Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhető, hogy egy "megadó...

Elképzelhető, hogy egy "megadó természetű" kutya éles helyzetben megvédje önmagát és minket? Avagy mi okozta ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Közepes/nagy kutyám van, mindennel és mindenkivel barátságos. De az emberekkel van már rossz tapasztalata, menhelyről van, úgyhogy nem ismerni a múltját. Ez annyit jelent, hogy ha egy ember fenyegeti őt akkor csak megadja magát, nem is próbál védekezni. Annyira fél. Kutyákkal szemben nyilván magabiztosabb ennél, barátkozna velük is, de volt már hogy egy-egy másik kutya ezt nem viszonozta, azaz agresszíven ugatott és támadni próbált. Ilyenkor azért az én kutyám odamorgott a másiknak, meg odakapott, ha túl közel ért hozzá.


Azon gondolkoztam, hogy ha megtámadnának minket az utcán, akkor hogy reagálna? Kutyával szemben szerintem megpróbálná védeni magát, de emberrel szemben kizártnak tartom. Szerintem elszaladna és engem ott hagyna. :D

Azért merült fel ez bennem, mert ma nagyon ijesztő dolog történt séta közben. Éjfél után volt már amikor sétáltunk, és mikor megálltunk a piros lámpánál, azt vettem észre, hogy megdermedve bámul valamit a túloldali járdán, messzebb. Én nem láttam, mi van ott, semmi szokatlan nem tűnt fel. Azt hittem, másik kutya vagy ilyesmi. Viszont egyszer csak már azt hallottam, hogy morog a kutyám, miközben továbbra is meredten bámul arrafelé. Ez azért elég ijesztő, tekintve hogy nem szokott morogni senkire és semmire. Főleg nem ilyen távolságból. Aztán zöld lett, alig akart jönni, úgy kellett húznom át a zebrán, oldalazva jött és messze mögöttem lemaradva, közben folyamatosan bámulva az említett irányba, mintha nem merné szem elől téveszteni a veszélyforrást. Aztán ahogy átértünk a másik oldalra, még mindig félt tőle és nagyon nézte. Gondoltam, hogy elmegyünk akkor arra, hogy meglássa, nincs ott semmi és megnyugodjon. De aztán megijedtem, és inkább nem mentünk el arra, mert mi van, ha tényleg van ott valami... Még a sarkon túl, az épület takarásában is hátrafelé bámészkodott, mintha támadásra kéne számítanunk hátulról.

Nem tudom, mit látott, nem volt pedig ott egyáltalán sötét, az pont egy forgalmasabb, jobban kivilágított szakasz volt. Gondoltam, valami kis állat, de attól meg nem félne így. Szóval ez volt a furcsa, hogy morogni akkor szokott ha "mérges", de nem azért mert fél.



2018. ápr. 30. 02:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, hogy védeni próbálna, de igen valószínűtlen, hogy hatékonyan. Ahogy az emberek nem születnek harcművésznek, a kutyák sem őrző-védőnek. Ahhoz, hogy rendesen védjen, képezni kell, "csibészelni". Nem annyira azért, hogy megtanuljon harapni, mert azt ösztönösen tud, hanem hogy bátran és határozottan tegye, ne habozzon, ha jön a csibész. Ha űztél küzdősportot (gyanítom, nem) akkor tudhatod, hogy ott sem az az elsődleges probléma, hogy merjél ütni, hanem hogy ne vegye el a bátorságod a támadó magatartása.


A legtöbb kutya, ha védeni próbálja is a gazdáját, legfeljebb kaffog, lármázik, szaladgál, bátortalanul oda-odakap. Csak akkor fog rendesen rárohanni a támadóra, ráugrani, elkapni és rendesen összetörni a csontjait, ha nagyjából kölyökkora óta képezve van az ilyesmire, és nem ijed meg a kiabálástól, hadonászástól, nem zavarja meg a támadó magatartása, nem áll le gondolkodni, hogy mit akarhat ez, hol lehet a gyenge pontja, szabad-e egyáltalán fogat mutatni neki.

2018. ápr. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya jó erre a feladatra,ezért vannak kifejezetten erre szelektált fajták,de még azok közt is akadnak bátortalan egyedek.

A jó ösztönű kutya 'nyersen' tanítás nélkül is megvédi a gazdáját. A tied szerintem biztos nem ilyen inkább a félelemből támadó típus ha nagyon sarokba szorítják akkor támadna,de ha van lehetőség elfutni akkor néhány méterről ugatna. Ha iskolába vinnéd ott rá lehetne vezetni játékosan a csibészelésre ,nem lenne benne a legjobb de valószínüleg nem hátrálna meg egy agresszívebb alaktól mert a gyakorlás meghozná az önbizalmát.

Hogy mit látott a sötétben nem tudni,a kutyák szeme nem olyan jó és gyakran egy fura formájú árnyékot vagy egy zacskót ,szemetest valami támadó állatnak néznek. Ezt én is tapasztaltam a saját kutyámmal.

2018. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek, ment a zöld pacsi!

Akartam vele őrző-védőzni, de abszolút nem alkalmas rá, ő "csak" egy vizsla keverék..

2018. ápr. 30. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!