Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne nekem való?

Milyen fajta lenne nekem való?

Figyelt kérdés
Nagy-közepes testű jó őrző védő kutyát szeretnék. Sokat utazok így pásztorkutyát és/vagy rossz hírű fajtát nem szeretnék. Német juhász és malinois keverékem volt, valami mást szeretnék
2019. nov. 14. 18:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Ami eszembe jutott: amerikai akita, orosz fekete terrier, óriás schnauzer
2019. nov. 14. 18:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Óriás snaci jó lehet, esetleg beauceron. De azt ne feledd, hogy ezek munkakutyák. Show kennelből kifoghatsz egy jó családi kutyát, akivel tudsz utazgatni és napi 1 hosszabb sétával elvan, de azok nem fognak neked őrző-védőben jól teljesíteni.

A munkavonalak meg nagyon kemény kutyák, a Beauceron munkavonalban van azért agresszió,ami munkára jó, de utazgatni nem biztos.


A kevert vérvonalak pedig vagy ilyenek vagy olyanok lesznek, vagy pont az arany közép úton.


De ha volt már malid, és az igazi, "zizis" mali volt , akkor el fogsz bírni a fentebb említett fajtákkal is, de arra számíts, hogy ezek teljesen másak, nem olyanok, mint a malik vagy német jucik.

Nagyon makacsak és önállóak.

Plusz tényleg teljesen más jellemű, kaliberű kutyák.

2019. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Rossz hírű fajta nincs, maximum rossz hírű tenyészet, ahonnan kikerülnek ezek a kutyák.


Az óriás snaci valóban jó ötlet lehet, de őrző-védőzni nem biztos, hogy fogsz vele.


A sok utazgatás mit jelent? Megy veled a kutya is?

2019. nov. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2:

Köszi. Tudom, ők kevésbé szolgalelkűek, részben ez is az ami megfogott. A beauceron is szóba jött de az inkább terelőkutya, nem?


#3:

A kutya is jön velem. A lényeg hogy bírja a mobilitást, egyik országból a másikba kb évente. Otthonról dolgozom. Beszéltem már sok hasonló emberrel, de nekik általában másmilyen kutyáik vannak, vagy épp malinois vagy német juhász.

"Rossz hírű fajta nincs, maximum rossz hírű tenyészet, ahonnan kikerülnek ezek a kutyák."

Gondolom nem hallottál még a pitbullról, amstaffról, dobermannról, rottweilerről, kanári szigeteki kutyáról, cane corsoról, tosáról, argentín dogról.... Stb....

2019. nov. 15. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet a beaucikkal terelni, de azt kevesen csinálják. Inkább ŐV-re mentek rá velük, nagyon jók benne. Egyáltalán nem azok a tipikus szolga lelkű pásztorkutyák, mint a border pl.


Amúgy én láttam már német jucit is terelni ;).


A 2. válaszolónak üzenném, hogy igenis, fog tudni a snacival ŐV-zni. Ha valamihez nem értesz, abba ne szólj bele.

Nyilván, az óriás snaci IGP VB-n sem ŐV-zett senki, igaz? Persze nem minden kennel ad jó ŐV-s kutyát, de ez minden más fajtánál is így van ;).

2019. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!