Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi mindent lehet elmodani az...

Mi mindent lehet elmodani az összes kutyafajtáról?

Figyelt kérdés

Kicsit unalmas már, hogy minden fajtára ugyan azokat a jeltőket mondják jó, és rossz értelemben is.

pl

Szeret a gazdájával lenni, társaságot kedveli.

Melyik kutya lenne inkább egyedül egy nagy erdőbe, és vadásszon magának, minthogy a gazdájával/családjával legyen, és szeressék, gondozzák, és etessék?


Rosszul viseli, ha bántják, nem tartják megfelelően.

Mégis melyik kutya nem viseli rosszul? Sokan mondják, hogy megtámadja a gazdáját a rottweiler, dobermann, komondor, pitbull, ha láncon tartják, és verik... Nekem azt ne mondja senki, hogy van amelyik kutyánál nem telne be a pohár akár évek szenvedése után is. Szerintem egy pincsi is neki ugrana a gazdájának, ha így bánnának vele, csak idő kérdése...

Szereti a mozgást, igényli a foglalkozást.


Minden kutya szeret mozogni egy szinten... Én még olyan kutyát nem láttam, aki egésznap döglött volna, és nem vezette le az energiáit a kertben/bútorokban/dolgokban, ha nem foglalkoztak vele...


Ezeket netről, meg könyvből "idéztem" mikor már minden 3. fajtánál ezeket írják...

Mégis mi mindent ellehet mondani egy fajtáról, ha mindegyiknél ugyan ezeket írják le, csak felváltva? Nem találnak ki "új" fajtaleírásokat, csak ezeket variálgatják?


2010. júl. 19. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem kutyafajtákról beszélünk, hanem ALfajokról. Ami azt jelenti, hogy mivel ugyanaz a faj, ezért nagy hasonlóságot mutatnak az alfajok. Ez nem meglepő, egy fehér ember és egy fekete ugynazokat a dolgokat eszi és ugyanazok az igényei.
2010. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És akkor most mit vársz? Hogy olyat írjanak hogy a beagle az egyetlen fajta amelyik képes szörfözni a neten? Mivel kutyák és kutya tulajdonságaikban csak azok fokozataiban térnek el, esetlge van pár különlegességük mint pl. az agaraknak a mozgó tárgy ösztönös követése, nem fogják újraírni. Vagy próbáld csak meg úgy hogy ne legyen ismétlődés..szólj ha sikerült.
2010. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy fajtaleírás, az nem szórakoztató irodalom, célja, hogy a valóságot írja le. Eléggé furcsa volna, ha különböző források nem ugyanazt az informciót közölnék ugyanarról a fajtáról, nem gondolod?!

Azmeg, hogy számodra triviális dolgokat közölnek egyéni szocprobléma, hiszen akkor te nem választottál megfelelően komoly irodalmat.

2010. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az összes fajtáról elmondható, hogy szánalmas helyzetben vannak. Ha ezt a kérdést azért tetted fel, mert kutyavásárlás előtt állsz, gondolkozz el az örökbefogadáson is! Több, mint 1.000.000 kutya keres gazdát ma Magyarországon. Találsz köztük kölyköt, felnőttet, fajtatisztát és keveréket. Lehet válogatni!
2011. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!