Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támadnak rögtön rám a...

Miért támadnak rögtön rám a kutyák?

Figyelt kérdés

Ma szokásos munkámat végeztem egy háznál. Vízcsapot kellett szerelnem. A háznál úgy vártak hogy nyitva hagyták a kaput. Ahogy megérkeztem már láttam egy fehér szőrű terrier kiskutyát kint szaladgálni. Megkezdtem a kiszállást a kocsiból, de sejtettem hogy a kutya "zavarban" lesz. Ahogy becsuktam a kocsi ajtaját, rohant rám a kutya ugatás nélkül. Reflexből emeltem a bal lábam és így csak a cipőm talpába harapott bele. Aztán jött a gazdája és zavarta tőlem a kutyát.


Évekkel ezelőtt egy ugyanilyen terrier szaladt utánam és beleharapott a bokámba hátulról. Érthető lenne ha incselkedik az ember, na de hogy rögtön harapni akarnak.... Mi okozhatja ezt?


2019. nov. 27. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Ismeretlen ember merészkedett be a területére.


Az én kutyám is megharapna, ha magadtól jönnél be. Ha én kísérlek be, akkor viszont csóválja a farkát, konkrétan rádolvad :)

2019. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Tudják hogy túlszámlázol :D
2019. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A gazdája azt mondta hogy amúgy nem harapós és állandóan az utcán járkál, szelíd kutya. Szóval csak engem tisztelt meg.😂
2019. nov. 27. 15:10
 4/19 anonim ***** válasza:
23%
Mert jó emberismerő! 😜
2019. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jó emberismerő? Köszi 😂
2019. nov. 27. 15:16
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

"állandóan az utcán járkál" - Tudom, hogy ez egyes helyeken gyakori, de majd ha lapos kutya lesz belőle (elüti egy autó, aki nem tud időben lefékezni), nem fog örülni a gazdája...


Amúgy a kutyáknál ösztönös, hogy védik a területüket. Én ugyan panelben lakom, de ha jön szakember hozzám dolgozni, akit a kutya nyilvánvalóan nem ismer, mert nem szokta látni, akkor eleve hámra veszem a kutyát bent, hogy könnyebben vissza tudjam fogni, ha kell. Első időkben a szüleimtől is bevédte a lakást, akik látogatóba jöttek, ugatta, morogta őket, most már haverok.

2019. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Alap a teruletvedes. Nem tehetsz rola.


Kerd meg a tulajt,h tegye porazra vagy tarja el.

2019. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül jár arra postás, futár és járókelők, őket miért nem bántja? A gazdája szerint soha senkit nem támadott le, azért nincs megkötve.
2019. nov. 27. 15:49
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Jóember ismerő:)
2019. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
45%

Védik a területüket, lehet, hogy eddig senkit sem támadott meg de nekik is bekattanhat valami. :D

Vagy esetleg olyan illat, szag. Ami emlékezteti valamire. Ez lehet furán hangzik. De az én kedvencem is néhány szagra, illatra reagál csak furán.

Vagy egyszerűen rossz helyen vagy rossz időben. :P

2019. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!