Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők! Kb. mennyibe...

Tenyésztők! Kb. mennyibe kerül egy alom kiskutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyszer majd tenyészteni, mostmég nem engedhetem meg magamnak. Egy szukával kezdeném, a kutyavásárlás és tartás áraival tisztában vagyok, meg ezt nem is számolnám a költségek közé, mert kutyám így is, úgy is lenne.


A kiállításoknál az utiköltségen kívül milyen árakkal kell számolni? A külföldi kiállítások mennyire fontosak?


Azt tudom, hogy ezt szinte csak veszteségesen lehet űzni, de arra lennék kíváncsi, hogy kinél mi a mérleg általában egy alomnál?


Kb. milyen költséggel kell számolnom, az első alomnál? Amikor még nincs nevem, és emiatt olcsóbban kell adnom a kiskutyákat, mint a nagyhírű tenyésztők, kb mennyit buknék egy kiskutyán?


Vagy milyen gyakori, hogy az öntköltség legalább megtérül? Tudom, hogy ez egy elég drága hobbi, csak azt szeretném tudni, hogy mégis mennyire, mire számítsak, milyen anyagihelyzetett kell teremtenem, hogy el tudjam kezdeni?


(az olcsokuty.uw.hu-s számokat olvastam, inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi)


2010. júl. 18. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Számoljunk a minimummal amit meg kell tenned a kutyák érdekében, ez annyi hazai kiállítás nevezési költsége ahányból megkapod a két kitűnőt, ez kutyamisőségtől függ, tenyésszemle nevezési költség-ezek ára a kennelclub.hu-n megvan mind+tagsági kártya, mert úgy mindennek csak a felét kell fizetned. Diszpláziaszűrés ára orvosonként változó, ezt is neked kell megnézni, alombejelentőlap, fedeztetés ára a kiskutya árával azonos amennyiért majd adod, ezt is neked kell hozzászámolni, a kiskutyák oltása3x, féregtelenítés, chippezés szintén állatorvos függő, szintén neked kell megkeresned és a törzskönyveztetés/kiskutya szintén a meoe honlapján. Kennelnév kiváltás is ha akarsz és a +etetési költséget kell még kiszámolni azzal a tápcsaláddal amivel etetsz, vemhes kutya, szoptatós kutya és kölyöktáp, a kölykökhöz adott kezdő tápcsomaggal.

Én ezt annak idején kiszámoltam pontosan a mi vonatkozásainkkal és úgy jött ki, hogy inkább kicsit nyereséges volt(10-20 ezer ft), de az utiköltségeket nem számoltam bele és vidékiek vagyunk, és 2 kiállítás alatt res. cacib-ok és hpj-k lettünk mert jó a kutya. Egyébként nem tenyésztettünk végül vele, de kiszámoltam kiváncsiságból.

2010. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

- Szűrővizsgálatok: 35.000,-

- Fedeztetés előtti állatorvosi vizsgálatok: 20.000,-

- Szülés utáni orvosi vizsgálat: 5.000,- Ft.

- Kölykök oltásai, féreghajtása: (kölykönként 3 oltás, féreghajtás) 30.000,- Ft.

- Kölyöktáp: 40.000,- Ft.

- Törzskönyv, chip, állatorvosi vizsgálatok: (kölykönként 8000 Ft) 48.000,- Ft.

- Fedeztetést számoljuk egy kiskutya árával.


Ez így összesen eddig 178 ezer Ft, meg mondjuk számoljunk csak hazai, meg környező országokbeli kiállításokra még egy százas, akkor 278 ezer.


Mondjuk, hogy születik 5 kiskutya, abból egy ára a fedező kané, tehát 278/4=70.


Az kb. reális, hogy ennyiért egy kezdő tenyésztő el tudja adni a kiskutyáit, nem? Itt lennék nullánál, persze ennél magasabb költségeket is lehet számolni (több kiállítás, jobb kan, stb) de akkor magasabb lesz a kiskutyák ára is.


A kennelnevet nem számolnám, mert az hosszú távú befektetés, illetve persze a szűrés is ilyen, hogy egyszer kell megcsináltatni, nem?


Azért nullára kihozni talán nem irreális, nem?

2010. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy bele kérdeztem én is a kérdésedbe, de engem is érdekelnek a válaszok, mert én is töröm ilyesmin a fejem :)
2010. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy elkezdtem számolgatni, jelen árak mellett csak az, hogy befedezteted a szukát, megszületik egy normál 6-os alom (komplikáció mentesen, tehát csak normál áo-i vizsgálat van, nincs császár), törzskönyvezik (tagsági díj, kennelnév kiváltás, stb nincs benne, csak a tk), féreghajtod, oltod kétszer (parvo és kombi), eteted kb. 8 hetes korig, na ez minimum 250-300 ezer forint. Na ehhez tedd hozzá a kiállításokat, a szűrővizsgálatokat.... Nagyon ismert és ELISMERT, komoly tenyésztőnek kell ahhoz lenned, hogy a nullszaldó kijöjjön..... A mínusz százezrekben mérhető, ha tisztességesen csinálod...
2010. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ugye, mert nem a szomszéd utcabeli kannal fedeztet az ember, hanem olyannal, aki feno és genotipusban illik a szukájához, aki sikeres kiállításon és fedezőkanként a utódaiban is, a fedeztetési díjra a 100 rugó a minimum, amit számolni kell, és akkor olcsó voltam. Tehát, amit sensimilla ír, 178 ezer, abban a fedeztetési díj még nincs benne..... + fedeztetési díj, + kiállítások....
2010. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sensimilla, én is ezt számolgattam, hogy olyan hatalmas bukás azért nem lehet. Meg mondjuk alom úgysincs két évnél gyakrabban, amíg csak egy szuka van, tehát az év nagy részében nincs megemelkedett költsége a kutyázásnak, csak annyi, amennyit amúgy is ráköltenék a kutyára.


Almot meg úgyis csak akkor hoz le az ember, ha anyagilag, meg idővel is úgy áll éppen. Tehát mondjuk kétévente van 100 ezer forint plusz kiadásom, ha tenyésztek?


Tényleg azt szeretném csak tudni, hogy mennyi pénzzel kell készülni, ha bele szeretnék vágni.


Mert két év alatt 100 ezret összegyűjteni nem olyan kivitelezhetetlen azért. 100-nál többet nem visz el egy alom, nem?

2010. júl. 18. 14:56
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

[link]

Az ár, és ami mögötte van menüpont!

2010. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak itt olyasmik is bele vannak számolva, amik egyszeri költségek, illetve amiket így is, úgy is kifizetnék. Most is rengeteget költök a kutyára, és kutyám így is úgy is lesz mindig, tehát hülyeség beleszámolni a prémium tápot élete végéig, meg ihamvasztást, meg sulit, meg ilyeneket, mert ezeket akkor is kifizetem, ha nem tenyésztek, csak kutyázok.
2010. júl. 18. 15:14
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg a vásárlással se számolnék, hiszen mindenképpen törzskönyves, jó kennelből származó kutyám lesz a jövőben is. Tehát ezek alap költséget, ezeket kifizetem mindenképpen.
2010. júl. 18. 15:15
 10/11 anonim ***** válasza:
A kutya árát és nevelését én sem számoltam. Így jött ki az almonkénti MINIMUM!!!!! 250-300 ezer forint úgy, hogy egy ideális esetet vettem alapul (komplikációk nélkül) úgy, hogy a kicsiket 8 hetes korban gazdisodnak. És hidd el, az az utolsó dolog a legnehezebb az egészben.....
2010. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!