Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajta való egy...

Milyen kutya fajta való egy egy éves gyermek mellé?

Figyelt kérdés
Hozzátenném, hogy tömblakásban lakunk és korábban már volt kutyánk, így nem lennénk kezdő kutya tartók.

2019. nov. 15. 20:35
1 2 3 4
 21/33 Lizolu ***** válasza:
87%

Várj még 1-2 évet szerintem.

Én amúgy a tibeti spánielt ajánlom.Nyugodt türelmes és egészséges fajta.Valamint nem ugat,igy lakásban is ideális.Persze magyarországon nehéz találni.Meg 1000+ eurotol kezdődik.

2019. nov. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
87%

Azt mondják, vagy a gyermek, vagy a kutya legyen legalább 2 éves, amikor a másik megérkezik.

Egyébként szinte bármely kutya való kisgyerek mellé, amelyik nem túl törékeny (így pl. csivava NEM). Megfelelő nevelés kérdése, hogy hogyan viseli a gyereket.

Ha van időd mindennap legalább 2-3 órát intenzíven pörögni a kutyával, ami nem pórázos sétát jelent (futtató, hétvégén kutyasuli), akkor az amstaff is jó választás.

De inkább javasolható egy közép uszkár, esetleg bichonok. Arra is figyelned kell, hogy a gyermeked ne nyúzza a kutyát, mert még a legjámborabb kutya is odakaphathat, a kölyökkutya meg oda is fog. Egyszerre kell mindkettőt nevelned. Ezért azt tanácsolnám, hogy várj legalább a gyermeked 2-3 éves koráig, mielőtt kölyökkutyát vállalsz (ami azzal is jár ugye, hogy eleinte minden csupa kutyapisi-kaki lesz, 2 óránként ki kell vinni, hogy mielőbb szobatiszta legyen).

Tömbházba vizslát és hasonlóan nagy mozgásigényű vadászkutyát nem javasolnék, beagle-t sem.

Az uszkáron és bichonokon kívül lehet pl. francia bulldog, de nála pedig azt kell figyelembe venni, hogy a nyári nagy meleget nem bírja, nyáron csak hajnalban vagy késő este lehet sétáltatni, sőt kánikulában a lakást is hűteni kell.

Bármilyen fajtát választasz végül, figyelj rá, hogy csak jó hírű tenyésztőtől vegyél fajtatiszta kutyát, mivel ez a garancia arra, hogy nem csak úgy fog kinézni, ahogyan annak a fajtának kell, hanem olyan lesz a természete, jelleme is. Ez különösen fontos kisgyerek mellé.

2019. nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az segítőkész válaszokat! És azt is, hogy leírtátok, hány éves gyerek mellé érdemes kutyát befogadni.
2019. nov. 16. 09:01
 24/33 anonim ***** válasza:
4%

Kifejtettem már a véleményem. Attól, hogy te nem tudod felfogni, attól még le van írva feketén-fehéren.


És nyilvánvaló, hogy miért ködösítesz. Mindenki tudja, hogy NEM lesz megfelelő időd a kutyára, csak a gyerekednek kell játékszernel. Ezt pedig állatkínzásnak nevezik.

2019. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Utolsó: azoknak köszöntem meg, akik értelmesen, kioktatás nélkül tudtak válaszolni. Ezt te is megtehetted volna, de nem éltél vele.
2019. nov. 16. 10:41
 26/33 anonim ***** válasza:
4%
Ne hazudj, ne ködösíts. Attól, hogy neked nem tetsző válaszokt írtam (ne legyen kutya, illetőleg kifejtettem a felsorolt kutyafajták jellemzőit), valamint csontot értem azzal, hogy megkérdeztem, lesz-e időd/pénzed rá, attól az még nem kioktatás. Csak neked nem tetsző válasz. Deal eith it!
2019. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
de, te bizony kioktattad a kérdezőt.. és még írni se tudsz balfékkém:)
2019. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm, de úgysem lehet rá hatni, már nem is érdekel. A választ megkaptam.

Kötekedő: csak egy kutya fajtát kellett volna írnod, nem többet. Vagy azt, hogy hány éves gyerek mellé ajánlasz. Sajnálom, hogy túl bonyolítottál egy ilyen egyszerű kérdést.

2019. nov. 16. 12:33
 29/33 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, mekkora gyökerek vannak itt és egyesek mennyire jobban tudják azt, hogy a kérdezőnek mennyi ideje, pénze van a kutyatartásra. :D

Ettől függetlenül, kérdező, én is várnék 1-2 évet a kutyatartással.

Ha lakásban laktok, viszont aktív életet éltek, és lenne időtök mentálisan is fárasztani a kutyát, akkor simán bevállalhattok egy mozgékonyabb kutyafajtát is: golden retriever, valamilyen szetter, collie, esetleg sheltie, középuszkár. Illetve tipikusan gyerek mellé ajánlott, kistestű fajták - ezek is elég aktívak egyébként - a bichonok és a törpeuszkár.

Ezek egyébként tipikusan gyerek mellé ajánlott fajták, viszont azt nem írtad, mennyi kutyás tapasztalatotok van (az, hogy volt már kutyátok, sok mindent jelenthet), mert ez bővítheti is a kört.

Fontos egyébként, hogy megbízható tenyésztőtől vásároljatok kiskutyát. Ez persze árban drágább lesz, mintha jófogásról, innen-onnan szaporítótól vennétek, de a tenyésztők kiemelt figyelmet fordítanak az egészségre és a stabil idegrendszerre is - utóbbi egy kisgyerekes családban nagyon fontos. Érdemes már most nézelődni a tenyésztők között, még a fajtaválasztás előtt is, így talán könnyebben eldönthetitek, hogy milyen fajta illik az életviteletek mellé.

2019. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

Fajta: semmilyen. Kor: 12-14 év.


Balfékkémnek: kérek akkor felmutatni akár egy nyelvtani hibát is, debilkém. :)

2019. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!