, hogy be legyen szüntetve a tenyésztése akkor csak fogta és hangosan röhögve kiment a tenyésztő.

Úgyhogy én simán elképzelhetőnek tartom, hogy ezt csinálja sok tenéysztő.

2019. nov. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez durva. És akkor így hozzon az ember jó helyről kutyát..
2019. nov. 8. 16:31
 8/12 anonim ***** válasza:
21%
Allatorvossal menjel kutyat valasztani. Vagy vedd bele a szerzodesbe,h x vizsgalatokat csinaltatsz meg a kutyadon es ha x eredmenynel rosszabb lesz,koteles vosszavenni a kutyat es fizetni a vizsgalatokat.
2019. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerinted lenne szívem egy kutyát vissza adni miután már egyszer hazavittem?... Hát nem.
2019. nov. 8. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Én macskatenyésztőről tudok olyat, hogy teljesen más kandúr az apa, mint aki a kiscicák törzskönyvében szerepel. Mégis a fajtagyőztes kandúr nevén vannak a kicsik, nem a noname, de egyébként szép apáén.


Egyszerűen megoldotta: vannak ismerősei ilyen körökben és elintézték neki.

2019. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!