Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek a tenyésztők...

Miért nem képesek a tenyésztők árat kiírni, mondani?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt a szerencsétlenkedést csinálni. Ezzel a hülyeséggel csak teret adnak a szaporítóknak.


Adott egy kutyafajta, a törzskönyvezett, fajtatiszta ára 200 000 forintnál kezdődik és 700 000 forint az általános felső határ (meg a csillagos ég). Nem sajnálom rá a pénzt, de nekem 300-at megér, 700-at jelenleg nem. Unom, hogy körbe kell telefonálgatnom a kennelt, alkudoznom, nem képesek egy pontos árat mondani korrekten... Beléptem egy fci igazolásos profi tenyésztő csoportba, a hirdetésekben az említett kölyök eb körbe van fotózva 60 szögből, mellette az összes szűrés, a vele csomagban járó dolgok, aztán a litánia végén két felkiáltójel között, hogy (idézem): Amennyiben csak ah ár érdekel és nincsen komoly vételi szándékod, akkor ne írj!


Komolyan felcsesztem magam ezen a bohóckodáson. Már miért ne tudhatnám, mennyibe kerül itt-ott a leendő kiskutyám? Miért kell eltelefonálgatnom ezer forintokat egy nyomorult információért?


2019. nov. 9. 23:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
79%
Annyira nem reagálnak azért hevesen. Én egy nyitó levél után mindig megkérdeztem az árat és kaptam választ a kérdésemre. Persze ez elkerülhető kör lenne, de szerintem sajna nincs erre megoldás. Mondjuk néhol már kiírják, de pf facebook-on tilos állatot eladni így azon a platformon nem kell meglepődni. Ne érezd rosszul magad mert érdekel az ár, itt gyk-n sok az álszent.
2019. nov. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
16%

Ha te ár alapján választasz kutyát, nem vagy komoly érdeklődő! Gondolom hobbira kell kutya, akkor pedig ott vannak a menhelyek!


De ha aportra, munkára, tenyésztésre, vagy egyszerűen az elkövetkező tizen évre akarsz hozzád passzoló kutyát, akkor pont nem azt fogod nézni, hogy mik az árak! Hanem a szülőket figyeled, a nagyszülőket nézed, a munkájukat, idegrendszerüket, azt, hogy az előző almok alapján melyik kutya mit örökít! És a legjobb párosítások esetén veszed fel a kapcsolatot a tenyésztővel! Pont ezért nem írják ki az árakat, hogy a szimpla Fifi gazdik lekopjanak. Akár tetszik, akár nem, ez nem szolgáltatás! Nem te teszel szívességet a tenyésztőnek azzal, hogy elviszel egy kölyköt! Egy olyan párosításnál komoly várólista van és igen sokat fel kell tudnod mutatni, hogy egyáltalán szóba álljanak veled! Van, hogy kifejezetten csak ajánló levekekkel foglalhatsz le kölyköt!

2019. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Hobbikutya kell, egy egészséges, szűrt KÖLYÖK.


Szép dolog ez a menhelyezés, de nem az én világom. Nem akarok felnőtt kutyát semmiképp, sem fajta jellegű keveréket. Ki tudja, annak is mi baja jön ki. Arra költöm a pénzem, amire akarom és annyit, amennyit akarok. Ne mondd már nekem, hogy nem vagyok komoly érdeklődő, nem fogok egymillióig elmenni egy kutyával, ha semmi extrát nem akarok, amiért tenyésztő körökben lehet verni a mellet, csak egy normális, ellenőrzött forrásból származó kutyát.


De úgy látszik, hogy az ember már azért is meg van hurcolva, hogy nem szaporítótól vesz. Gratulálok, szerencsétlenek. Mintha nektek mindegy lenne az e 3-400 000 forint pluszban.


Na, pontosan ezért vesznek az emberek olcsó kutyát. Ott legalább nem adják elő nagy mellénnyel, hogy attól lesz minőségibb kutyád a másik kennelhez képest, mert 400 helyett 800 ezer forint...

2019. nov. 11. 08:15
 14/30 A kérdező kommentje:
12 éve, mikor Yorkie-t vettem, minden kennelnël ki voltak írva az árak. Milyen ki..szott érdekes, hogy akkor ez működött, lehetett törzskönyves kutyát nyílt lapokkal venni. Nem ezt a baromságot kellett csinálni. Milyen rohadt érdekes, hogy más fajokkal (madarakkal, kisemlősökkel) nem megy ez a hülyeség. Idióta
2019. nov. 11. 08:17
 15/30 anonim ***** válasza:
12%
Az a baj, hogy a szapik is pofátlanul elkérik a magas árat, még törzskönyvet is szereznek, ha jóban vannak egy csaló dokival, szűrést is kamuznak. Aztán azt hiszed, vettél egy jó kutyát, majd kapkodod a fejed, ha jönnek a bajok.
2019. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
2019. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
35%

Akkor újra, mert látom az értelmezés nem megy.

Nem attól leszel komoly érdeklődő, hogy egy milliót is kiadsz egy kutyáért! Hanem attól leszel az, hogy a párosítást nézed, a kölykök jósolható tulajdonságait, idegrendszerét és egészségét nézed a felmenők genetikája és eredményei alapján! És ha megtalálod a megfelelő párosítást, akkor komolyan érdeklődsz! És nem írsz köremailt három tucat kennelnek, hogy "hello, ára?". Nyilván ha árban neked mégsem lesz megfelelő az adott kölyök, mész tovább.

A tenyésztők pont az ilyeneket akarják kiszűrni, akik mindenhol érdeklődnek és akiknek csak a vételár a fontos.

2019. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
65%

#17 és ha valaki nincs benne a tenyésztős dolgokban, tehát fogalma sincs mi alapján kellene választania, akkor mi van? Én benne vagyok a témában, de értem mit mond a kérdező. Azért ár alapján be lehet lőni milyen eredményes kutyáktól is van az alom, és a hobbisoknak tökéletesek azok a kölykök is akik nem az elsők között szerepelnek ilyen olyan versenyeken, csak szimplán egy bizonyítottan egészséges kutyát akarnak.

A menhelyeket meg hagyjuk már, az egy teljesen másik kategória, azok a kutyák is lutrik.

2019. nov. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Utána lehet nézni a dolgoknak, nem is vesz igénybe pár napnál többet. Nyilván senki sem úgy születik, hogy benne van ebben a témában. És nem arra gondolok, hogy fejből ismerjen minden egyedet az adott fajtából és álmából felkeltve is tudja melyik kutya melyik versenyen, vizsgán, kiállításon milyen eredményt kapott. De az nonszensz, hogy még annyira is lusták az emberek, hogy annak utána nézzenek, hogy a szülők, nagyszülők, előző almok eü eredményei milyenek, hogy a kutyák temperamentuma milyen, hogy melyik vonal illik leginkább az életviteléhez. Melyik annyira nyugodt, kiegyensúlyozott vagy pörgős, ösztönerős, amilyen neki kell. Nem, csak az ár a fontos.

Milyen érdekes, hogy még egy mosógépnél is megnézi a fogyasztást, a garanciát, a véleményeket, stb., nem csak a vételárat.

2019. nov. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
A mosógépnél is csak azután nézem meg, hogy kiválasztottam az árkategóriát, te zseni. Ha nem tudsz használhatót írni, csak sznoboskodni, inkább ne is írj.
2019. nov. 12. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!