Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nem akar bejönni a...

A kutya nem akar bejönni a házba. Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos border collie-husky mix kutyánk, 3 hónapos kora óta van nálunk, kinti kutya, van saját területe. Néha szívesen beengedném, főleg mikor hidegebbe van, de nem akar bejönni. A teraszra feljön magától, ha hívom be nem jön, volt hogy a nyakörvénél fogva próbáltam bevezetni, de mint akit a vágóhídra visznek úgy tiltakozott, felborzolta a szőrét és ellenállt.

Hát jó, akkor nem erőltetem neki. De ilyet még nem láttam, pedig volt már pár kutyánk.


2019. nov. 18. 17:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

Legközelebb amikor be akarod csalni próbálj neki bent enni adni, egyrészt azért valószínűleg könnyebben bejön, másrészt társít valami pozitív élményt a benti világhoz és rákövetkező alkalommal egy fokkal simábban bemegy talán.


Történt vele valami korábban a házban ami miatt félhet? Rossz élmény a porszívóval, leesés a kanapéról kicsinek, ilyesmi? Akkor ezt célzottan kell kezelni.

2019. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Vannak kutyák akik kint érzik jól maguk, nekünk volt kaukázusi az még a saját házába sem nagyon akart a havon aludt :D
2019. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális, ehhez van szokva. Majd, ha jön a hideg lehet, hogy nem fog így tiltakozni..
2019. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem történt soha semmi rossz élménye se kint, se bent még.
2019. nov. 18. 17:47
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen, a házába is akkor megy csak be, ha szakad az eső de nagyon. Volt hogy a szitáló esőben is kint feküdt, nem zavarta. Szigetelt háza van, eddig ott se tűrt meg semmit, raktam már be neki egy vékonyabb plédet,de berakom azonnal kiteszi a háza elé és úgy megy be csaj éjjelre is, hogy anélkül.

Ha nagyon hideg lesz nem tudom hogy fog majd viselkedni, kiderül.

2019. nov. 18. 17:51
 6/20 A kérdező kommentje:
Előre féltem, igaz kb 10 centi vastag bundája van most kb, hogy váltott a "téli szettre".
2019. nov. 18. 17:54
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos normális, mivel nem családtagként, sem normál kutyaként nem kezelitek, hanem néha kimentek hozzá és megsimogatjátok, ennyi az össz foglalkozás.. Nem kötődik hozzád, ha kötődne úgy kellene elzavarni az ajtóból.
2019. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hol írtam én olyat, hogy mennyi van vele foglalkozva?

ne haragudj, de nem látom. Az, hogy kinti kutya nem egyenesen arányos a nem foglalkozással.

Én itthon vagyok non stop, itthonról dolgozok.

Vagy talán anonim ismersz? :D

A teraszra is mint mondtam feljön, kompletten egész nyáron szinte 0-24 kint ültünk vele a teraszon..

Még most a rossz időben is sokat megyünk ki hozzá, és majdnem minden nap több órát sétálunk a nemzeti parkban.

Szóval szerintem ilyet nem írtam sehol, hogy nincs vele foglalkozva, ha írtam valahol ilyet, csak nem emlékszek, akkor bocsi :D

2019. nov. 18. 18:23
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

#7 Persze, mert a kinti kutyát le se szarja az ember igaz? A bentinek meg a segge is kivan nyalva...előítélet, az van.

Husky és border collie keverék, ebben van a kulcs. Mindegyik fajta meg van áldva szőrrel, szóval amíg nem lesz jócskán mínusz, nem fog fázni kint. Ő tudja, hogy mi a jó neki, nem kell erőszakkal betuszkolni, neki ezek szerint jobb kint.

2019. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Így van, van olyan ismerősöm, akinek benti kutyája van, de állandóan dolgozik, szegény kutya be van zárva egyedül egész nap.

Nem minden benti kutya van folyamatosan foglalkoztatva és nem minden kinti kutya van kiverve hátra a láncra..

2019. nov. 18. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!