Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen kutyák "nevelésében"...

Az ilyen kutyák "nevelésében" mit rontanak el? Miért váltott viselkedést?

Figyelt kérdés
Barátnőméknek van egy 2 éves Bichon Havanese kutyája. Finoman szólva a feneke is ki van nyalva és szerintem pont ezért piszok szemtelen. Barátnőm az édesanyjával él és a kutyával. Mikor elsőnek oda mentem morgott rám erre azt mondták "Áh mindenkivel ilyen mogorva Milike!". Már ott éreztem, hogy itt bajok lesznek. Aztán mikor drága Milike("szegénykém nem a legélesebb kés a fiókban") megpróbálta megjelölni a cipőmet irdatlan mód felidegesített. Fizikailag nem bántottam, nem is kapálóztam felé de ezt 3x eljátszottuk. Viszont a 3. eset óta Milike minden alkalommal ott vár az ajtóban lehajtott fejjel és ott döglik a lábamtól 2 centire ha filmezünk. Egyedül én emelhetem fel másnak nem engedi. Nem tudom sajnos szebben megfogalmazni olyan mintha becs*cskult volna. Szüleimnél Kangalunk van vele inkább olyan mintha lenne egy egyenrangú társam. Igaz engedelmes és előzékeny de soha nem lenne ilyen behódoló.

2019. nov. 13. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy nem kezelik, és nem nevelik kutyaként, ahogy írtad is "ki van nyalva a feneke", minden rá van hagyva.

Milike érzi, hogy te határozott vagy vele szemben (a kutya nem hülye), ezért viselkedik veled másképp - úgy, ahogy az normális lenne.

2019. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

ma 12:46

Hogyan is kezelnék kutyaként, amikor ma már a kutya a gazdája "gyereke"?

Viszont a mai gyereknevelés is arról szól, nem gátoljuk semmiben a gyereket, mert így teljesedik ki az egyénisége.

2019. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is el van kényeztetve bizonyos értelemben (mentett, rossz múlttal, amin kellett dolgozni), de nem hagyom rá a helytelen viselkedést. Barátnődék ráhagyják, ami hiba, te nem, ezért téged a kutya tisztel.
2019. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen veled, mert tudja nálad vannak határok, lényegében a többieket ledominálja. Ez az eredménye, ha ráhagynak mindent, főleg egy ivaros kutyára.
2019. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!