Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem képesek a tenyésztők...

Miért nem képesek a tenyésztők árat kiírni, mondani?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért kell ezt a szerencsétlenkedést csinálni. Ezzel a hülyeséggel csak teret adnak a szaporítóknak.


Adott egy kutyafajta, a törzskönyvezett, fajtatiszta ára 200 000 forintnál kezdődik és 700 000 forint az általános felső határ (meg a csillagos ég). Nem sajnálom rá a pénzt, de nekem 300-at megér, 700-at jelenleg nem. Unom, hogy körbe kell telefonálgatnom a kennelt, alkudoznom, nem képesek egy pontos árat mondani korrekten... Beléptem egy fci igazolásos profi tenyésztő csoportba, a hirdetésekben az említett kölyök eb körbe van fotózva 60 szögből, mellette az összes szűrés, a vele csomagban járó dolgok, aztán a litánia végén két felkiáltójel között, hogy (idézem): Amennyiben csak ah ár érdekel és nincsen komoly vételi szándékod, akkor ne írj!


Komolyan felcsesztem magam ezen a bohóckodáson. Már miért ne tudhatnám, mennyibe kerül itt-ott a leendő kiskutyám? Miért kell eltelefonálgatnom ezer forintokat egy nyomorult információért?


2019. nov. 9. 23:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell benne lenni tenyésztős dolgokban, annyit kell tudnod, hogy mit tudsz biztosítani a kutyának, milyen életvitelhez keresel kutyát, tudod-e finanszírozni a tartását (etetés, oltások, féreghajtás, ivartalanítás, ha hajlamos bizonyos betegségekre - diszplázia, nehéz légzés, allergia -, akkor annak a kezelési költségét), nem minden kutya való mindenkinek, egy passzív ember mellé nem való sportkutya, egy aktív ember mellé nem való öleb (lakásba sem), a szánhúzó jellegű kutyáknak általában melegük van bent, a rövid szőrűek fáznak télen kint.

Akármilyen lutri egy menhelyi mix, simán előfordulhat, hogy pont a keveredés miatt kiesnek fajtatiszta társaikra jellemző öröklődő betegségek.

Nekem van egy kistestű terelőkutya és nem tudom, milyen keverékem. Otthon lusta dög, de imád tanulni, amin meglepődtek a fajtatiszta terelőkutyás körökben, hogy több 10km-es túrát is tud, pedig bár aktív kutyák, mégse ez jellemző arra a fajtára, ami amúgy látszik is az enyémen, hogy van benne, valószínűleg más vonalról hozza ezt a szívósságot.

2019. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezeknek utánajártam, nem hiszem, hogy olyan ember lennék, aki impulzusból akar kiskutyát. A másik kiskutyámat is én választottam ki, odaözönlött elém 4-5 kis szőrgolyó, játszhattam velük és éreztem, hogy melyik lesz számomra az igazi, melyikkel tudok leginkább azonosulni. A fajtáján belül is egy végtelen nyugodt, figyelmes állat lett felnőtt korában, nagyon "plüssmaci" alkat, lehet gyúrni, dögönyözni, hagyja magát, nagyon sok törődést kapott, soha egy agresszív reakciója vagy kiugróan rossz viselkedése nem volt és a költségeit is ismerem. Mondjuk ő relatíve olcsó volt, akkoriban tenyésztőtől került 60 000 forintba. Szétköltöztünk és mivel ő édesanyám szíve csücske, így hozzá került, nem az én otthonomba. Azóta üres minden és szeretnék ismét egy kiskutyát. Most nincs ilyen szerencsém, ez a fajta, amit kinéztem, rettenetesen drága, de a fajta méretéből és mozgásigényéből adódóan szintén egy testhezálló választásnak tűnne. Van egy kis előkertünk, de alapvetően szobakutyát kerestünk, így esett erre a választás. :) Semmiképp sem szeretnék vele flancolni, csak egy olyan kisállatra vágyom, amiről gondoskodhatok és szeretgethetem. Egy ugyanolyan egészséges, élelmes kis ebre, mint a másik. Így is sok időbe telt, amíg megfelelő összeget összeszedtem rá, végignéztem az összes kennelt, ahova valószínűleg így is el fogok menni, de egyelőre ott akadt meg a folyamat, hogy kiakadtam azon, hogy nincs sehol feltüntetve ár. Hiába megyek oda x százezer forinttal, hiába találok nekem megfelelő kölyköt, ha a tenyésztő azt mondja, hogy nála egy kutya x+1 százezer és tovább kell gyűjtenem. Tavaly ez a fajta olyan árban mozgott, amennyit most összegyűjtöttem rá. Most rávágtak úgy látszik átlagosan plusz 100-200 ezret. Nem hiszem, hogy egy átlagos embernek ez amolyan vállrándítós kiadás és nem, erre nem az a jó válasz, hogy akkor ne legyen kutyád. Egy kutyát ellátni az első fél évet követően ehhez képest aprópénz, ezt tapasztaltam már. Higyjétek el, nem a komolytalanságom vagy a felelőtlenségem miatt nem mindegy ennyi pénz. Menhelyről meg azért nem szeretnék hozni, mert sajnos nem tudni, mik lesznek a hibákból adódó rejtett költségek a későbbiekben. Ez nehéz ügy és nem kell kamaszgyerek szintjén kioktatni úgy, mint az egyik válaszolónak. Nem leszek rossz ember és felelőtlen gazdi attól, hogy kinézek magamnak egy olyan megbízható helyet, kennelt, ahol olyan árban vannak a kutyusok, amilyenre nem kell tovább gyűjteni egy vagyont és elsőnek hozzájuk utazom le megnézni a kicsiket, ha van épp alom. Tudtommal a szerződéssel, amit aláírunk, nem csak a tenyésztő vállal felelősséget és garanciát, hanem én is.


Nem zárkóznék el a keverékektől csak azért, mert keverékek, viszont nem szeretném a lekövethetetlen tartási körülmények és előzmények miatt néhány éven belül elsiratni vagy rákölteni a műtétekre (például diszplázia) annyit, amennyiből ez az egész fájdalom és procedúra elkerülhető lett volna. Számomra inkább emiatt kell a törzskönyv és a szerződés, nem azért, mert annyira ragaszkodom a fajta szabványaihoz.

2019. nov. 12. 13:10
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

Törzskönyves szaporító? Mestertenyésztő szaporítótelepe? Mondanak neked ezek a dolgok valamit? Keress rá, tényleg, a te érdekedben, ha tényleg egészséges kutyát akarsz. Nem jelentenek semmit a díjak, a trófeák, a hírnév.

Változtak az árak.

Nem akarsz lutrira mentett kutyát? Nekem meg ilyenem van, és csak ilyenem lesz a jövőben is. Mi a garancia arra, hogy egy törzskönyves nem pont egy fentebb említett törzskönyves szaporító áldozata? Vedd fel a kapcsolatot menhelyekkel, fajtamentésekkel, hátha már ismerik a problémás neveket, vagy tudják, mire figyelj mindenképp, hogy ne verjenek át, ezzel is előrébb lehetsz, ha ragaszkodsz a tenyésztőhöz. Egy törzskönyves szapi nem fogja lebuktatni magát.

De engedd meg, hogy még egyszer visszatérjek a mentetthez. Nem mind beteg, több ismerősöm is van, akik sikereket érnek el a mentett kutyáikkal, sportolnak velük, kikupálni egy ilyen kutyát óriási sikerélmény, és látni, hogy a félős kis szőrmók hogyan változik át mosolygó, bújós, játékos, hízelgő szeretetgombóccá, megfizethetetlen.

2019. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Biztosan megvan annak is a maga szépsége. :) Sajnos nem tudom, mennyire tudnánk egy felnőtt, 1-2 éves kutyussal összeszokni, ez az egyik probléma. A menhelyes kölyköke viszik, mint a cukrot, a felnőtt állatokkal már nehezebb a helyzet, elsősorban nekik van leginkább szükségük egy befogadó gazdira, tőlük pedig bevallom őszintén, félek, hogy sosem lesznek olyan jólnevelt, higgadt kis ölebek, amilyen az, aki 2-3 hónapos kora óta velünk van. Ezért preferálom a kölyköt, de lehet, hogy csak beképzelem az egészet, mert csak olyan kutyussal van jó tapasztalatom, aki mellettem nőtt fel. Néha szoktam egy ismerősünk kutyájára vigyázni, ő például alapvetően nagyon édes, viszonylag tudja is az illemet, de ha például egy olyan kutyust kellene örökbefogadnom, mint ő, nem tudnék olyan őszintén örülni neki. Rettenetesen önfejű, nem is annyira ragaszkodó még a gazdihoz sem, nem annyira érzékeny az interakciókra, mint az enyém, olyan kis mafla, ami nekem csalódás volt a sajátom mellett. Inkább a cicákra jellemző viselkedést mutatta, lehetett szeretni, de úgy igazán nem hagyta magát, hamar felkelt és otthagyott, ha simogattam. És a gazdival is ezt csinálja, nem tudom, hogy így lett nevelve vagy eleve ilyen típus, ő egyébként egy mérettel nagyobb fajta, Beagle keverék.


Emellett sajnos nekem nincs jó tapasztalatom a menhelyes kutyusokkal. Epilepszia, allergia, ízületi gondok, hiperaktivitás, hirtelen agresszív viselkedés... Persze nem a te igazadat szeretném megkérdőjelezni, inkább csak szeretném megindokolni a saját álláspontom. Lehetséges, hogy körülnézünk egy menhelyen vagy inkább egy fajtamentőnél. Sajnos kistestű kutyát nem sokat találni.

2019. nov. 12. 14:03
 25/30 anonim ***** válasza:
70%
Az enyémet másfél évesnek tippelték, mikor hozzám került, lefialt valahol, és úgy került gazdikereső státuszba, ivartalanították, szóval nekem ezzel már nem volt gondom. Fél éven belül az árnyékommá vált. Nem mondom, hogy minden mentett kutya ilyen, vannak nagyon nehéz esetek, de van lehetőséged megnézni a kutyákat, találkozni velük, nem mindenben kell hinni a menhelynek, ők sem tudnak mindent feltétlenül, de ha jó megfigyelő vagy, látod már ott az állaton, hogy menni fog-e vagy beletörne a bicskád a feladatba. Én láttam az enyémen, hogy menni fog, pedig nála is voltak az elején meglepik, amit szerencsésen sikerült kezelni, persze bizonytalanság is volt, de ahonnan jött a kutya, nagyon segítőkészek voltak, még kiképzőt is ajánlottak arra az esetre, ha egyedül nem boldogulnék.
2019. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
36%

Én csak papíros kutyát vagyok hajlandó venno, akár 6-700 ezerért is. Meg is mondom, miért. Nekem mindig papíros kutyáim voltak, rendben voltak. A párom viszont örökbefogadás-párti.


Magához vett anno egy kutyát, amelyik idegbeteg, valszeg beltenyészet. A kutya retardált, szó szerint. A világ összes pénzét kiképzőre költötte, és így lehetetlen együtt élni a kis korccsal. Pokollá teszi az ember életèt.


Aztán fél éve magához vett egy fiatal ( egy év körüli) mentett kutyát ismét. Na ott tartunk, hogy a kutya nincs 2 éves, mindkét könyöke diszpláziás, járni alig bír. Rrg 50 ezer, ct 80 ezer, a műtét meg oldalanként 250 ezer lesz. Na össze lehet számolni, melyik jön ki drágábbra. A tk-s szűrt kutya vagy a korcs. Kösz, nekem ez a cirksuz nem kell. )

2019. nov. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
12%
Nem minden mentett kutya problémás.
2019. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
68%

Én sem azt mondtam, b@@@szki. Komolyan, ezt az oldalt csak csökkentértelműek használják?!


Annyi volt a mondandóm lényege, hogy azért vagyok hajlandó kiadni egy valag pénzt tk-s kutyára, mert ott garantáltan nem kell majd vagyonokat költeni orvosra. Fogadottnál vagy igen, vagy nem. És akkor ez még csak az orvos. Még jön rá az odegrendszeri sajátosság, a kitudja milyen felmenőkvől származó fajtajelleg... akinek ez megéri, tegye. Én elmondtam, h nekem nem éri meg, îgy nem kell korcs lutya. Ennyi.

2019. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

"azért vagyok hajlandó kiadni egy valag pénzt tk-s kutyára, mert ott garantáltan nem kell majd vagyonokat költeni orvosra"


És mi van a mestertenyésztők szaporítótelepeivel, a jó hírű tenyésztőkkel, akikről kiderült, hogy csak törzskönyves szaporítók? Nem egy ilyen bukott le az elmúlt pár évben. Gyula, Göd... Mióta csinálhatták? Ezeknek díjaik voltak, jó hírük. Nem tudták volna fenntartani a hírnevüket, ha a vásárlók látják, mi megy a háttérben, gondolod, hogy nem tudták ügyesen leplezni? Nekem egy törzskönyv nem garancia a kutya egészségére, eredetére, az csak arra garancia, hogy aki adja, az valahol valakinek fizetett valamennyit azért a papírért. És nem csak kutyás körökben probléma ez sajnos. Én senkit nem akarok eltántorítani a törzskönyves kutyáktól, és a bármilyen fajú állatok tenyésztőitől, de nagyon utána kell járni, mert egy egyesületi tagság, egy törzskönyv, egy papíron leírt orvosi vizsgálati sor nem garancia.

[link]

[link]

[link]

2019. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, felőlem olyan kutyád lesz, és annyiért, amilyet akarsz, csak aztán ha belefutsz egy ilyen féregbe, mint amikről be lettek linkelve a cikkek, és bedőlsz a látszatnak, ne gyere ide sírni, hogy a törzskönyves kutyád ilyen-olyan beteg...
2019. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!