Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők! Kb. mennyibe...

Tenyésztők! Kb. mennyibe kerül egy alom kiskutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyszer majd tenyészteni, mostmég nem engedhetem meg magamnak. Egy szukával kezdeném, a kutyavásárlás és tartás áraival tisztában vagyok, meg ezt nem is számolnám a költségek közé, mert kutyám így is, úgy is lenne.


A kiállításoknál az utiköltségen kívül milyen árakkal kell számolni? A külföldi kiállítások mennyire fontosak?


Azt tudom, hogy ezt szinte csak veszteségesen lehet űzni, de arra lennék kíváncsi, hogy kinél mi a mérleg általában egy alomnál?


Kb. milyen költséggel kell számolnom, az első alomnál? Amikor még nincs nevem, és emiatt olcsóbban kell adnom a kiskutyákat, mint a nagyhírű tenyésztők, kb mennyit buknék egy kiskutyán?


Vagy milyen gyakori, hogy az öntköltség legalább megtérül? Tudom, hogy ez egy elég drága hobbi, csak azt szeretném tudni, hogy mégis mennyire, mire számítsak, milyen anyagihelyzetett kell teremtenem, hogy el tudjam kezdeni?


(az olcsokuty.uw.hu-s számokat olvastam, inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi)


2010. júl. 18. 14:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
65%

mármint 250-300 minusz? Vagy ennyi a költsége?


5 kiskutya esetén, ha 300-at kell behozni az eladásnál (tudom, hogy ez a legnehezebb, főleg, hogy a gazdik nagy részét gondolom helyből visszautasítja az ember) akkor még mindig 100 alatt adok el egy kölyköt, tehát nullára akkor is kijövök, ha mindent a lehető leglekiismeretesebben, legkörültekintőbben csináltam, és kezdő tenyésztőtől elfogadható áron adtam, 100-nál többet akkor sem tudok bukni egy almon.

2010. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!