Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne egy kutyát...

Hogy lehetne egy kutyát leszoktatni hogy ne ugráljon rám?

Figyelt kérdés

Ma is kijöttem munkába menet, erre a nadrágomra ugrál... Mehettem vissza be átvenni. Kimegyek, erre összetapossa a cipőmet... vrrrr

Tudom hogy szeret meg minden, de hallgathatna a szép szóra hogy most NE.


2019. nov. 27. 11:34
 1/7 A kérdező kommentje:
9 hónapos
2019. nov. 27. 11:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Térddel érzéssel ellököd, majd tiltod,(nem!)ha csak szagolgat megdicséred.


Szagolni szabad, ugrálni nem.

2019. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fekete nadrag.


Ha ugral,raszolsz,h nem. Tiszteletlensegbol ered. Ha eszel,2 meteren belul engeded? Ha alszol,feljon hozzad vagy csak hivasra jon fel?

2019. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak elszoktam lökni és levegőnek nézem kb... ha mind a 4 lába a földön van, akkor kap simogatást. Nekem már nem ugrik fel.

A lényeg, hogy amíg ugrál, vagy rajtad támaszkodik véletlenül se jutalmazd simogatással és cuki szövegekkel :D Ott szokták elrontani az emberek, hogy amíg kicsi a kutya addig jaj de aranyos hogy ugrál... persze, hogy hozzászokik.

2019. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt gyakorolni kell, szóval ne csak akkor próbálkozz amikor munkába mész.

Nézd levegőnek amíg ugrál. Ha abbahagyja akkor nézz csak rá és dícsérgesd. Menj be, menj ki és újra amíg meg nem jegyzi.


Ránk egyáltalán nem ugrál így a kutyánk mert tudja, hogy nem szabad. Ha mégis feltámaszkodik (kis termetű) arra ott a "lefele" parancs amit elsőre megért. Másokra az utcán felugrál (aki meg akarja simogatni) na erről nem lehet leszoktatni mert nehéz megértetni az emberekkel hogy hajoljanak vagy guggoljanak le hozzá, ne "dícsérjék" az ugrálását.


Szóval csak következetesen.

2019. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jók a korábbi válaszok, annyival kiegészíteném, hogy megelőzésként működhet, ha leülteted azelőtt, hogy rád ugrana. A legjobb persze az, ha megtanulja, nem ér célt az ugrálással és amúgy sem szabad. Ami nálunk viszonylag gyorsan kialakult, hogy amikor reggel elmegyek, nem foglalkozom vele, ezért ő sem pörög be. Indulás előtt kb. egy órával van a játék, tanulás, utána a reggeli, amikor megyek, már emészteni szokott.
2019. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Slowrider válasza:
nekem az jött be, ha ilyankor elfordulok tőle. Nem szólok hozzá, mert az azzal tudatosítom benne, hogy az ugrálás miatt figyelek rá, ezzel pedig jutalmaznám.
2019. dec. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!