Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség tapasztalatokra van...

Segítség tapasztalatokra van szükségem. Mennyi idő még a bénulásig?

Figyelt kérdés
Szukám most 10 éves. Már egy éve elkezdődött nála hogy furcsán mozgott a hátsó lábaival. Mostanra romlott a helyzet, elvittem állatorvoshoz de csak fájdalomcsillapítót írt fel neki. Pedig fájdalmai nincsenek. Én arra tippelek hogy meszesedik a gerince és az idegek nem működben normálisan. Képes úgy megállni hogy a talpa helyett a lábfején áll, kicsavart pózban. Erősen megkopott a szőr rajta. Olyan mintha elfelejtené hogy kell mozgatni a hátsó lábait, mint amikor kimaradnak a reflexek. Egy másik állatorvos milgammát javasolt. Most azt szed. Kinek volt már ilyen beteg a kutyája és elkerülhetetlen a teljes bénulás? Mennyi idő van még hátra a bénulásig?
2010. júl. 18. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve volt egy keverék kutyám! Ő is úgy 10-13 között volt! Az élete vége felére elkapott valamilyen betegséget! Tiszta hólyag volt a hátsó lába! Azt hiszem a jobb! Egész nap ki sem jött a házából, nem evett szinte semmit. Ez volt vagy 1-2 hónapig! A végén már csak 3 lábbal tudott menni! Mielőtt elpusztult, az előtti nap összeesett az udvaron, majd másnap amikor jött a hó, elpusztult!



Szerintem vidd el vmi gyógyközpontba, ha van ilyen!

2010. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nem Tudom,hogy mi baja a kutyádnak és milyen fajta? Nekem a 8 éves német juhász kutyámnak tavaly hasonló tünetei voltak,azt mondták az állatorvosok, hogy túl tenyésztett német juhász kutyáknál ez gyakori.Mütétet javasoltak, melyet meg is csináltak.6 hétig lábadozott itthon majd egyre hosszabb sétákat és gyenge maszírozást és uszást javasoltak.Ma már boldogan szaladgál jön-megy.Nyoma sincs az ezt megelőző tüneteknek.Szerencsére jól van.Tavaly májusba volt a mütétje.2hónapra rá már több mint egy órát tudott uszni.Jó orvost keressél azt javasolom.A mütét ára 50 ezer forint volt.Plusz az itthoni ápolás és gyógyszer költség. Gyors gyógyulást a kutyusodnak.
2010. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia Nagyon sajnálom a kutyádat.

Szerintem nem lehet általánosítani nem minden kutya egy formán reagál. Nekem is ilyen problémám volt csak az eső lábaival nem tudott a talpára állni, pontosan ahogy leírtad. Az első tünet az volt hogy a hátsó fele elkezdett imbolyogni utána mintha néha megbotlott volna később már fel sem tudott állni. Nagyon gyorsan romlott az állapota, és a végén sajnos el kellet altatni egyébként 11,5 éves rottweiler volt. Nagyon sajnáltam nagyon nehéz döntés volt az állatorvos azt mondta hogy ez a legjobb amit tehetünk. ekkorra már lebénult és maga alá piszkított.

2010. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A te kutyádnak diszplázia műtétje volt.

Nem tudom, milyen orvosok vannak ott tifelétek, de pl. mozgás reflexeket nem néztek (az ember térdkalács ütéséhez hasonlatos)? Az alap lenne, plusz kéne egy röntgen a hátsó lábairól.

Diagnózis híján elég nehéz megítélni, hogy le fog-e bénulni, illetve, hogy milyen állapotban van.

Az én kutyám dp-s, és ő neki is szokott úgy állni a lábfeje, ha nagyon elfárad (csak neki fáj is a csípője).

2010. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy diszplázia?

A kutyust megröntgenezték már?

Én a Dr.Juhász Tamás állatkórházat ajánlanám.

Nagyon kedvesek az orvosok, és értenek a dolgukhoz.

Sok szerencsét.

2010. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem DP. ezt az egyik állatorvos meg is állapította reflexvizsgálattal. altatni már nem engedtem lévén 10 éves és nem akarom hogy ne ébredjen fel tőbbé , szóval röntgen kizárva. A csípője világ életében egészséges volt. Most Imbolyog a hátulja és nagyon lassan nehezen mozgatja a hátsó lábait mint amikor valaki járni tanul. sajnos az egyik orvos azt mondta nem lehet tenni semmit csak késleltetni a bénulást. Fáj a szívem érte! Nem akarom hogy lebénuljon ő a kis hercegnőm... Kinél mennyi idő volt az első tünetektől és milyen gyógyszert vagy más módszert használt?

nagyon emlékeztet a tacskóbénulásra de ő nem tacsi hanem terelőkutya.

2010. júl. 18. 15:25
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Az én nj-m sajnos ilyen volt. :((Szerintem egyed függő, meddig bírja lábon. Ha gondolod, pü-ben elküldöm az enyém utolsó napját.

2010. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

14:59-es vagyok.

A diszpláziát nem lehet megállapítani reflex vizsgálattal. A dp-t röntgennel tudják kimutatni, az ún. Norberg-szöget mérik (persze tünetek utalhatnak rá, de röntgen nélkül nem lehet diagnosztizálni a betegséget!).

A reflex vizsgálat pedig tipikusan alap neurológiai vizsgálat.

2010. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A röntgenre mindenféleképpen szükség lenne,hogy tud mi lehet a baja és utána tovább lehetne lépni.Tudom,hogy 10 évesen már kockázata van az altatásnak,de probálj egy megbizható orvost keresni.

Az én kutyám 10 évesen esett át egy komoly gerinc mütéten(neki egészen más problémája volt),de sajnos nekünk nem segitett és lebénült.De rengeteg erő és élni akarás volt benne igy nem tudtam elaltatni azóta eltelt fél év igaz kocsiban,de ugyan ugy sétál,rohangál és játszik mint elötte.Ezt csak ezért irtam le,hogy ha bekövetkezik a legrosszabb is tud,hogy van más megoldás mint az elaltatás.

2010. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!